Pod zemí (2014)

Takhle nějak si to představuji, kdybych se prodíral katakombami, těsnými uličkami, s partou lidí a nemohl najít cestu ven, pomalu vám začne jebat, emoční výbuchy, hnus, strach, schiza, halucinace,.. tady je ta atmosféra cítit. Připočtěte si trochu mysteria, vydařené lekačky, horor, který se opět odlišuje, ač nese mnoho tradičních prvků. To FFko je dost vychytané, hlavně když se prodírají, vylezou ven, udýchaní a čumí po sobě, ty výjevy stojí za to (je to snímáno kamerou na čelovce), kamera ale není roztřepaná, občas ano.., ale filmaři si dali záležet ať je něco vidět. Vyvstávají otázky typu-proč najednou tohle, a kam ten najednou zmizel apod-nic až tak rušivého ovšem. Mě se to líbilo moc. Vlastně hodně moc. Vysávali jsme se s filmem navzájem, chvíli on mě, pak já ho. A ta hudba....

Na hraně zítřka (2014)

Častokrát se po ránu probouzím, v příkopě, v cizím domě, v cizím městě a říkám si ou fak!, už zase? Takže asi vím co podplukovník Cage zažíval. On se vrací na stejný den pořád dokola, zase, hodně hodně hodněkrát, a už ho to přestává bavit, né však mě, mě to bavilo, naprosto vychytralá sci-fi záležitost, jedna z nej roku. Žádné politikaření, jak by se nabízelo, když jde o téma válka. Trikaři tomu nasadili korunku, Emily Blunt naprosto úžasná, nechybí ani špetka humoru, mimikové jsou perfektní. Nemám co vytknout, film snad nemúže nikoho nudit. Častokrát se po ránu probouzím, v příkopě, v cizím domě, v cizím městě a říkám si ou fak!, už zase?.. Kurva, to už se vracím zase v čase na začátek komentu.

Jimmy Carr: Laughing and Joking (2013)

Jimmy Carr je znám tím, že hodně komunikuje s publikem, a většinou je vždy dost setře, pokud na něho něco zkoušejí, jeho kadence rychlých a vypointovaných stěrů nezná hranic. Jimmy nevypráví historky, jen valí jeden vtip za druhým. Jimmy je pán humoru. Sexistická, černá, zvrácená, funny party, které nejde dát jinak než za 5. Jimmy přesahuje meze, jde za hranice, a jeho nejostřejší vtipy často dělí publikum, kdy někteří se až pozastavují nad tím jestli je tohle ještě v mezích kdy se máme smát, to on má rád, a já to kurevsky zbožňuju. Kdo nezná JImmyho, má hrubé mezery v kategorii černého humoru.

Mladí muži za pultem (1994)

Ty vole, tak Smith je frajer, alespoň co se tohohle počinu týče. Je to prvotina, za pár babek. Má to opravdu našlapaný scénář, který valí slova a zároveň hlášky v kadenci ratatatata. Musím se Kevinovi poklonit. Je z toho cítit, že na tom fakt zamakal, a taky se nebál tam vrazit suprový humor, ostřejší a co se záchodové scénky týče, jo myslím chlapíka s časákem, tak to paráda. Jeden posraný den v práci týpka, který tam ani neměl být.

Hranice ovládání (2009)

Ten film je jako jako galerie, plný obrázků, obrazů, a to je taky jeho dominanta. Pustil jsem to, a užasl, nechtěl jsem se nechat unést, ale film mě po chvíli přesvědčil, že je to opravdový vizuální majstrštyk. Zpomalené záběry, pírko vanoucí, větrné elektrárny z okna vlaku, teď hned nevzpomenu , ale ten film je takový celý. Je vyprávěn velmi pozvolna, a všechny indicie, o čem to vlastně je, taky předkládá po kousíčcích. Otevřete se, uvolněte mysl, uvolněte sebe a nechte ten film do sebe pronikat, on vám to dovolí, je pro to jako stvořený. Nic pro konzumentní diváctvo. Mě to sedlo jako všechny saka Isaach De Bankolému v tomhle filmu. Natočeno přesně na míru. Ještě musím podotknout, že filmy Jarmusche neznám, to se změní, a taky třeba zkouknot něco pana kameramana Doyle, velmi dobrá práce.

Snílci (2003)

Krása. Až to rozležím, někdy, napíšu něco víc.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Naprosto jednoduchá, svěží, pohodová záležitost. Film se nese v pohodovém rytmu, do toho občasné reggae, nebo rytmy salsy, samby. Fakt super. Film zaskřípe jen na chvíli, to když chef provede to menší fopá, v první půli, tím myslím, že je to na chvíli vážnější, ale jinak je to naprostá pohoda. Film nemá vyloženě vtipné scény, spíš je to odlehčovák, který vám vnese dobrou náladu. Scarlett se objevuje jen na chvíli, což je škoda, i ostatní zvučná jména jsou tu jen na skok. Ale pro oko je tady mrs.Vergara, beztak tu podprdu měla vycpanou! Jon Favreau si u mě šplhnul, a stačilo málo. Kouká se nejen dobře na to žrádlo, ale na celý film. A Emjay Anthony, ten malý klučina, z něho něco bude, tak přirozené hraní v takovém věku. Palec hore.

Dravé ryby (1983)

Directed by Francis Ford Coppola, známe ho, Ford prostě umí. Tenhle film se mi naprosto trefil do noty, zamiloval jsem si ho. Protože film nepřináší jednoznačný příběh, či zápletku, ale jen jakýsi pohled do života pár postav (bylo to o Rusty Jamesovi nebo spíše o Motorcycle Boyovi?), měl jsem podezření, že je to režisérova zpověď, jenže není, je to totiž podle knihy. I tak, je to metafora, metafora o vyprázdněnosti. Výtečně se na dívá, Diane Lane je tak krásná, a tolik mladých hvězd. Film si pohrává s existencionalismem. Všechno to chození po barech, černobílá slast, tak parádní hudba, pára, měl jsem u toho pocit jako po kopnutí panáka dobrého chlastu. A ještě jednou zmíním tu hudbu, úůů. Je to kousek života na plátně.

Srbský film (2010)

Srđan Todorović, to jako poklona co tady zahrál. Po filmařské stránce je to dokonalé, ať už obraz, hudba, herci. A to víte, takhle kontroverzní film, to člověka láká, chce to vidět. Se mnou už nehýbe nic, a pěkně jsem se u toho i najed, spíše nažral. A obsah? Lidem se v mysli rodí všechno, tady je to hnané až do extrému. Ke konci to graduje a jestli by to mělo zajít dál, tak dvojka by začínala tam, kde tenhle film skončil, a imho, kdyby filmaři hledali nějaké nápady, jsem studnice perverze, a to teprve budete koukat! Ale hodnotit to nebudu, nevím jak. Od scény, kdy se potká celá rodinka, to už pak jen jede výš a výš, a pak zas, a pak zase! Pornoherec se uváže smlouvou na natočení filmu, neví však do čeho jde, po pár natáčecích dnech se na to chce vysrat, je to pro něho hnus, to však netuší co ho ještě čeká, režisér nechce o svého herce přijít... Stejně je kurva na tom světě krásně, nemyslíte?

Vetřelci (1986)

James Cameron na sebe vzal úlohu, natočit pokračování filmu, věhlasné jedničky Vetřelce. A popral se s tím na výbornou, po svojem, co mu taky zbývalo. Vetřelci jsou všude, jsou všude, množí se až to připomíná romský incest. A Ripleyová jde znovu do akce. tentokrát však na plné koule. Tak jak nebyl plamenomet využit v prvním díle, tady si přibere kámoše zbraně a granáty, a dělají tam takový vítr až sliz teče až k vám, milí diváci u obrazovek. Byl jsem spokojenější než u jedničky. A finální bitka ala strážci vesmíru, kterou James natočil pěkně s nadhledem byla skvělá. Už nevím co jsem chtěl dále napsat.