Ru guo - Ai (2005)

Muzikál o lásce. Možná jen na první pohled. Velkým zjednodušením by se dalo Perhaps love přirovnat k Moulin Rouge, ale nebylo by to zcela přesné. V centru dění je milostný trojúhelník, režisér, herec a herečka. Režisér navíc natáčí film o dalším milostném trojúhelníku. Tyto dějové roviny se vzájemně proplétají a divák přichází na další netušené souvislosti a čeká ho i pár překvapení. Jak už napovídá název filmu Snad láska, tak láska je ve filmu v mnoha podobách, ale ani jedna není čistá. Co se týče muzikálových vystoupení, tak ty jsou celkem pravidelně rozesety v průběhu celého filmu a jsou velmi zdařilé. Kaneshiro sice nezpívá jako Caruso, ale emocemi rozhodně nešetří. Po vizuální stránce nejsou tak okázalá a pompézní jako v Moulin Rouge, jejich choreografie je jednodušší, ale přišlo mi, že jsou pevněji zakotveny v příběhu a většinou ho posouvají dál. Na film se tím pádem opravdu příjemně kouká, téměř celý je podbarvený nádhernou hudbou a věřím, že většina z Vás příjemně uteče. Nekoná se ani žádné citové vydírání, což je způsobeno hlavně tím, jaký má film konec. Nechci ho prozrazovat, podívejte se sami.

Beomjweui jaeguseong (2004)

Jen lehce nadprůměrné zlodějsko komediální drama, které je moc překombinované a jehož největším kladem je úžasná technická stránka, počínaje kamerou a konče úžasným soundtrackem.

Horobicheuleul wihayeo (2006)

Nádherný film o malém rošťákovi, který miluje hru na piano o nejen jeho cestě za splněním snů.

Tyoobeu (2003)

Podobně jako u Shiri je největším mínusem nerealnost akčních scén, které jsou sice mistrovsky natočené, ale naprostá neschopnost zástupců zákona je místy až absurdní. Jinak není co vytknout.

Aneun yeoja (2004)

Přestože se nechám poměrně snadno dojmout, tak tady se mi to nestalo. Víc než romantická linka se mi líbil černý humor, kterého je sice pomálu, ale je opravdu výjimečně vypečený:)

Madeullen (2003)

Víceméně souhlas s gibbonem, nezapomenutelný určitě ne, ale kolik je vlastně nezapomenutelných filmů? Jenom pár. Příběh introvertního kluka, který se snaží stát spisovatelem a potká svou bývalou spolužačku ze školy a ta ho víceméně ukecá, aby spolu na měsíc zkušebně chodili. Celé se to ještě hodně zamotá a krásně rozmotá:)

Let číslo 93 (2006)

Nemá cenu psát další superpochvalný koment:)

Huayu (2002)

Romantický film o tvůrci internetové seznamovací hry, který najde svou lásku právě ve své hře. Největším kladem filmu je asi vynikající kytarový soundtrack, romantický příběh se vyvýjí celkem nenásilně a nevyděračsky, jako plus bych viděl i vypuštění jakéhokoliv prvoplánového humoru. Škoda že film se rozjíždí dost pomalu. Celkově vzato příjemný romantický film, který asi těžko někoho rozpláče, ale hezky se na něho kouká a ještě líp se poslouchá.

About Love (2005)

Opravdu nádherný, krásný, příjemný a citlivý film o různých podobách lásky, hlavně mezi lidmi, kteří pocházejí z různých zemí. Krása, krása, a ještě jednou krása.

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Příjemná lehce romantická komedie s občasnými akčními vložkami. O něco slabší než další film, který spolu ústřední herecký pár natočil později, tj. Almost love, ale stále velmi příjemné pokoukání.