Neporazitelní (2013)

Trocha humoru, trochu drama, trochu rodinné sekvence. A taky MMA, hlavně v druhé půli se ho nabažíte dostatečně. Zápasy jsou dobře natočené . Ono ze začátku byl trochu problém rozpoznat kdo je kdo. Všichni jsou si moc podobní. Film má pár silnějších chvilek které podrbou vaše emoční tělíčko. Naštěstí jsou dobře předkládány a tak nepůsobí klišovitě. Role malé Crystal Lee byla výborná. Na čtyři hvězdy bych toho ale potřeboval trochu víc. Rozhodně neurazí, vytkl bych hlavně stopáž. 122 minut je trochu moc.

Nelítostný Parker (2013)

Klasický Statham. Jenže tento typ scénáře zdá se být poněkud na piču. To hrabete odkud? Vždyť i já vymyslím něco lepšího!! Víte je to poněkud okoukané, neoriginální. Tohle nefunguje. Scéna s nožem na balkoně? Děláte si prdel? Stathama mám moc rád. Je to borec. Ale více se mi líbil v akci!! V pořádné akci. 2013kový Crazy Joe se mi líbil víc. Pořád to ovšem zůstává koukatelné!!

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Dobrá komedie s příjemnými herci. Pár dost solidních scén. Nebýt toho debilního konce přihodím i hvězdu navíc. Ale příjemná podívaná zůstává u průměru.

Králova přízeň (2008)

Jeden se až diví kolik se toho vejde do jednoho filmu. Střih. Dítě. Menší proslov. Střih. Potrat. Střih...... Film drží hlavně herecké obsazení. Portman vs. Johansson v jednom díle? To potěší. Eric Bana jako král který v posteli hledá protějšek pro svůj inseminátorský pokus zplodit syna si nejde pro vagiklín daleko. I přes to, že tohle je jedna z hlavních linií filmu, a skvrny krve v posteli nám protékají jako vodopád, milostné scény se odehrávají v rouše tří vrstev oblečení, pozor, střih, a jedem dál. Film negraduje, drží si konstantní tempo. Emoce, intrikaření, zrada, odpuštění.

Bez soucitu (2010)

Jonathan Rhys jako pomocníček na špinavější práce povýší a parťákem se mu stane starej dobrej Vincent. Ale nenechte se mýlit, on nám Johny zestárnul, ztloustl a navíc ho oblékli do hader starého fotra. Takže i když si tu běháme s vázou koksu, hláškujeme ("Vypadám snad jako nějakej zasranej hráč stolních her?"), nakopeme pár šikmookých kluků z gangu jako by se nic nedělo,chceme být hrozně kůl, bazuka .... tak nám i přes nenudící podívanou zůstavá nelogičnost podkopnutá nesoudružností. Z pohledu filmové kvality je to Francouzský úlet lezoucí do prdele Holyvůdu. K popcornu akorát.

Carrie (2013)

Tak tohle nefungovalo. Slabý děj, nevýrazné herecké výkony vedlejších postav, bez gradace. Nudné, vyumělkované postavy. Nesmyslné, ploché. Jako bych na tomhle filmu neviděl žádnou práci. Nic. Plusy? Julianne Moore se nezapře. Role pošahané matky to ona umí. Ale nic víc nenajdu. Čekáte na řezbu hodiny Há na plese? Nic. Pár rychlých záběrů, zkrvavená Chloë v póze negra na kreku s křečovitýma rukama. Kimberly Pierce, víte že marníte jejího talentu a času na vaších píčovinách? Místo aby zabředla do role ve které může ztvárnit svůj um. Koukatelné to sice je, ale pocit odfláknutého filmu který skončil jako by se ani nic nestalo se mísil s pocitem že tohle točit byla naprosto zbytečná námaha.

Scary Girl (2011)

Menší parodie na hororovou tématiku. Taková hovadinka u které se i trochu pousmějete.

Maniak (2012)

Nemůžu si pomoct, ale i přes pěkný zážitek mi přijde film dost chudý co děje tak krutosti a vyložení psychopatického sklonu hlavního hrdiny zabíjet. Ten nápad je slabý. Kdyby byl Wood aspoň znásilňovaný svým otcem, dědou nebo nucen v trestaneckém táboře kouřit kutasy. Tak to pochopím. I ty vraždy mohli být trochu krutější. Dále mě nezasáhl ani soundtrack, který je zde velmi vychvalován. POV je na jedničku, tuhle kamerovou hru jsem si užíval. Chápu i čtyřhvězdičkové hodnocení, taky bych ho dal. Alespoň za reálnost atmosféry, jenže to je málo.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Jeden z filmů na který jsem se letos těšil. A nebyl jsem zklamán. Hodnotím dle zábavy a podívané. Paráda, párkrát jsem se i zasmál. Dude Jeff samozřejmě skvělý a co se herecké sebranky týče mě potěšila účast Mary-Louise Parker. Film je plný efektů-některé výborné-a pár těch slabších můžeme filmařům kurva prominout ne? Co myslíte? Do plusu přidávám i zbytečnou nenatahovanost, hlavně konce, který se stím nesere. Žádné mega výbuchy na dvacet minut. Myšlenka filmu je dobrá, avšak nedotažená do většího vysvětlení celého fungování mrtví, živí a je to hozené jen lopatou na plátno. To ano. Mohlo se z toho vytáhnout mnohem, mnohem více. Je to takové rozviklané, nesourodé. Mě to bavilo, a jestli nejste divák který hodnotí film jako kritik, který hledá chyby kde může, pobavíte se taky.

Machři 2 (2013)

Nic moc. Moč a grcky jo. Ale to je vše. Ne že bych se nepobavil, já se pobavil. Jenže je to takové hluché, místy nudící, a těch klasických Sandlerovských srand tam už tolik není. Tři hvězdy dávám za odpolední odpočinkové shlédnutí na Salmu Hayek a pár dalších slečen školaček. Oproti jedničce je to o dost slabší a takové bez děje. Z filmového pohledu je to hrůza, pro popcornového diváka snad dobrá oddychovka.