Neúplatní (1987)

Skvělá gangsterka z období prohibice v USA se skvělým hvězdným obsazením.

Sud prachu (1998)

Tvrdý příběh plný zoufalosti pravděpodobně vyjadřujě opravdové pocity srbů z života který jsou nuceni žít v kombinaci s jižanským temperamentem.I když jsem rád že jsem Sud Prachu viděl,byl bych raději,kdyby toto líčení reality nemuselo vzniknout.

Bláznivá školka (2003)

Hezký,rodinný film který není zbytečně naivní a nesnaží se diváky poučovat co je špatné a co ne.Nejde jen o to kolikrát se zasmějete,ale jakou atmosferu film má a ta je prostě pohodová :-)

Meteority! (1998) (TV film) odpad!

Mohu s klidem na srdci říct,že toto je jeden z nejvíce odfláklých filmů co jsem viděl.Špatné je uplně všechno.Příšerné amatérské efekty(Člověk se podivuje že je tenhle film z roku 1998),naprosto dementní děj ve kterém se dějí nelogické věci(Meteority padají jako na zakázku hlavním hrdinům vždy těstně vedle,Dívka zavěšená na jeřábu v nějakém umělém talíři a lano se z pro mě nepochopitelných důvodů najednou začne trhat),dialogy jsou přímo ubíjející(scénarista pravděpodobně musel být celou dobu opilý jinak nechápu jak u toho vydržel),šedé herecké výkony nezachrání ani přítomnost jednoho indiánského herce a samozřejmě pro americké filmy normální obal milujících dokonalých američanů(kteří si svou lásku v průběhu filmu stále nahlas připomínají,aby divák o kladných vlastnostech hrdinů ani chvíli nezapochyboval),samozřejmě jsou hrdinové,jsou tam i nějací záporáci,ale opět jsem se nedočkal nikoho normálního,prostě ČERNOBÍLÉ PEKLO.Nedoporučuju nikomu,je to hrůza a děs.

Oběti války (1989)

Michael J. Fox jako ochránce lidských práv v pekelné džungli Vietnamu zapadl do této role více než dokonale.Film,který se více než naivním rozškatulkováním na dobré a zlé ve válce zaměřuje spíše na problémy přímo v Americké armádě a tupým přehlížením amerických velitlů nad zvěrstvy konanými jejich podřízenými.

Četa (1986)

Stanley Kubrick měl tentokrát smůlu,že přišel se svou Olověnou Vestou ve stejném roce co Oliver Stone s četou. Zatím co Kubrickův film patří zcela určitě k výborným filmům,četa je film výjimečný.

Láska nebeská (2003)

Jelikož jsou příběhy samotné optimistické až naivní,obsahují mnoho světlých i směšných momentů.Při jejich propletení na vaše city působí neustále nějaký buď vtipný nebo optimistický vypjatý moment.Celkově je ale Láska nebeská v záplavách nudných Anglických komedií příjemné svěžení a za to je potřeba tvůrce pochválit.

Vyobcovaná (1998)

Na tomhle díle se mi líbilo zejména pomalé,citové vyprávění drsného příběhu.Siou-siou se postupně mění z naivní malé holčičky na zoufalou dívku,schopnou pro svůj cíl(návrat do města) udělat cokoliv.Z tohoto místa je ale návrat téměř nemožný...

Ztraceno v překladu (2003)

Na tomhle filmu je něco zvláštního,něco poutavého,něco co jiné snímky nemají.Příběh lásky ve světě,který je kulturně odcizený vám i tomu druhému.Tato láska je jen jednou z etap v dlouhém minulém či budoucím životě obou postav a i když je tak ojedinělá ony protějšky se ani nesnaží změnit svůj zaběhlý a nudný život.On příběh sám,kdyby vám ho někdo vyprávěl není nějak extrémně poutavý a mnohdy se ptám sám sebe,co se mi vlastně na Lost in Translation tak líbí?Možná cit,linoucí se na vás nepozorovaně z plátna, který doprovází výborná hudba?Asi, nebo prostě to,že tahle love story je nejlepší co jsem ve svém životě viděl a bohužel i zažil :-( a to i přes to(nebo možná právě proto?),že Scarlett Johanssonová je naprosto "průměrná" a Bill Murray velmi unavený životem.

Liga výjimečných (2003)

Naprosto nechápu,co proti Lize Výjmečných máte?Slušná sestava hrdinů,dobré triky,svižná akce,sem tam mírdě debilní scéna(Nautilus v Benátkách),dobrá atmosféra starých měst a jedna blamáž jménem Nautiloi.Prostě to,co člověk od popcornu očekává,chce to jen trochu nadhledu a budete se skvěle bavit.