• Romantický

22 Jump Street (2014)

V kine môžte pozerať hocijaký film a užijete si len preto, že ste v kine. Preto budem hodnotiť tento film na základe kinového zážitku. Veľa akčných scén, veľa vtipných scén ale na jednotku to nemalo. Boli aj menšie zádrhele, keďže tam nie je poriadne objasnený ten prípad s drogami a je tak trochu divne vyriešený na konci. V jednotke sa dosť hovorilo o ulici 21 jump street a v tejto časti to až tak spomínané nebolo, takže to mi tam trochu chýbalo ale inak bol film dobre akčný a povahy hlavných hrdinov rovnaké, aj keď trošku nevyspytateľné. Veeeľmi veľké plus majú záverečné titulky, ktoré boli bomba a odporúčam pozrieť to až do konca, lebo to je asi najzábavnejšia časť filmu. Záver sa fakt podaril.

Vášeň a cit (2007)

Škoda toho konca..ale život je život.

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

Na koprodukciu celkom dobré spracovanie. Treba ale podotknúť, že sa na ňom podielali aj Slováci a na slovenské filmové (skromné) pomery by toto bol výborný film, keby nie menších zádrheľov: 1) Zo začiatku to vyzeralo sľubne. Život Cyrila a Metoda rozprávaný Metodom sa v polovici filmu náhle zvrtne a už to nepokračuje tým smerom, akým sa to zo začiatku uberalo. Cyril zomiera a druhá polovica je o tom, ako sa Frankovia snažia, aby sa Biblia nehlásala v slovienčine. To tu podľa mňa nemá čo robiť, keďže je to film o Cyrilovi a Metodovi. 2) Kostýmy. Nechce sa mi veriť, žeby po toľkých rokoch boli stále čisté. Neviem, či už vtedy existoval Perwoll, to je jedna vec a neviem ani, či sa Solúnski bratia holia každý rok, lebo aj po desaťročí vyzerali rovnako. To je, myslím si všetko, čo by som vytkla. Musím ale pochváliť dialógy a herecké výkony. Nevidí sa často, že by nejaký slovenský herec podal niečo lepšie než v Búrlivom víne.

Apollo 18 (2011)

Konšpiračné teórie mám rada akurát nikdy neviem ktorej mám veriť. Táto je ale sfilmovaná veľmi dobre akurát som celý film čakala na niečo viac než na kamenných pavúkov, ktorí infikujú ľudí. Je ale zaujímavé pozorovať a porovnávať tieto teórie, lebo keď si to zoberieme z reálneho hľadiska, po 73. sa na Mesiac už nešlo. Vo filme vidíme ľudský hyenizmus, ktorí núti slabších podriaďovať sa silnejším a je to tak, ako to v normálnom svete aj býva. Film nemá až také dobré hodnotenie. Možno preto, že polka ľudí, ktorí si to pozreli nezaujíma vesmír a iní neschvaľujú samotné filmovanie kamerou so starým efektom. Pochopia to len tí, ktorí tušia niečo o vesmíre a zaujíma ich naozajstný dôvod. Filmu treba dať o 1* viac za objektívnosť.

Fighter (2010)

Už od začiatku som vedela, že to bude niečo výnimočné. Pútavý film s hereckým koncertom Chrisa Balea a Melissy Leo obohatený vnútorným životom Mickyho Warda. Musím sa priznať, že nemám rada box a film som si zo chcela vždy pozrieť len preto, aby som vedela za čo dostal Chritian Oscara. Prekvapivo ma zaujal a myslím, že to bol prvý životopisný film, ktorý ma takto nadchol. Najprv sa mi celkom nepozdávalo, že režisér kombinuje osobný život Warda s tým, čo prežíval v ringu. Lenže práve jeho osobný život dosť zasahoval do toho ringu, takže potom mi to doplo a vôbec nevadilo. Nakoniec sa to podarilo spracovať tak, aby to diváka zaujalo. Markovi rola veľmi sadla a Melisse taktiež. Chris sa musel prispôsobiť a okrem toho, že sa mu to vyplatilo to má ešte jednu výhodu. Veľmi som si ho obľúbila.

Království ohně (2002)

Ani hollywoodske hviezdy nevylepšili film, ktorého začiatok vyzeral celkom sľubne. Neviem čo si od tohoto sľuboval režisér ale jediné, čo mu asi nemôžem vytknúť je obsadenie. Ešteže tí herci vedia hrať.

Bídníci (2012)

Krásne spracovanie s výbornými hercami a spevavou melódiou, ktorá vás sprevádza po celý čas. Neviem čo viac k tomu dodať. Najväčšie plus bola určite hudba a výkony hercov, s ktorými proste musíte súcitiť. Jednu hviezdičku ale odobral fakt, že Russel Crowe neviem spievať (vedela som, že Hugh to so spevom dá tak ako som očakávala - neohúril ani to nedopadlo zle) a strašne mi pripomínal Pierca Brosnana v Mama Mia!, kde som aspoň zasmiala na tom jeho pokuse o spev. Lenže toto nebola komédia takže nabudúce by som radšej uvítala menej známeho herca, ktorý nepriláka toľko divákov ale aspoň bude vedieť spievať!

Potomci lidí (2006)

Kamera - geniálna, scenár - geniálny, film - geniálny. Najmä koniec drží v napätí. Celé geniálne.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Čo som si doteraz čítala tie superlatívy o tomto filme čakala som super-geniálny kasový trhák nabitý akciami, vtipnými momentkami a predovšetkým zaujímavým dejom. Z tohoto všetkého tam boli akurát tie akčné scény, ktoré boli fakt výborne a dych vyrážajúce ale to je asi tak všetko. Bola som sklamaná, hlavne dlhým úvodom. Má to 136 minút a úvod mi pripadal ako 70-minútový pokiaľ sa dostali k hlavnej pointe. Ďalej, kde sú tie vtipné veci? Ževraj tam Fury furt niečo vtipné omielal ale to som asi hluchá, že som to nepočula. V tomto ohľade bol aj Thor: Temný svet oveľa vtipnejší. No a dej? Nezaujal ma ničím. Ani som sa nenazdala bol záver, ktorý ničím neohúril. Žiadne napätie, žiadne nepredvídateľné okolnosti. To aj tie akčné ulicové scény boli lepšie. No a o Zimnom vojakovi som nezaregistrovala nič nové. Sebastianovi tam nedali šancu, ani priestor vyniknúť. Koniec kritiky, teraz sa chystám povedať to, čo sa mi páčilo. Falcon (ako nová postava), Zimný vojak (ako výborný záporák) a soundtrack. Ten nádherný soundtrack, bez ktorého by film nemal šťavu. Kvôli tomu, ako sa skladateľ popasoval s hudbou k akčným scénam dávam o 1* viacej. No a na záver to, prečo píšem takýto dlhý komentár: Jednotka sa mi zdala omnoho lepšia a naďalej zostávam toho názoru, že Iron Mana 3 a Avengers zatiaľ žiadna Marvelovka neprekonala.

Šmoulové 2 (2013)

Omnoho lepšie a vtipnejšie ako jednotka. Ale na dobrú animovanú komédiu to ani zďaleka nemalo.