• Krátkometrážní

Cokoliv (2003)

Na takovou zápletku to bylo přespříliš dlouhé. Ústřední pár mi navíc přišel krajně nesympatický, Ricci ani Biggsovi role newyorských intelektuálů nesedla, působí spíš jak puberťáci ze střední.

Parazit (2019)

Už dlouho jsem neviděl film, který by mi tak neseděl, přestože formálně a objektivně jde o velmi kvalitní dílo. V první řadě mi přišel hrozně dlouhý (nejen subjektivně). Asi jsem se nenaladil na absurdní vlnu, mně to ale přišlo akorát pitomé (jihokorejský humor asi nepobírám), plné nesympatických postav a jednoho (často předvídatelného) deus ex machina momentu za druhým, a především zdlouhavé. Nic proti sociální kritice, tady mi přišla tak očividně a uměle našroubovaná... a vlastně směšná - vzhledem k tomu, že ústřední "parazitující" rodina působí dojmem vychcaných pitomců, nijak líto mi jich nebylo. Nehledě na to, že závěr trval tak hodinu a půl, jako by si scénárista nemohl rozmyslet jak film zakončit a pro jistotu použil všechny varianty. Ve výsledku je to podivný mix, který mi dohromady nedával smysl, a s každým dalším překombinovaným zvratem to bylo jenom horší.

Roky a roky (2019) (seriál)

Skvělý, slibný nápad, bohužel v béčkovém provedení. Nesympatické "toporné" postavy (které musí v rámci jedné rodiny zastupovat snad všechny menšiny), zabředání do rodinných konfliktů na úkor vykreslování temné budoucnosti a vlastně i nepropracovanost a divná umělost dystopického světa - kvůli tomu všemu pro měl byl seriál čím dál tím nesnesitelnější. Těžko uvěřitelný konec už byl jen posledním hřebíkem do rakve. Už po x-té mě mrzí, že počin nezůstal u své minimaličnosti a rozkročil se do příliš mnoha směrů.

Avengers: Infinity War (2018)

Tak já nevím. Marvelovek jsem viděl pomálu a většinou se mi moc nelíbily (snad s výjimkou Deadpoola a Ant-mana), takže Infinity Wars dopadly zhruba podle očekávání. Jediné velké pozitivum je fajn záporák, který si vlastně počínal na základě ušlechtilých cílů (v kontrastu s chaotickým jednáním "těch dobrých"). Nicméně... nechat zabít půlku vesmíru, a udělat to bez jakýchkoliv výraznějších emocí, to je fakt majstrštyk. Co s tím? Odlehčil bych to (Proč musela být hudba neustále tak hrozně těžkopádně vážná? - nějaká popová odrhovačka po vzoru Strážců galaxie by tomu myslím prospěla. A proč byly všechny pokusy o humor tak jalové?) Ze scénáře bych vymazal klišé typu "zemřu, abych zachránil vesmír navzdory hysterický reakci okolí", co se v IW opakovalo snad pětkrát. A nakonec vyškrtal bych půlku postav (nebo je nechal zabít hned na začátku? haha...). Pak by to mohlo být dobré. Nebo aspoň lepší._____(PS... Ale asi to dělají dobře, soudě podle hodnocení a očekávaných tržeb. Takže abych nepůsobil až moc jedovatě a povýšeně: Všechna čest!)

Bony a klid (1987)

Film je z větší části nesnesitelný (Relax don't do it!), ale jde o užitečnou výpověď o době vzniku a tehdejším vkusu. A něco do sebe to má.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Vlastne jsem to cekal mnohem horsi. Vzhledem k tomu, ze jsem videl s nemeckym dabingem a mytologii okolo Supermana jsem nepoliben, to dopadlo jeste hodne slusne. ALE: Proc musi byt vsichni mimozemstane-zaporaci (uz od prvnich Avengers) tak strasne trapni, nudni a nezapamatovatelni? Tahle prisera ala Hobit byla totiz fakt smesna...

Bohové Egypta (2016)

Na tohle nadělení jsem se rozhodl vyrazit do kina jednak proto, že toho momentálně v kinech stejně moc nehrají, druhak jsem už dlouho neviděl opravdu špatný film. Dopadlo to zhruba tak, jak jsem čekal. Bohové Egypta jsou někde na pomezí brakové zábavy a krystalického utrpení. Jde o film založený na efektech, které jsou ale hrozně špatné a laciné, až se člověk diví, že něco takového vypustili do kin. Scénář jako by nebyl a film dost často nedává smysl . Kdo by ale čekal opak?

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Propagace českých vědců je sice chvályhodná, ale Český lev by měl primárně propagovat český film a nevím, jestli zrovna tohle byla ta nejšťastnější cesta... byla to totiž celkem nuda a navíc to celé působilo neprofesionálně až odflákle.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Nemůžu si pomoc, ale po letech je celá nová trilogie ještě horší. Vše je strašně překombinované, zápletka s nesmyslně složitým politikařením (což nechápu, když je to film primárně pro děti, ještě víc než původní trilogie, která se bez obchodních federací atp. obešla) a hlavně vizuální stránka, která dnes působí přinejmenším směšně, když ne přímo odpudivě. Více než jako film to působí jako nepovedený podprůměrný animák - snad vše je CGI a ta hrstka skutečných herců je dost zoufalá a nesympatická. Vše působí nepřehledně a vůbec neladí s "designem" staré trilogie. Co je na tom všem nejhorší: Kdyby na to měl v 70. letech Lucas prostředky a technologie, takovou patlaninu by zplodil asi už tehdy. 50 %, maximálně. https://www.youtube.com/watch?v=XeXDrvPB5rI

Bubliny (2014) (studentský film)

Vím co se autorka snažila sdělit, bohužel nezvolila úplně vhodnou a srozumitelnou formu. Hudba i animace ok.