mcclane412

mcclane412

Mistr sarkasmu, bůh metafor a neskutečně skromný člověk

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.5.2014  00:27

Asi jsem byl na špatným filmu v kině, protože evidentně podle zdejších komentářů je spider-man 2 super nudnej či co. To co jsem viděl já, byla skvostná komiksárna s úžasnou dávkou nadhledu, skvělou akcí a libovejma záporákama, i ten typas co tam hrál, mimochodem jakoby andrew garfieldovi z oka vypadnul, byl stravitelnej a neměl jsem s ním žádný problém. Jamie Foxx si střihnul šmoulu pod proudem parádně, byť jeho motivace nedávala moc smysl, a obsazení green goblina bylo geniální, o budoucnost DeHaana fakt nemam strach. Zvrat ke konci jsem čekal a i přesto jsem na to čuměl s otevřenou držkou, protože takhle silnou scénu jsem v komiksový adaptaci viděl poprvé, ale jinak děj byl... nooo... dal by se shrnout jedním souvětím, nicméně pěkně květnatým a s velkou dávkou grimas a gestikulace rukama, nohama, u částí kdy by se dotyčný snažil popsat akční scény. Jediné zklamání je vznik rhina, což byl fakt trapas. Jinak běžte na to do 3D je to bomba. Teda samo až najdu jak se ten film jmenoval, zatim tenhle komentář prdnu třeba sem.

• 10.4.2014  13:43

Spoiler alert! ... Tak evidentně ty fámy, že naši učitelé oslovovali ředitele "Führer" a že jako knížku jejich dětství zvolili Mein Kampf nebyly úplný nesmysly, člověk totiž úplně žasne nad tím, jak moc je in v dnešní době být členem nějakého Německého sdružení, já jsem už dostal pozvánku na FB do "zvracíme na Oktoberfestu" a "klub přátel zvířecích farem". Kapitán big mac jde samozřejmě s dobou a brilantně takovou tajnou nacistickou organizaci zakomponoval do děje, jen by to chtělo ještě trochu vyšperkovat. Mohli jsme se třeba na konci dozvědět že Nick Furry je přestrojenej Hitler, kterého náckové šoupli k ledu (odpověď na všechno...), ty by byl twist! Proč by Hitler předstíral roky, že je jednookej negr? A proč ne? Dyť i winter soldier se ukázal jako kapův nejlepší, údajně mrtvý, kámoš (ten svět je fakt malej...(a ano, vim že to taklhe bylo i v komiksech, to ale nemění nic na faktu že je to samoúčelná debilita)). Když už tam byl německej vědec, coby umělá inteligence počítače, který není výkonnější než moje kalkulačka, tak tohle je ještě v rámci realističnosti naprosto věrohodné.... Já jen doopravdy žasnu kde jsou ti hnidopichové, co obyčejně tupý slátaniny tohodle kalibru schválně podhodnotěj, aby udrželi vesmírnou rovnováhu, protože ať se koukám kamkoliv, tak kde nic tu nic. Když pro jednou řeším něco, co obyčejně neřeším, tak najednou ten kdo to normálně řeší, nic neřeší... no neni to k posrání?

• 26.3.2014  01:36

Až do teď jsem to nevěděl, ale Eva Green je moje životní láska. Tuhle roli šílený ojebávačky si užila dosyta a já si to užil parádně s ní (bohužel mluvím o filmu...). Proti ní stojí nějakej homlesák, kterýmu by se měla dát přezdívka discount Gerard Butler, ale co člověk nadělá, soubojům se i tak nedá nic vytknout. Jen by mě zajímalo jestli dřív byly všechny koně ohnivzdorný... počkat kde se ten kůň vůbec vzal na lodi??? To je jedno hlavně že při tom cvalu dGB donutil peršany k nedobrovolnému dárcovství krve... ale stačí tak 3, 4 litry na osobu, víc by bylo do očí bijící tarantinosmus. Pak zase trochu Evičky, protože erekce už ochabuje, aby nám připomněla kdo je tady šéf a pak zase dGB někomu něco amputuje atd. atd... Přímočarý, ale mě tahle prostoduchá šablona bohatě stačila, nicméně kdyby tam nehrála Eva, tak by to nebylo ani na 3 hvězdičky a to bez nadsázky! Doopravdy si nevzpomínám kde naposledy někdo, někdy takhle moc táhnul celý film, takže prosím víc rolí psychotických magorů, nebo víc rolí ve kterých může dokázat svůj herecký talent nebo prostě kde ukáže kozy.

• 24.3.2014  16:08
    Hunter x Hunter (TV seriál) (2011)

SPOILERY! Jasně hunter x hunter vypadá ze začátku jak pohádka, hlavnímu protaGONistovi je 12 let a děj je neskutečně přímočarý, ale to se postupně mění, a graduje to až do části s pavouky, kde hlavní záporáci vyhladí prakticky celé město (!). To je ale furt málo, chce to přitvrdit a to se taky stane, s příchodem obřího mravence... a to beze srandy, protože chimera ant arc je nejlepší část celého anime a absolutní špička v žánru, kdy každý díl mi přivede epileptický záchvat, způsobený koncentrací děje tak hustýho, že evidentně zakřiví časoprostor, mající za následek zkrácení průměrné délky dílu na přibližně 3 minuty. Neskutečně nedoceněné (jen 70 hodnocení? To jako fakt???).

• 23.3.2014  20:36
    47 róninů (2013)

Tak nějak vidím, jak se tenhle film vymýšlel, to si někdo řekl že natočí efektní scifíčko se souboji s meči, ale to znamená že to nemohl naprcat do roku 3168, protože na světelný meče má copyright sw. Tak nepujdeme vpřed, ale vzad a to rovnou do šikmookostánu, kde máme sice možnost čerpat z nesmírně bohaté mikologie, ale na to by si člověk musel otevřít wikipedii, takže si musíme vystačit s tim na co si vzpomeneme z různých mang (je ale fakt, že to i docela vystačí). Navíc samuraie má každej rád... V teorii to zatím zní vcelku pěkně a ono to pěkný i je, ale to je tak všechno. Pěkný na pohled, ale jinak moc umělý (jako se silikonovýma kozama). Jestli jste někdy četli nějaký můj komentář tak víte, že dvě hvězdičky filmu nedávám protože dispozice meziscén nebyla v režijním kontrastu s karburátorem, nebo kvůli jiný intelektuáltině, ale protože tohle bylo moc prostoduchý i na mě. A ne tak zábavně prostoduchý jako třeba Komando, což je super meganámrd akce (tohle snad dokázalo, že nejsem profikritik), ale prostoduchý jako že už teď si nevzpomínám o čem to vlastně bylo. Vzpomínám si na neschopného Keanu, hustý mnichy, kouzelnou čubku a třímetrovýho silver samuraie, tečka (když napíšu "tečka" musím psát ještě "."?).

• 20.3.2014  12:38
    Kingdom (TV seriál) (2012)

Manga podle které je tohle anime udělané, je geniální svojí jednoduchostí a nenáročností, takže jestli nehledáte zápletky á la game of thrones, tak vřele doporučuji. Navíc je osvěžující extrémním množstvím krve a počtem lítajících částí těla, kde vydaní ve kterém není alespoň hora mrtvol, je vzácnost, no a seriál to vzal a udělal z toho bezduchou sračku pro děti, kterou můžou dávat i po telletubies. Opravdu extrém byl když v manze jedna z vedlejších postav přišla o ruku a byla jednoruká dlouho poté, ale tady z toho udělali lehký škrábanec, za což bych ty dobytky, kteří to vycenzurovali, nejradši poslal k Zedovi do sklepa. Přidejte si hroznou počítačovou animaci, naprosto příšernou hudbu a stupidní dabing. Alespoň že ten primitivní děj nezesrali a nehodili do toho cestování časem... Vyhněte se seriálu, přečtěte si mangu, je nespočetněkrát lepší!

• 11.3.2014  10:29
    Banshee (TV seriál) (2013)

Ze začátku jsem tedy nijak zvlášť nadšený nebyl, taky proto že jen co se Starr dostane do prvního baru, po té co vyjde z basy, tak tam hned ošoustá sexy barmanku. Na čemž není samo nic špatného, jen že jsem chvilku přemýšlel nad tím jak by nám mohli tvůrci ještě více naznačit, že máme co dočinění s největším žijícím alfa samcem v galaxii, který pouhým pohledem ochočí šavlozubého tygra. No je fakt že při té souloži mohl ještě zmlátit partu skinů, přeleštit si svůj obří kvér (není eufemismus), barmanka by mu ještě jednou přeleštila jeho obří kvér (je eufemismus) a překecal by jí aby si střihli ještě jedno číslo, akorát s její sestrou. Ale pak jsem si jeho jemnocit pro věc, a schopnost civilizovaného řešení problémů vcelku oblíbil a to i s faktem že pravděpodobně omrdá všechno co se hýbe. Navíc je tenhle seroš prostě koulervoucí masakr! Sex, drogy, bitky, přestřelky, prachy, sex......... no prostě takový normální středeční odpoledne (a teď si představte co dělám obyčejně v sobotu večer...). Jestli pracujete 12 hodin denně v oddělení IT, doma na vás čeká hnusná žena, která vás podvádí s vaším nejlepším kámošem, nemáte na hypotéku, auto se vám rozbilo, takže musíte jezdit sockou ve vašem měsíc nošeném, polyesterovém obleku a rádi si představujete jak rozmlátíte svému šéfovi ciferník a pak usouložíte jeho sekretářku, ale nemáte koule na to to udělat, tak tohle je seriál přesně pro vás!!! P.S. Pan motýlek je boží. Nevím kde toho chlapa vyhrabali (nejspíš z psychiatrie), ale pokaždé když se tam ukáže mi přejede mráz po zádech.

• 8.3.2014  19:22
    Arrow (TV seriál) (2012)

Ale jo dá se to koukat, nicméně je to spíše doopravdy pro nenáročné (fanoušci hvězdné brány spojte se!) a pokud takový jste, tak se vcelku i pobavíte. Horší ovšem je, že ani ti nejméně nároční neumí vypnout mozek úplně (ani já ne a to jsem to roky trénoval při telefonních hovorech s mojí matkou nebo při hodině filosofie) a tam je docela zakopaný jádro pudla. Děj je v arrow totiž asi jako masturbace, je to fajn, ale nakonec tam prostě stejně jen stojíte v koupelně s pérem v ruce před zrcadlem... i když si říkáte že vám ta rtěnka docela sluší... Sakra, tohle přirovnání se mi trochu vymklo z kontroly tak to řeknu nudnější, ale srozumitelnější verzí: v arrow vesmíru platí jedno jednoduché, ale velice otravné pravidlo. KAŽDÁ zabitá, dějově významná, osoba ve skutečnosti nechcípla a dříve či později se vrátí. Vážně KAŽDÁ. Zatím se toto pravidlo aplikovalo na čtyři osoby, z čehož na jednu rovnou dvakrát! A to během dvou sérií! Tolik zmrtvýchvstání jsem ještě nikde neviděl. Ježíš je vedle nich břídil! (ano opravdu jsem přirovnal obsazení arrowa k Ježíšovi a jistě jsem tím porušil nějaké přikázání) Je to vážně ubíjející, iq-snižující, posraný pravidlo. Ale jinak dá se to.

• 6.3.2014  10:37

Když se mě někdo zeptá proč mám rád anime, odpovím protože Code Geass. Joooo to takhle třeba i v death note bylo hodně geniálních momentů a i dedukce hlavních postav byly mimo mozkové rozhraní nás smrtelníků (ale no tak, vážně si myslíte že by jste dokázali zachovat takto chladnou hlavu ve všech situacích?). Ale když Lightovi probleskávali jeho myšlenky v hlavě, člověk se nemohl zbavit pocitu, že to vypadá jako kdyby si v duchu snažil sám sobě vysvětlit, co vlastně dělá a takhle geniální mysl prostě nefunguje. Je jasné, že ta vysvětlovací fáze byla pro diváky, a ne pro Lighta, aby to každý pochopil, ale Code Geass? Srát na to, jsi debilní? Tak se jdi koukat na Tak jde čas blbečku, tady nemáš co pohledávat. Například jak Lelouch dostal geass, tak během 5 sekund pochopil jak se používá, k čemu slouží, jaký má potenciál a že by měl pro jistotu přestat se samomluvou když si ráno češe vlasy (schválně kdy vám ten vtip dojde... furt nic? Nevadí, maminka vás má i tak ráda... mimochodem nedávají vám další epizodu Tak jde čas?). Něco co by jakékoliv jiné anime (včetně i tak geniální záležitosti jako je death note, kdyby tam byl geass) rozpitlávalo po celou sérii! Nehledě na fakt, že by zbytek toho dílu zabili nechápajícím hlavním hrdinou...

• 24.2.2014  18:38
    Gravitace (2013)

Slečna drsňák se vyšvihla a vydala se na vesmírnou odyseu, což by normálně znamenalo velice nepovedený žert kdyby si to nevzal do rukou pan Cuarón, který z toho udělal neskutečnou žranici pro oči a uši. Film si proto musíte zásadně stáhnout, nejlépe kamera z kina, tak aby to vypadalo, že se to natáčelo přes igelitový pytel pod vodou, čemuž musí taky odpovídat kvalita zvuku. Šustění bundy nebo kecání diváků je nezbytnost. Bonusové body pak získáte když si to najdete s ruskými titulky na plátně. Jedině pak vynikne jaký neskutečný dobytek jste a že by jste zasloužili elektrické křeslo. PS.: Scénu kde si Sandra Bullock sundavá skafandr si budu od teď pouštět místo porna. Ona je neskutečně šukézní.

• 23.2.2014  20:43
    Babovřesky (2013)

Stalo se něco hrozného... v historii planety Země se nestalo větší zvěrstvo než toto: uživatel mcclane412 dal tomuto filmu odpad i když z něho viděl dohromady asi minutu! OOO můůůj boožeee. To teď musí vesmír každou chvílí implodovat, nebo mi z podlahy vyskočí samotný POMO a sešle mě do pekla (i když tam bych se na to alespoň podíval). Každou chvílí se něco takového musí stát. Zatím nic, zvláštní... Tak že by nějaký hladomor, kobylky nebo tak? Taky ne? To je opravdu zvláštní. Co asteroidy? Povodně? Anální kolík? ... Pořád nic? To karma spáchala sebevraždu? Jo už vím, to bude tím že tenhle "film" (čti s největším pohrdáním) nemusím vidět celý abych věděl, že je to sračka, stejně jako nemusím sežrat sračku abych věděl, že mi nechutná. P.S. Tu minutu jsem viděl když to měl kámoš puštěný na počítači. Jednou si počkám až usne, vplížím se mu do pokoje a... udělám mu kanadu. A jakou, bude mít péro ze zubní pasty přes celý xicht... a pak mu podpálím barák.

• 23.2.2014  19:42
    Wolverine (2013)

Varování: Může a nemusí obsahovat spoilery... ale spíš předpokládejte že obsahuje. Jestli něco nemam rád, tak je to samoúčelnost. Do jisté míry se tomu samozřejmě nedá vyhnout, protože každý film si trochu přihne pravidla svého vesmíru, tak aby se hrdina dostal: za a) do svízelné situace, za b) do postele pěkné holky, za c) na pokraj smrti, nebo za d) za pokraj smrti, po té co ho jiná mutantka schopná vidět smrt jiných lidí, a která se nikdy nemýlila, varovala že umře a hlavní hrdina přesto pokračoval dál, i když nám bylo jasné že neumře na dobro, takže její schopnost byla vlastně jen na oko (zvláště to za "d)" je poslední dobou velice častý neduh). A tomuto filmu se podařilo vše, takže ano je to velice samoúčelné. Navíc to není užitná samoúčelnost na podporu dynamiky děje jako je v trilogii o batmanovi, Počátku nebo Dokonalém triku (hmmm co mají tyto filmy společného...), nýbrž je to samoúčelná samoúčelnost. Jediné co to tahá nahoru je Jackman a ta šikmoočka co vojel, škoda že je plochá jak zamrzlý rybník... ale i tak bych si dal říct, hlavně mě vždycky zajímalo jestli japonky tak vzdychají i ve skutečnosti nebo jen v pornu... o čem že jsem to mluvil???

• 23.2.2014  13:56
    Rivalové (2013)

Byl jsem doopravdy zvědavý co za film způsobil takové pozdvižení a okamžitě se dokázal katapultovat do top 10. Jediná možnost, která mě napadla, jak to tenhle film zvládl je, že je to porno s Olivií Wilde v hlavní roli (jistě si dokážete představit moje zklamání, když tam začali závodit). Ale jak značí moje hodnocení, nakonec jsem si to vcelku užil a pátou hvězdičku bych tomu přidal, kdyby to nebylo tak moc originální (aha, tak možná je přece jen pravda, že všude hledám vady na kráse). Respektive pátou hvězdičku nestrhuje (dle mého vysoce erektovaného, a všemi mými rozdvojenými osobnostmi uznávaného, názoru) ani tolik nadmíra originality, jako spíše nedostatek klišiodnosti (od slova klišé, z francouzského le cliché, použití ve větě např.:"Vyhrál jsem scrabble díky slovu klišé"), která by tomuto filmu seděla jako ulitá. Víc holek, peněz, rvaček a především závodů... a méně keců. K tomuhle druhu filmu se prostě filosofická duše nehodí.

• 21.2.2014  15:40

Kámoš si pročítal obsazení filmu Hobit a nadšeně vyjekl: „On tam hraje i Morgan Freeman!", já na něho „A koho by tam hrál? Černýho trpaslíka?" (pro méně chápavé, špatně přečetl jméno Martin Freeman), načež se spustila hodinová debata o tom jestli je Hobit, popřípadě Pán prstenů, rasistický film. Došli jsme k názoru že chlapi se dívají na ženský tenis jen kvůli hekání tenistek. Pak jsme měli další hodinovou diskuzi o tom jaký je mužský rod ke slovu tenistka a jestli je to tenisák, ale byli jsme už slušně pod parou, takže to pravděpodobně nemá sebemenší informativní význam. Proč vám tohle vše říkám? To kdybych kurva věděl...

• 25.5.2013  02:02

Když je takhle pátek večer a nemáte co dělat, tak si přece nepustíte tříhodinové drama s filozofickými kecy o tom co je duše, nebo proč je v Utahu zakázaný orální sex, navíc s hardcore twistem kdy na konci filmu zjistíte, že to byl všechno sen v alternativní realitě, nebo že hlavní hrdina je svým vlastním bratrem. Místo toho si pustíte nějakou akční stupiditu, která využívá maximálně 1% mozkové kapacity i toho největšího Gumpa po lobotomii, ale samozřejmě ta akce musí stát za to a to tady kurva platí do puntíku! Takhle vymazlenou, nápadama našlapanou akční vychytávku jsem neviděl od doby, kdy... no vlastně nikdy. Je to sice maximálně přehnaný (proskočit z jednoho auta do druhýho tím, že do něj prostě čelně narazíte v rychlosti 100 kiláků za hodinu... to doma opravdu nezkoušejte), ale originální na rozdíl od sraček typu kurýr, který se berou smrtelně vážně. Takže až vás bude chtít příště ošoustat vaše přítelkyně, řekněte jí, že vás bolí hlava a pusťte si míst toho toto.

• 15.5.2013  22:53

Jeden z nejdospělejších snímků vůbec a genialita v naprosto esenciální formě. Pokaždé když slyším geniální monolog o tom proč nevzít práci u tajné služby, tak nevěřícně kroutím hlavou, protože je... geniální. Asi bych měl víc číst knížky, abych měl bohatčí slovní.. no tu přece... skladiště, ale u tohoto filmu se jiné adjektivum než geniální nedá použít.

• 15.5.2013  18:12
    Divorce Court (TV seriál) (1999)

Nechápu jak to, že tenhle klenot hodnotím a komentuji jako první. Manželské páry se dohadují o tom který z nich si víc zaslouží sbírku starožitných svícnů a který z nich víc nechce děti. Navíc eskapády tipu rozhořčená manželka nechápající jak to, že už jí manžel nechce sexuálně uspokojit, stejně jako před dvaceti lety a padesáti kily, a zuřící manžel barvitě popisující jak na vyrážku na obličeji použil místo indulony vaginol, jsou naprosto běžné.

• 15.5.2013  16:22

Obyčejně hodnotím za pět jen u filmů, které nabízejí nějaké hlubší poselství (jako například jaký je smysl života, tuhle otázku jsem mimoděk vyřešil u filozofického spektáklu White Chicks and Big Black Cocks XVII), řeší mnohaleté teologické spory, definují problematiku sedmi nevyřešených případů matematiky, nebo vysvětlují proč mi pračka žere ponožky, ale u tohoto "intelektuálního veledíla" (ty uvozovky jsou tam jako protože sarkasmus) musím udělat vyjímku. Sic je přínos pro společnost zásadní asi jako Teorie centrálních míst (být matematikem tak se teď za břicho popadáte... Heh heh... a ne proto, že by vás bolelo, ale protože by jste se tak moc smáli!!!), tak to dokonale vyvažuje kvalitativní hodnota, kterou na svých bedrech bezpečně třímá hlavní hrdina, jehož příjmení mu bylo pozměněno na nejčastější zvuk, který vydávají jeho nepřátelé - Iko Jauvajs. Je hromada akčních filmů se skvělou choreografií, ale tenhle má, a teď musím použít výraz který nenávidím, X-factor, je to asi jako když holka nenosí kalhotky, nevidíte to, ale když o tom víte, tak je to opravdu rajcovní. No každopádně u tohoto filmu budete sedět na prdeli, zírat s otevřenou držkou na obrazovku, slintat si do rozkroku a říkat si že tohle je ta nejnamrdanější akční rubačka, jakou jste kdy ve svém, doposavaď bezvýznamném, životě měli to štěstí vidět!

• 13.5.2013  09:16

Aneb když si vezmou amíci do parády klasiku. Všechno je vyhnané do extrému, od akce až po akci, protože není nic důležitějšího. Gay ví že základním kamenem veškerého (komerčního) úspěchu je, aby Down dokázal zmlátit i bandu ninjů s nunčakama (nejlépe neustále hláškující, aby bylo vidět jak z vysoka kálí na smrt), protože jinak bychom se přece nemohli s kým ztotožnit ne? Sice ještě prý slyšel od nějakého odborníka na Doyla že má být i geniální, ale to nikoho nezajímá, to je jen vedlejší produkt jména Holmes. Takže jsou tu všechny Holmesovi dedukce podané v co nejstručnějších vysvětleních, které nejlépe vybalí na diváka najednou, aby to působilo tak alespoň desetkrát chytřeji, než to ve skutečnosti je, což znamená stupidně. Tomu zase možná malinko křivdím, protože ty dedukce nejsou sice úplně debilní, ale rozhodně jsou neskutečně laciné a strojené, jak hrát nějakou adventuru ve které se snažíte zjistit, kdo je vrahem a na konci zjistíte, že jste to byli vy (nebo nějaká podobná volovina). Všechno je prostě moc samoúčelné, žádná informace navíc ani namíň, až skoro dětinské. Ale na tom stejně nesejde, protože se na tenhle film rozhodně nebude dívat nikdo proto, aby byl zatlučen do křesla geniálním rozuzlením, výsledkem je totiž další průměr akčňáků a to je záležitost neobvyklá asi jako modelka s poruchou příjmu potravin. No prostě škoda že se hlavní hrdina jmenuje Holmes, kdyby ne tak bych hodnotil o malinko lépe, tohle si předloha Doyla nezaslouží.

• 12.5.2013  16:21
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Oproti konkurenci (HIMYM) je TBBT dominantní především kvalitativní hodnotou, která je i po šesté sérii stabilní jako diskrétní systém, jehož kořeny charakteristického mnohočlenu v absolutní hodnotě jsou menší než jedna. V rámci sitcomů je to abnormální jako dokonalé číslo (známe jich zatím pouze 46!!!). Je to taky díky afilitivnímu vztahu Amy Farrah Fowler se Sheldonem, z něhož se dá extrahovat kvantum komických situací, které limituje k nekonečnu. Čím dál tím frekventovaněji kontroluji, jestli už nevyšla nová epizoda a s každou další dospívám k jedinému, nevyhnutelnému závěru: kočka žije!

• 11.5.2013  17:51
    Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)

Pravděpodobně jediný pořad (nebo film nebo seriál), který prostě nemůžu ohodnotit. Kdybych to měl vzít jenom podle toho jak moc se mi to líbí, tak je to jedna hvězdička a kdybych to vzal podle zpracování tak jsou to tak čtyři hvězdičky (opačný problém jsem měl u filmu Dünyayı Kurtaran Adam, ale u toho jsem se zasmál tak moc, že to bylo naprosto jasný). Criss Angel totiž doopravdy umí, dokáže to skvěle prodat a jistě má i nějaký talent, ale můj mozek mi každičkou vteřinu říká, že je to debilita, všechno je to komparz, střihy a předpřipravené události. To alespoň takový Copperfield dokázal dělat představení před plným divadlem a zmást tolik lidí, u kterých je vám jasné, že nejsou podplacení, to je trochu jiné kafe. Uvěřím tomu, že je fakt tak dobrý (nebo naopak že je tak špatný) i ve skutečnosti, teprve až to uvidím do té doby bez hodnocení - je to jako kdyby v dokument o tom jak se vyrábí coca cola bylo, že se stáčí umpalumpama v horských jezerech, ve kterých se nejdříve koupou Keira Knightley a Eva Mendes a laškují tam spolu nahé, uvěříte až to uvidíte.

• 10.5.2013  17:00
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Seriál bere téma co mě vždycky fascinovalo, a žene ho do maximálních otáček. Je to sice celý postavený na absurdní zápletce, protože na světě neexistuje nikdo tak arogantní na to, aby se zavřel do vězení s maximální ostrahou, protože v sebe věří tak moc, že si je jistý svým útěkem společně se svým bratrem (logičtější je pomáhat zvenčí jako ta právnička), ale na to sere pes. Výsledkem je totiž naprosto skvostný plán k útěku, který musel být tak osmkrát poupraven, s šílenou koncentrací nepředvídatelných událostí, které seriál jednu za druhou divákovi přiráží rychleji než Rosenberg ve svých nejlepších letech. Je tu sice pár nonsensů jako přílišná náhodovost, která až moc hraje ve prospěch Scofielda (tác makal v pracovně ředitele), ale na jednu dobrou věc co se stane, připadá tak 10 špatných, takže vše odpuštěno. Nicméně hlavním problémem je, že nemůžou utíkat z vězení do nekonečna a společně s tím související, logický, kvalitativní propad ve druhé sérii, který naštěstí alespoň trochu vyvažuje můj oblíbenec Fichtner v roli božího feťáka ve službách FBI. Posléze aby se neřeklo, že seriál má neaktuální název, všechny zase zavřou do basy v sérii třetí a následuje další útěk z vězení, to je sice naprosto samoúčelné, ale vcelku zábavné. No a nakonec ve čtvrté řadě to jde všechno kompletně do řiti. Bylo by to bývalo dobrý, kdyby tam býval nebyl jeden naprosto debilní zvrat, po kterém to vypadá, že všechny scénáristy vedení vyházelo a najmulo si milión opic, píšící na miliónech psacích strojích, doufajíc že něco napíšou na místo toho, aby po sobě házely exkrementy. Je to jako kdyby jste se nedívali na Scofielda ale MacGyvera a ne toho fajn MacGyvera (jistě že byl i fajn MacGyver!!!), ale toho špatného MacGyvera, toho MacGyvera co si postavil rogalo ze satelitu, který náhodou našel na kopci (tohle je určitě poprvé, co jsem dokázal napsat něčí jméno pětkrát v jedné větě). 1. řada pět, 2. řada čtyři, 3. řada čtyři, 4. řada dvě.

• 10.5.2013  01:05

Nejsem si úplně jistý jestli se dá vyjádřit slovy, jak trapný je to film, tak to zkusím vyjádřit seznamem věcí, které bych dělal radši, než se na to znova podíval: skočit šipku do prázdného bazénu; strčit ho do robotické dojičky na které je napsáno, že se vypne automaticky po nadojení 5 litrů "mléka"; přijít před Gerarda Butlera a říct „This is madness!"; sject Mount Everest na saních; podívat se na to znovu se svěrákem na koulích (aspoň bych samou bolestí nemohl přemýšlet nad tím jaká je to sračka); ......

• 6.5.2013  00:11
    Iluzionista (2006)

Slyšel jsem příběhy o americkém iluzionistovi, kterému na pódiu pobíhaly slepice bez hlavy a když si to někdo náhodou vyfotil, tak na fotce byl místo slepic duch... mnozí lidé tvrdili, že je to Marilyn Monroe a prý měla na sobě jen spodní prádlo ze šlehačky... Ok když se nad tím zamyslím možná ten příběh není z úplně důvěryhodného zdroje, ale asi tak nějak jsem se cítil, když jsem se díval na iluzionistické vystoupení Nortona. Nepřemýšlel jsem jak to dělá, jestli je to trik, nebo jestli má nadpřirozený schopnosti, přemýšlel jsem jedině nad tím, že je to hovadina. A to je špatně, měl jsem být fascinován stejně jako obecenstvo a ptát se kde má ty zrcadla a drátky, nebo naopak kde vzal schopnost telekineze a holografie a říkat si jestli je získal tím, že začal lízat kliky u dveří, ale nic z toho se nedělo, bylo mi to prostě fakt jedno. A o pointě řeknu jedinou věc, je jakákoliv jen ne šokující. A je taky debilní (ok to byly dvě věci). Naprosto nevyužitý potenciál a obyčejné podání. PS: detaily (i když jenom zběžné) pomerančovníku neměli ukazovat, tím se poslední kapka tajemna odsála rychleji než chlast na schůzce anonymních alkoholiků v baru.

• 5.5.2013  20:48

Od doby kdy se natočil tento film k dnešku (2013), je technologie výkonnější přibližně 2048x (vážně) a přesto (nebo spíš možná proto) mi i dneska tenhle akčňák nahání husí kůži.

• 5.5.2013  18:40
    Matrix (1999)

Matrix je nejlepší film mého života!!! Tedy téměř... No jako bylo to super, ale mohlo to být víc super!.? Ok ale teď už vážně: Už si nevzpomínám na to jaký jsem měl pocit, když jsem viděl Matrix poprvé, ale jak se tak znám (a že se znám dobře, páč se sebou trávim docela dost času) tak jsem z toho byl asi parádně vystříkanej (tohle je odborný termín, který nepochopí intelektuálové a šprti). Dnes jsem se na to podíval znovu a moje myšlenky k filmu byly tak trochu chaotické (tohle je pro změnu odborný termín, který nepochopí debilové), přišel jsem si asi jako kdybych se díval na parodii a v tu chvíli mi to došlo... už jsem viděl v telce takový množství vykrádaček Matrixu, ať už jde o hlavní ideu, bullet-time, nebo legendární oblet kamery kolem Trinity ve vzduchu, že mi přišel Matrix jako parodie sama sebe a to mi trochu ubralo na dojmu z filmu. Ale stačí si tuhle drobnost uvědomit a je to jako si uvědomit, že lžíce tu není a hned je to parádní jízda! Ptáte se co tím chce básník říct? To že není na škodu si připomenout párkrát za film, že tohle tu bylo první, teprve pak člověku dojde jaké je to fantastické a originální sci-fi (ačkoliv mohlo by to být jenom sci...).

• 5.5.2013  17:38

Aaron Eckhart u mě dost stoupnul v kurzu. Tahle role kecala co se snaží obhájit rakovinu plic v balení po dvaceti mu fakt seděla. Navíc jsem byl zase jednou po dlouhé době svědkem skvělých dialogů, které využívají argumenty na bázi logiky, což je v průměrné hollywoodské tvorbě osvěžující jako když se sexy holka zeptá na telefon vás, namísto toho aby jste přemýšleli, jak to na ní uhrajete. Jen kdyby ten film byl více kontroverzní... Ale to už by bylo asi až moc přes čáru a průměrný americký divák by přepnul televizi po té, co by slyšel od syna Nicka Naylora proslov na téma "proč je Amerika nej zemí na světě?", který by byl namísto ve třech kratičkých, nicmocneříkajících (pěkný slovo jsem vynaleznul) záběrech, půlhodinovou sarkastickou symfonií o největší koncentraci mekáčů na kilometr čtvereční a úžasné úrovni vzdělání, kdy nedokáží najít USA na mapě pouhých 14% mladých Američanů (vzpomínám si že moje učitelka na zemák byla naštvaná když jsem nenašel Andorru, co by dělala kdybych nenašel USA radši vědět nechci). Pak by si ten samý divák jistě hrozně rád připomněl nějakým dokumentem o bitvě o Normandii, jak Američané sami rozstříleli toho nácka Hitlera na kusy. Super a teď si musím zapálit abych se uklidnil...

• 2.5.2013  20:07
    Armageddon (1998)

Přemýšlím jestli jsem někdy viděl američtější film než tenhle, protože patriotismus z toho stříká jako tuk z pečeného selete v odstředivce (a že prý používám jen sexuální metafory a přitom tady se to úplně nabízelo). Ale kvality to má a to především hromadu slavných herců a jednu elfku. Takže jestli vám nebude vadit film vlastenečtější než deklarace nezávislosti, obalená v americké vlajce, na klíně lincolnova památníku a dokážete se koukat na film bez toho aniž by jste řešili realističnost nebo logiku vzhledem k příběhu u každého záběru, tak budete schopní úspěšně dokoukat tento film, aniž by jste se nepozvraceli. Kruciš jenom doufám, že až na nás nějakej ten šutrák poletí, tak bude ještě Bruce Willis naživu...

• 2.5.2013  00:30
    Jádro (2003)

S katastrofickými filmy je ta potíž, že vždy víte jak dopadnou. Ono by to byl asi moc velký sad end, kdyby lidstvo vymřelo, protože nás sežehlo sluneční záření, rozmetala tlaková vlna z asteroidu nebo usouložili obří mravenci (jo takový katastrofický film jsem taky viděl a mám z toho dodnes noční můry). Takže jediný způsob jak to udělat trochu "dramatičtější" je nechat zemřít tolik členů posádky, kolik je jen možné. Jo a málem bych zapomněl, co nejvíce z nich se musí obětovat (to by byl twist kdyby ten hrdina, co si vždycky vytáhne nejkratší slámku řekl, že na to sere). Kdyby si ovšem odpustili explodující koloseum (wow to jsem se nasmál), po tisícáté zničený Golden Gate Bridge (Eiffelovka fakt přežila?!?!) a pár dalších blbostí, tak by to byl dobrý film. Je tu prostě vše, co má správný katastrofický biják mít, jen je to podané tak, že za chvíli si na to už ani nevzpomenete, asi jako když vám ošklivá holka na párty řekne svoje jméno.

• 1.5.2013  19:47
    Zločin (TV seriál) (2011)

Jeden z nejlepší krimi seriálů současnosti? Ani náhodou. Jen obří kolotoč podezřelých, který na konci vyplivne skutečného vraha a tím vrahem není nikdo jiný než... aaaale opravdu jste si nemysleli, že vám to povím ne? Jsem svině, ale takhle velká ne... BYLA TO ROSIE LARSENOVÁ!!! Ukázalo se, že spáchala sebevraždu tím že se nasoukala do kufru pomalu jedoucího auta, které pak vjelo do té louže. Tomu říkám šokující rozuzlení, což by mělo být ovšem samozřejmostí u takovéhoto seriálu, takže ani nestačí na to, abych zvýšil hodnocení na čtyři. Škoda.

<< předchozí 1 2