Děkujeme, že kouříte (2005)

Aaron Eckhart u mě dost stoupnul v kurzu. Tahle role kecala co se snaží obhájit rakovinu plic v balení po dvaceti mu fakt seděla. Navíc jsem byl zase jednou po dlouhé době svědkem skvělých dialogů, které využívají argumenty na bázi logiky, což je v průměrné hollywoodské tvorbě osvěžující jako když se sexy holka zeptá na telefon vás, namísto toho aby jste přemýšleli, jak to na ní uhrajete. Jen kdyby ten film byl více kontroverzní... Ale to už by bylo asi až moc přes čáru a průměrný americký divák by přepnul televizi po té, co by slyšel od syna Nicka Naylora proslov na téma "proč je Amerika nej zemí na světě?", který by byl namísto ve třech kratičkých, nicmocneříkajících (pěkný slovo jsem vynaleznul) záběrech, půlhodinovou sarkastickou symfonií o největší koncentraci mekáčů na kilometr čtvereční a úžasné úrovni vzdělání, kdy nedokáží najít USA na mapě pouhých 14% mladých Američanů (vzpomínám si že moje učitelka na zemák byla naštvaná když jsem nenašel Andorru, co by dělala kdybych nenašel USA radši vědět nechci). Pak by si ten samý divák jistě hrozně rád připomněl nějakým dokumentem o bitvě o Normandii, jak Američané sami rozstříleli toho nácka Hitlera na kusy. Super a teď si musím zapálit abych se uklidnil...

Divorce Court (1999) (seriál)

Nechápu jak to, že tenhle klenot hodnotím a komentuji jako první. Manželské páry se dohadují o tom který z nich si víc zaslouží sbírku starožitných svícnů a který z nich víc nechce děti. Navíc eskapády tipu rozhořčená manželka nechápající jak to, že už jí manžel nechce sexuálně uspokojit, stejně jako před dvaceti lety a padesáti kily, a zuřící manžel barvitě popisující jak na vyrážku na obličeji použil místo indulony vaginol, jsou naprosto běžné.

Dobrý Will Hunting (1997)

Jeden z nejdospělejších snímků vůbec a genialita v naprosto esenciální formě. Pokaždé když slyším geniální monolog o tom proč nevzít práci u tajné služby, tak nevěřícně kroutím hlavou, protože je... geniální. Asi bych měl víc číst knížky, abych měl bohatčí slovní.. no tu přece... skladiště, ale u tohoto filmu se jiné adjektivum než geniální nedá použít.

Dr. House (2004) (seriál)

Když jsem viděl tento seriál poprvé, hned jsem věděl, že až vyrostu (mentálně, ne věkově, páč my bylo dvacet let), tak chci být jako Greg House. A tak jsem ke všem začal být brutálně upřímný, cynický a používal jsem tolik metafor, kolik jsem jen mohl. Ale čím víc jsem se mu podobal, tím jsem byl osamělejší a tím víc jsem utrácel za šlapky.... no prostě nejlepší období mého života. Pak jsem ovšem pochopil zázrak života, přidal se k UNICEFu a začal jsem rejžovat prachy na tom, že jsem prodával prášky proti malárii na černý trh a byl jsem ještě šťastnější! A tak žiju sviňsky dokuď nedostanu v osmdesáti infarkt, s nějakou dvacetiletou šlapkou v posteli. Tomu říkám happy end.

Gravitace (2013)

Slečna drsňák se vyšvihla a vydala se na vesmírnou odyseu, což by normálně znamenalo velice nepovedený žert kdyby si to nevzal do rukou pan Cuarón, který z toho udělal neskutečnou žranici pro oči a uši. Film si proto musíte zásadně stáhnout, nejlépe kamera z kina, tak aby to vypadalo, že se to natáčelo přes igelitový pytel pod vodou, čemuž musí taky odpovídat kvalita zvuku. Šustění bundy nebo kecání diváků je nezbytnost. Bonusové body pak získáte když si to najdete s ruskými titulky na plátně. Jedině pak vynikne jaký neskutečný dobytek jste a že by jste zasloužili elektrické křeslo. PS.: Scénu kde si Sandra Bullock sundavá skafandr si budu od teď pouštět místo porna. Ona je neskutečně šukézní.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Kámoš si pročítal obsazení filmu Hobit a nadšeně vyjekl: „On tam hraje i Morgan Freeman!", já na něho „A koho by tam hrál? Černýho trpaslíka?" (pro méně chápavé, špatně přečetl jméno Martin Freeman), načež se spustila hodinová debata o tom jestli je Hobit, popřípadě Pán prstenů, rasistický film. Došli jsme k názoru že chlapi se dívají na ženský tenis jen kvůli hekání tenistek. Pak jsme měli další hodinovou diskuzi o tom jaký je mužský rod ke slovu tenistka a jestli je to tenisák, ale byli jsme už slušně pod parou, takže to pravděpodobně nemá sebemenší informativní význam. Proč vám tohle vše říkám? To kdybych kurva věděl...

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Rada pro začínající scénáristy: nepokoušejte se napsat dialogy osoby jenž má mít IQ výrazně vyšší než máte Vy, protože pak bude jediným důkazem její údajné geniality pouze to, že bude přespříliš často opakovat frázi ve smyslu: „Víš považuju se za inteligentního člověka, ale tohle fakt nechápu." Tak nějak to totiž vypadá u Petera Bishopa, který má mít IQ jako 200 učitelů tělocviku. Když ale nad tímto nežitem přivřu oči, zbude supr seriál s fakt hustejma nevysvětlitelnejma událostmamama (nevysvětlitelnýma do doby než se vysvětlí - tady do konce každého dílu). A ačkoliv děj občas vypadá jako plácanice z dvaceti různobarevných plastelín, od dvaceti pacientů z Jedličkova ústavu, tak si mě seriál dokázal získat na tolik, že jsem viděl kompletně všech pět sérií. Taky je to zásluha Waltera Bishopa, což je ta nejoriginálnější seriálová postava, co jsem kdy viděl. PS: Pointa dílu s vědcem co se vrací v čase je bezchybná a je to pravděpodobně nejlepší díl celého seriálu.

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

SPOILERY! Jasně hunter x hunter vypadá ze začátku jak pohádka, hlavnímu protaGONistovi je 12 let a děj je neskutečně přímočarý, ale to se postupně mění, a graduje to až do části s pavouky, kde hlavní záporáci vyhladí prakticky celé město (!). To je ale furt málo, chce to přitvrdit a to se taky stane, s příchodem obřího mravence... a to beze srandy, protože chimera ant arc je nejlepší část celého anime a absolutní špička v žánru, kdy každý díl mi přivede epileptický záchvat, způsobený koncentrací děje tak hustýho, že evidentně zakřiví časoprostor, mající za následek zkrácení průměrné délky dílu na přibližně 3 minuty. Neskutečně nedoceněné (jen 70 hodnocení? To jako fakt???).

Hvězdné války podle Turka (1982)

Prosím přivítejte do našeho studia Horsta Fuchse a Pepiho (nadšený jásot obecenstva puštěný z reproduktorů, zatímco pravé publikum netrpělivě přejíždí očima tam a zpátky, od Horstovi plešky ke svým hodinkám). Horst: „Děkuji, děkuji. Dnes tu pro vás mám opravdovou bombu.", Pepi: „A co to je Horste? Snad ne mixér poháněný plutóniem." (jednotvárný smích se spustí z reproduktorů se zpožděním pouhých pěti vteřin), Horst: „Ne Pepi, je to nejnovější vynález pro sebevrahy, kteří nenašli odvahu se oddělat!", Pepi: „No Horste těch bude asi spousta, mnohaleté výzkumy totiž dokazují, že sklonům k depresím propadají lidé, kteří v životě nic nedokázali. Ale o co jde?", Horst:„Je to kazeta, po jéjímž shlédnutí si třeba narvete ruku do chřtánu až po loket, ze zoufalství aby jste se udusili. Kazeta o které se traduje, že byla předlohou pro film Kruh. Kazeta tak hrozná, že přímo vyvracuje existenci boha!", Pepi:„No to je neuvěřitelné, to musím koupit své tchýni k narozeninám." (smích), Horst:„Ale musím vás varovat, pokud budete opilí, zdrogovaní a obklopení alespoň deseti kamarády, přičemže alespoň devět z nich bude ženského pohlaví, bude mít kazeta naprosto opačný účinek a rozesměje vás tolik, že budete mít břišní svalstvo jako kdyby jste tři roky cvičeli na Total Gymu!", Pepi:„Tedy minimální... A Horste, jak že se to jmenuje film na té kazetě?", Horst:„Dünyayı Kurtaran Adam."

Iluzionista (2006)

Slyšel jsem příběhy o americkém iluzionistovi, kterému na pódiu pobíhaly slepice bez hlavy a když si to někdo náhodou vyfotil, tak na fotce byl místo slepic duch... mnozí lidé tvrdili, že je to Marilyn Monroe a prý měla na sobě jen spodní prádlo ze šlehačky... Ok když se nad tím zamyslím možná ten příběh není z úplně důvěryhodného zdroje, ale asi tak nějak jsem se cítil, když jsem se díval na iluzionistické vystoupení Nortona. Nepřemýšlel jsem jak to dělá, jestli je to trik, nebo jestli má nadpřirozený schopnosti, přemýšlel jsem jedině nad tím, že je to hovadina. A to je špatně, měl jsem být fascinován stejně jako obecenstvo a ptát se kde má ty zrcadla a drátky, nebo naopak kde vzal schopnost telekineze a holografie a říkat si jestli je získal tím, že začal lízat kliky u dveří, ale nic z toho se nedělo, bylo mi to prostě fakt jedno. A o pointě řeknu jedinou věc, je jakákoliv jen ne šokující. A je taky debilní (ok to byly dvě věci). Naprosto nevyužitý potenciál a obyčejné podání. PS: detaily (i když jenom zběžné) pomerančovníku neměli ukazovat, tím se poslední kapka tajemna odsála rychleji než chlast na schůzce anonymních alkoholiků v baru.