Martyska

okres Nitra
erα мoreυɢeтdα

<< předchozí 1 2 3
    • 4.6.2019  12:10
    Gohoeui byeoli bitnaneun bame (TV seriál) (2016)

Mala som silný second lead syndrome, dokonca dvojnásobný ahhh úsmev Shin Jae Ha...proste príťažlivý bad boy, ktorý priťahuje. Lee Ji Hoona mi bolo ľúto, ako ex-priateľ hlavnej hrdinky to nemal ľahké. Kim Young Kwan ako hlavný hrdina nijak moc nezaujal a nepáčila sa mi jeho ofina :D Inak cute oddychová mini-séria.

• 4.6.2019  12:05
    Geunyeoui sasaenghwal (TV seriál) (2019)

Malo to nábeh na slušnú tohtoročnú komédiu, ale neviem, možno som len ja nebola naladená na drámu, ktorá neskôr nastala a podľa mňa nebola potrebná. Dievčatá, ktoré sú taktiež fangirls idolov si prídu na svoje, ale nie tak celkom. Seriál sa snažil udržať si tú zdravú hladinu, aby bol pozerateľný aj pre inú vekovú generáciu, než len pre mladé fanynky. Chýbala mi tam istá iskra v oblasti romantiky, inak príjemná oddychovka, ktorá sa dá pozerať z gauča popri tom, ako robíte niečo iné.

• 18.1.2019  15:19
    Seisei suru hodo, aišiteru (TV seriál) (2016)

Neviem-neviem ako mám tento seriálik ohodnotiť. Zo začiatku sa mi veľmi pozdával, atmosféra bola voľná, charatkery sa ešte len vykresľovali...vyzeralo to byť na pokojnú doramu bez nejakých intríg a pod. Postupom času však prišla na scénu otrasná povaha jednej z postáv až sa mi žaludok dvíhal. Celkovy dojem nie je zlý a ten, kto má rád ustavičné napätie vo vzťahoch a milostné trojuholníky si seriál určite užije, no ja som mala chuť na niečo iné.

• 28.9.2018  10:09
    Sora o kakeru jodaka (TV seriál) (2018)

Pozerané na Netflixe. Nemohla som sa od toho odtrhnúť. 6x35 epizód; zaujímavý dej, perfektné herecké výkony.

• 28.9.2018  10:07
    Zahrada meteorů (TV seriál) (2018)

Klasike od Kórejčanov (Boys over flowers) sa to nevyrovná. Malo to svoje svetlé chíľky, ale dejovo podľa mňa až príliš prehnané, privádzalo ma to do silného cringu viackrát za epizódu. Obsadenie vizuálne nie je zlé, veľmi príjemne sa na hercov pozerá, estetika zaručená či už v oblečení (nech si Číňania hovoria čo chcú, mne sa páči jednoduchosť) alebo v hudbe, ktorá bola veľmi dobrá. Mňa osobne bavili príbehy vedľajších postáv viac než hlavného páru. Za mňa 2*, ale pokiaľ máte radi drámy ako "Strong Woman Do Bong Soon", bude sa vám páčiť aj táto.

• 11.5.2018  11:23
    Jachelbalgwang opiseu (TV seriál) (2017)

Čakala som romantiku v smere šéf-zamestnanec, no dostala som oveľa viac. Prehrýzť sa prvými epizódami bolo ťažké. Táto kdrama je iná ako ostatne. Romantiky je tu minimum, z čoho som bola najprv trochu sklamaná, ale keď som objavila skutočnú hodnotu ukrytú hlbšie, bolo mi to jedno. Odporúčam pozerať skôr ako oddychovku po práci :)

• 25.8.2017  12:55
    Wataši ga motete dó sunda (TV seriál) (2016)

Ten koniec ma dostal. Viem sa vcítiť do kože hlavnej hrdinky, avšak koniec ma aj tak prekvapil. Vlastne anime skoro vždy prekvapí.

• 15.12.2016  17:03
    Woori yeopjibe EXOga sanda (TV seriál) (2015)

Chlapci si zahrali pekne. Vtipne pripravený seriál, pri ktorom sa fanúšici a ani ostatné publikum nudiť nebudú. Naviac obohatený o príjemnú hudbu v hlavnom podaní člemon skupiny Baekhyunom. Miestami sa možno seriál ťahá, ale je to príjemná oddychovka a na zápletku sa dobre pozerá. Aj ako fanúšik dávam slabšie 4*.

• 4.12.2016  13:58

Ikenai Taiyooooooooooooooooooooooou!

• 2.12.2016  02:52
    Kkotminam ramyeongage (TV seriál) (2011)

Prvé diely si hovorím, že to nebude nič moc. Po druhom sa to rozbehne, chytí ma to a až do konca nepustí. Koniec sa dal spracovař aj lepšie, ale epizódy ma bavili. Neskutočne vtipné, nenáročné. Prečo mám rada ázijské seriály? Aj keď niekedy pôsobia nezmyselne. Je to tým, že Aziati vykresľujú každú postavu inak. Tak to bolo aj tu.Hlavná hrdinka mi bola od začiatku sympatická. Postavy sú zaujímavé, dobre sa na ne pozerá, chválim herecké výkony a doživotne budem otrokom Cha Chi Soovho úsmevu.

• 29.11.2016  11:19
    Rasuto Shinderera (TV seriál) (2013)

Moja prvá japonská j-drama. Dosř odlišná od kórejských, na ktoré som zvyknutá. Ovážna v tom slova zmysle, lebo u Japoncov by som príliš nečakala ukázanie posteľových scén. Ešte predtým, ako som si pozrela celý seriál, som videla viac recenzií kritizujúce hlavne poslednú epizódu. Bola som celkom zvedavá, čo sa z toho teda vykľuje. Myslím si, že u každého je iné, ako vezme seriál aj aj keď bolo zo začiatku viac-menej isté, ako to celé dopadne, človek je až do konca v napätí. U mňa podlomil tento fakt aj to, že to bolo prvýkrát, čo som sa stretla s japonským seriálom, takže som nevedela, čo môžem čakať. Seriálu nič extra nevytýkam, prispôsobuje sa moderným podmienkam, no popri tom zostáva pri tom, ako by sa mal správny Japonec správať. Veľmi však chválim hlavnú postavu a jej stvárnenie. Je dôkazom toho, že nie zovňajšok, ale dobré srdce je nenahraditeľné pre život tvoj, ale aj pre životy iných. Čo sa mi ešte páčilo je, že seriál dbá na to, bez čoho nemôžeme my ľudia existovať, a to priateľstvo. Nemôžem povedať, že seriál ma nadchol s nejakým úžasom, ale boli v ňom zamyslenia hodné chvíľky.

• 6.8.2016  08:19

Priemerná romantická komédia na tému, ktorá dnes nie je tabu. Vtipne podané, hlavným aktérom to ide a film zaujme obyčajného diváka zábavou a miernym klišé. Nič hlboké však nehľadajte, i keď zopár momentov malo svoje kúzlo. Dôkaz toho, že Kórejčania vedia spôsobne natočiť aj film takéhoto žánru.

• 29.4.2016  18:56

Spočiatku trochu nudné, nevedela som sa naladiť na správnu vlnu a nechápala o čo tu vôbec ide. Koniec ma dostal a nemôžem inak, než silných 4*.

• 15.4.2016  23:37
    Byeoleseo on geudae (TV seriál) (2013)

Trošku nedotiahnuté, ale pekné a slušné. Charaktery postáv sú vystihnuté perfektne a veľmi som sa potešila Ji Hyeon Jeon, ktorá ohromne zahrala rolu navonok namyslenej bohatej herečky. Pokiaľ vás neosloví dej, určite vás zaujmú povahy postáv. Dá sa na ne totiž dobre pozerať a skúmať ich konanie. Ideálna oddychovka, ktorú odporúčam pozrieť. Síce nenúti hltať jednu časť za druhou a po rozporuplnom konci fakt neviem, čo si mám myslieť, ale na druhej strane som sa nenudila. A keď už aj, tak len málo a vtipné scény to vynahradili.

• 30.3.2016  13:12
    Jangnanseureon kiseu (TV seriál) (2010)

Kórejci vedia, ako zahrať na citové struny diváka. Zo začiatku som sa nemohla od seriálu odtrhnúť, v strede som si hovorila, že väčšiu hlúposť som nevidela a ku koncu som sa sladko usmievala. Neviem sa rozhodnúť, či mám Kima Hyun Joonga radšej v BOF alebo tu. Keďže tu mal viac priestoru, mohol sa lepšie prejaviť a charakter, ktorý stvárnil bol máličko podobný tomu, ktorý aj v predchádzajúcom seriáli. Nehľadiac na rozcuchané vlasy s ofinou a elitný štýl obliekania, asi sa mi predsa len páčil viac tu. Postavy boli vykreslené krásne, aj keď niekedy som mala pocit, že hlavnú hrdinku vyhodím za jej chovanie von z okna. Hovorila som si, či môže existovať niekto s tak nízkou sebaúctou, ale oni už vedia, ako dať toto do poriadku. Prostý seriál, ktorý je zároveň taký milý, že vás dojme.

• 27.3.2016  20:05
    Kgotboda namja (TV seriál) (2009)

Môj prvý kórejský seriál, ktorý som "zožrala" za tri dni, čo som bola chorá. Zo začiatku si ma úplne opantal, nemohla som sa dočkať na ďalšiu epizódu. Bolo to také milé, nevinné a Jun Pyova cholerická povaha dodávala šarm všetkému, čo spravil. Kamaráti z F4 ma dostali, prišli mi ako 4 druhy temperamentu podľa Hippokratesa, takže každý sa v nich nájde. Lenže potom sa to začalo neskutočne ťahať a prišlo mi to ako telenovela, ktorá si vynucuje ďalšie časti a pridáva úplne zbytočné intrigy. Neviem, prečo to tak natiahli, ale som rada, za každú zmysluplnú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli vyslovená. Za toto fakt veľké + Kórejcom. - "What's so hard about love? You simply grab the other person's hand and refuse to let go." Zo začiatku by som neváhala dať 5*, avšak musím byť v konflikte s tým, že to bolo príliš dlhé. A ešte jedna malá drobnosť. Chcem takého manžela, ako je Ji Hu! Prečo má taký krásny úsmev?

• 20.3.2016  13:02

Typický tínedžerský príbeh, ktorý je ale spracovaný po japonsky. Ázia má iné preferencie a je to aj vidieť. Humor podaný správne, presne podľa toho, ako sa to tvorcovia snažili zachytiť. Bol to môj prvý japonský film, ktorý som videla a k tomu ešte aj s manga štýlom. Najprv som mu nevedela prísť na chuť, prehnané reagovanie hrdinky naživo a afektované reakcie...pridalo to však filmu odľahčenosť a pomaly sa tieto motívy vytrácali. Obsadenie fájn a neodpustím si poznámku, že takých chlapcov ako Rita a Kósuke by tu malo byť viac! Btw Japonci sú zlatí. ^^

• 12.3.2016  23:45
    Seumool (2015)

Čakala som bláznivú komédiu, v ktorej by mohol byť aj trápny americký humor, ale toto bolo sklamanie. Tvorcovia sa snažili zaujať hlavne povrchnosťou oddaní moderným trendom. Veď prečo nie, mladých lákajú len perverznosti. Dúfam, že v blízkej dobe uvidím juhokórejskú komédiu, ktorá bude stáť za to a nebude len ukazovať zvrhlosť dnešného sveta.

• 2.2.2016  13:08

Tajomné, rýchle, pohlcujúce. Cítila som strach. Pri soundtracku mi naskakovali zimomriavky. Všetko bolo vyjadrené akciou, slová neboli potrebné. Videla som zničených ľudí poháňaných jedinou myšlienkou: prežiť. A o tom je aj film. Riskovať všetko kvôli životu. Nič iné sa už nedá stratiť. Kamera, strih dokonale zohrané. Človek je po celý čas v napätí, scény s vraždením mu nedajú dýchať. Zabije, nezabije ho?

• 16.10.2015  23:14
    Vzmuž se (2015)

Britský humor je iný ako americký ,aj keď sexuálny podtón si už v žiadnej romantickej komédii neodpustia, a je to vidieť. Ako oddychovka vhodný film na spestrenie večera po náročnom dni.

• 5.8.2015  13:28
    Kaechimi (2013)

Nie je to zlý film, iba mi jednoducho nesadol. Celý čas sa ťahá, komediálne prvky sú prehnané a vždy som sa strácala v deji, lebo som nevedela, či to je zrovna komédia alebo romantika. Postavy mi prišli nevyvážené a udalosti veľmi nepravdepodobné. To je všetko. Film sa mi nepáčil. Aj Kórejcom to občas nevyjde.

• 7.4.2015  12:58

Ako je jasné z názvu, film opisuje knihu Exodus z Biblie a príbeh istotne väčšina pozná. Film ale nezačína úplne od začiatku knihy Exodus. Mojžiš a Ramzes sú bratia. Faraón zomiera a nástupcom sa stáva Ramzes. Vládne ako boh a myslí si, že je boh. Mojžiš je vyhnaný na základe svojho pôvodu, lebo sa prevalilo, že Miriam je jeho sestra a Hebrejka. V krajine Madián si vezme za ženu Seforu. Na film som sa nesmierne tešila, lebo veď niečoho takého sa chytil Hollywood, tak to bude mať grády. Ale nie každý vysokorozpočtový film sa môže podariť. S týmto som si pustila film a začala sledovať. Je pravda, že Scott je majster vo vizuálnych efektoch a vychutnávala som si každý uhol vo filme. Efekty jeden úžas a kostýmy ani nehovorím. Kvalita. Soundtrack si neviem vynachváliť, navyše Coldplay s témovou piesňou traileru – Midnight. Tento obal filmu je dokonalý. Otvorme ale obal a nazrime dovnútra. Bale si síce preštudoval kopec kníh o Mojžišovi, ale ani to mu nepomohlo stvárniť ho dobre. My kresťania ho vnímame inak a keďže bol aj Scottovým pohľadom vedený inak, Mojžiš mi prišiel ako tvrdohlavý, neveriaci (myslím to tak, že neveril ľuďom, Bohu) a sebavedomý človek, ktorý chce niečo dokázať. Medzi Ramzesom a Mojžišom nie je veľký povahový rozdiel. Ďalej vyčítam maximálne nevyužitie takých hereckých es ako Ben Kingsley či Sigourney Weaver. Scott má talent nalákať na týchto skvelých hercov, ale vo filme ich uvidíte dokopy pät minút aj to len ako nejaké cameo role. Samotné spracovanie sa mi veľmi nepáčilo, lebo mi to prišlo ako iná odroda Písma. Niektorí vravia, že s Bibliou to malo veľa spoločné, ale mne to tak neprišlo. Chýbal mi tam hlavne význam a scenár ako keby hovorili do vetra. Žiadne slová chytiace za srdce alebo na premýšľanie. Potom ma celkom zaskočilo, že Boh je stvárnený malým deckom, ktoré má síce múdre reči, ale pripadalo mi strašne nepriateľské a arogantné. To by nebolo až také hrozné, lebo Boha si môžeme predstaviť akokoľvek. Desať egyptských rán nebolo kompletných. Neviem, či režisér šetril časom, ale namiesto toho, aby niektoré boli také pretiahnuté mohol radšej vyobraziť všetkých desať. Sklamaná som bola aj tým, že Mojžiš nemal palicu od Boha ale nejaký meč od brata Ramzesa. Neviem prečo. Už len toto sa nepridŕžalo Biblie nehovoriac o správaní postáv. Ku koncu som očakávala víťaznú scénu s nadvihnutou vodou a múrom spraveným z mora, ale nič také sa nedialo. Nuž, Hollywood so Scottom si Exodus spracovali podľa seba. Pokiaľ máte záujem o trhák s excelentnými efektmi a hudbou, doporučujem pozrieť. Hlbší význam, či spojenie s Bibliou ale nehľadajte. Samozrejme Boha nájdete všade a je taktiež prítomný aj tu a niektoré pasáže sú pozoruhodné, ale škoda, že sa nešlo viac do hĺbky.

• 28.11.2014  17:17

Keďže jednotka a dvojka mi neboli celkom blízke, musím uznať, že trojka spravila pokrok. Dosť dobré na 4* a s efektom kina sa to len vylepšilo. Plus kvalitný soundtrack. Páči sa mi to.

• 15.11.2014  21:49

Niekedy si myslím, že film už asi ani nejde viac prepchať komerčnými hláškami, detinskými vtípakmi a dvojzmyselnými dialógmi. Ak je toto považované za komédiu, tak sa vôbec nečudujem, že všetky americké komédie sú považované len za stupídnosti, ktoré boli vyprodukované, len preto, aby boli. Ako fajn, niekedy som sa aj zasmiala, kostýmy aj hudba boli skvelé, ale to je asi tak všetko. Scenár úbohý a herecké výkony...no. Cameá slušné, ale úprimne? Niekedy ma fakt prekvapuje, že také herecké esá, ako v tomto filme sa dajú prilákať na takú veľkú blbosť.

• 9.11.2014  10:51
    Ranhojič (2013)

Neopozeraný sympaťák Tom Payne spravil v tomto filme, myslím, svoj najväčší herecký prejav. Ben aj Stellan opäť nesklamali a Kingsley priniesol do filmu svoju úžasnú hereckú dušu. Páčilo sa mi, že Tom dostal rolu, vďaka ktorej mohol prejaviť svoj talent. Diváci, ktorí trochu poznajú vedľajších známejších hercov majú istotu v dobrom stvárnení postáv, ale Tom bol geniálny. Medzi Benom a Stellanom vynikol a nemohla som sa naňho vynadívať. Toľko k postavám a hercom. Keď som začínala pozerať film, ani ma nenapadlo, že ma tak pohltí. Dejovo možno trochu zaostáva, ale to mi vôbec neprekážalo, lebo režisér vedel, aké finty na diváka použiť. Dôležité bolo vykreslenie napínavej cesty Roba Cola. Ani som nepomyslela na to, že nemecká produkcia dokáže niečo tak zručné natočiť. Postavy mali svoju hĺbku a efekty s kamerou boli, povedala by som, na vysokej "hollywoodskej" úrovni. Hudba len doprevádza k tomu pravému času, kedy si my, diváci, uvedomíme, aké ťažké bolo obdobie spred 1000 rokov. Aké mali ľudia vízie, ako rozmýšľali, čo si predstavovali. Niekedy som až žasla nad tým scenárom. Po dlhej dobe som našla film, ktorý to vykresľuje tak, ako to naozaj bolo a viem si normálne predstaviť, ako tí ľudia vtedy žili. Krása, krása, krása. Aj tak mám pocit, že som sa k tomuto filmu nevyjadrila tak, ako som chcela a ako to cítim. Veľmi sa mi páčilo. Zážitok sledovať.

• 5.10.2014  13:50

Film natočený podľa knihy s rovnomenným názvom rozpráva príbeh 17-ročnej Hazel, ktorej v 13tich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy. Hazel je normálna tínedžerka, ktorá by aj rada žila normálny tínedžerský život. Nie je ľahké sa s ňou stotožniť, lebo veľa z nás má všetko, čo má normálny tínedžerský život obsahovať. U nej je to ale trochu komplikovanejšie, keďže rakovina, jej v tom bráni. Musí za sebou ťahať kufrík s kyslíkom, ktorý jej pomáha dýchať a robí jej problém prejsť väčšie množstvo schodov, lebo chabé pľúca to zaťažuje. Úprimne si povedzme, čo by sme na jej mieste robili my? Uzavreli sa do seba? Alebo sa možno pokúšali zmieriť so svojim postihnutím? Druhá možnosť je u každého individuálna, ale ľahšie sa nám to prekonáva, pokiaľ máme nejakú osobu (poprípade skupinku osôb), ktorá nám dáva nádej a hlavne oporu. Rodina a psychická podpora sú vo fáze choroby veľmi dôležité a hlavne táto vec Hazel chýba. Nehovorím, že rodina ju nepodporovala, práve naopak, bola skvelá ale ona aj tak potrebovala niekoho, kto by jej rozumel viac než ktokoľvek iný. Preto stretla Gusa a vtedy sa to všetko začalo. Po pozretí filmu som mala ten zvláštny pocit, že všetko do seba zapadalo. Všetky dialógy, celé spracovanie, proste všetko. Veľmi sa mi páči, že tvorcovia vystihli hlavný charakter Hazel, tak ako bol aj v knihe za čo treba uznanie, lebo pri niektorých filmových spracovaniach sa to nepodarí. Veľké plus vidím aj v tom, že na pozadí deja môžete objaviť maličkú schovanú myšlienku o zmysle života a o tom, či sa treba držať vecí, ktoré sú nám blízke. Hazel to pekne vysvetlí na príklade seba a knihy jej života, ktorá sa pre ňu vidí dokonalou a zároveň tajomnou, no netuší čo je jej odvrátená stránka. Najprv som čítala knihu a až potom videla film a preto sa mi možno nepáčil začiatok. Udalosti nasledovali príliš rýchlo, ako som nebola v knihe zvyknutá a na konci práve naopak išli príliš pomaly. Celkový dojem bol ale príjemný a pokiaľ ste citlivky, ako ja určite budete mať slzy na krajíčku. Navyše film je doplnený príjemným soundtrackom v spolupráci s Edom Sheeranom, Birdy či Tomom Odellom, takže pastva pre uši je zaručená. Aj tak som ale toho názoru, že kniha bola lepšia, ako film.

• 6.9.2014  20:28

Musím priznať, že film zaujal, ale to len z tej vonkajšej strany. Vnútri prázdne. Pri pohľade na Brada som sa znova zamilovala, soundtrack je super, ale nič som z toho nemala. Celý čas som bola v napätí a to sa tomuto filmu musí uznať, vie diváka zlákať na scény, kde vás donúti neodtrhnúť oči, ale toto všetko sme tu už mali. Príde mi to, ako keby každý film o zombíkoch bol to isté.

• 24.8.2014  17:46

Mitchellová napísala veľdielo. Film sa mi na knihu zdá prikrátky, ale budiš. Nedá sa predsa natočiť veľkofilm, ktorý má cez 4 hodiny. Film opisuje zväčša časť Scarlettinho života ale snaží sa pridať aj dôležité úseky z Občianskej vojny. Veľmi si na tomto filme cením réžiu, lebo od roku 1939 som to vážne nečakala. Casting je výborný. Lepšie snáď ani dopadnúť nemohol a nielen preto sa film stal mojim obľúbeným. V poslednom prípade je to pre spracovanie a v menej poslednom pre to, ako dokázal film precítiť s knihou.

• 16.8.2014  15:36
    Fantom opery (2004)

Nemôžem uveriť, že po tom, čo som čakala nudnú inscenáciu prenesenú na filmové plátno, som bola uchvátená silou tohto filmu. Za prvé, netušila som, že Butler dokáže aj niečo zaspievať (a jeho hlas má ten správny hlboký tón) a za druhé, že ma to bude baviť. Po tom, čo som videla Moulin Rouge (a nebolo to celkom podľa mojich predstáv) som si povedala, že muzikály seriózne nemusím. Ale hľa, prišiel Fantóm opery. Musím priznať, že už dávno ma skladby fascinovali a v tejto filmovej adaptácii vyzneli krásne. Treba pochváliť aj režiséra, lebo vypracovať muzikál ako film dá zabrať. Škoda, že nepremenil ani jednu z 3 oscarových nominácii.

• 28.7.2014  12:17

V kine môžte pozerať hocijaký film a užijete si len preto, že ste v kine. Preto budem hodnotiť tento film na základe kinového zážitku. Veľa akčných scén, veľa vtipných scén ale na jednotku to nemalo. Boli aj menšie zádrhele, keďže tam nie je poriadne objasnený ten prípad s drogami a je tak trochu divne vyriešený na konci. V jednotke sa dosť hovorilo o ulici 21 jump street a v tejto časti to až tak spomínané nebolo, takže to mi tam trochu chýbalo ale inak bol film dobre akčný a povahy hlavných hrdinov rovnaké, aj keď trošku nevyspytateľné. Veeeľmi veľké plus majú záverečné titulky, ktoré boli bomba a odporúčam pozrieť to až do konca, lebo to je asi najzábavnejšia časť filmu. Záver sa fakt podaril.

<< předchozí 1 2 3