Sunshine (2007)

Začalo to jako zajímavá a originální sci-fi, za půlkou se z toho ovšem stala regulérní vyvražďovačka. Nutno dodat, že velmi vydařená. Danny Boyle si užívá opravdovou audiovizuální onani, herci se snaží vcítit se do zoufalství postav a divák je potěšený výsledkem.

Po stopách zabijáka (2007)

Takový mix mezi Anakondou a Krvavým diamantem. Do 93 minut toho nacpali autoři opravdu hodně, aby film nepřestal nudit, i tak ovšem ke konci trochu ztrácí tempo. Tři hvězdičky to jsou o fous.

Disturbia (2007)

Rozhodně bych to nesrovnával s mistrovou klasikou. Přesto je ale tohle "moderní Okno do Dvora" lepší než většina thrillerů nynější hollywoodské produkce. 70%

Hurá do basy (2006)

Sice ne až zas tak vtipná, ale každopádně originální a zábavná komedie z vězeňského prostředí. Pro mě rozhodně lepší film než vyhypovaní Divočáci.

Želvy Ninja (2007)

Animace je trošku slabší, ale přesto si myslím, že my, příznivci želv ,můžeme být vděčni i za tento podfinancovaný film(rozpočet 34 mil.$). Horší je to ovšem se scénářem. Vše se točí kolem toho, zda je Leonardo dostatečně dobrý velitel. Tato roztržka se řeší vpodstatě hodinu a zbylých 20 minut je ponecháno na vyvrcholení a závěrečné rozloučení. Na želvy je tam překvapivě velmi málo humoru. Navíc, Donatello a Michelangelo jsou bohužel ve filmu trošku do počtu, což jistě nepotěší. Zloduši jsou sice zajímaví, ale nevýrazní, v tomto ohledu bych uvítal prequel s Trhačem, Krangem, Bebopem, Rocksteadym, Technodromem, Dimezí X a vším tím okolo, technologický základ by byl :-)

Divočáci (2007)

Popravdě, od americké komedie už rozhodně nečekám záchvaty smíchu, spíše tak jeden, dva dobré vtipy a občasné to pousmání. To divočáci splnili dokonale. Navíc děj není tak naivní jako u jiných obdobných komedií a "staří pardové v akci" nepůsobí tak nerealisticky jako vesmírní kovbojové. I tak ale není tento film nějak extra zábavný a vůbec nechápu ten hype v americe a obrovské výdělky. Vždyť tahle místy ucouraná komedie vydělala jen v USA 168 milionů dolarů!!! To je pro srovnání stejně jak Casino Royale a více než Mission: Impossible III. Co říci víc, jen že i okoukaná banda starých es dokáže společně udělat divy. 50%

Hibernatus (1969)

Jeden z těch slabších Funesových snímků. Luis zde není pozitívní postava s pár negativníma vlastnostma, ale vpodstatě záporná postava(čemuž odpovídá i konec), což mě trošku zklamalo, protože jsem mu přirozeně fandil.

Mimzy (2007)

Rozhodně pro děti, mladší děti. To, co se na plátně děje je sice celkem zajímavé a v některých momentech i originální, avšak nudě se bohužel neubráníte a konec je zklamáním. Herecké výkony dospělých protagonistů jsou velmi špatné a sebraly z hodnocení jednu hvězdičku.

Oskar (1967)

Velmi vtipný film, v některých scénách se budete za břicho popadat. Louis de Funès ukazuje neuvěřitelnou exhibici řekl bych až na hranici lidských možností.

Mezi řádky (2007)

Popravdě, mě tenhle film připadal až přiliš patetický na to, abych ho bral opravdu vážně. Vše se v dobré obrátilo, doslova během pár minut: Z gangstera se stal uplakaný svatoušek a z gangů spolek čtivých umírněných intelektuálů. Sorry MTV, ale tohle ti fakt nežeru, přívlastek "podle skutečné události" ještě neznamena, že musím věřit, že se to takto opravdu událo.