Mezame no hakobune (2005)

Nádherná půlhodinová audiovizuální show připravená pro světovou výstavu Expo Aichi. Krásné obrazy doplněné nádhernou hudbou mě na několika místech doslova přenesly do jiné světa. Vřele doporučuji.

Geunom moksori (2007)

Nenudil jsem se ani chvíli a policejní lapsy bych často nepřikládal na vinu filmu (potažmo scénáři), jako spíš tomu, že policie prostě taky dělá chyby. Stačí si vzpomenout na českého Krejčíře a je vidět, že možné v podstatě všechno. Citové vydírání a patos tu samozřejmě je a já ho mám rád, ale nepřijde mi, že by v tomto ohledu nějak vyčníval nad ostatními korejskými filmy. Možná i díky tomu, že jsem k filmu dělal český titulky a tudíž na něho koukal v podstatě 14dní nonstop, tak jsem to zoufalství hlavních postav užil orpavdu v míře vrchovatý. Oba hlavní představitelé jsou vynikající, hlavně otec mi přišel někdy až fenomenální, hlavně v samotném závěru, který mě dohnal k slzám. Už dlouho jsem takhle necítil s postavami a to, že pachatel je stále na svobodě, ve mě zanechalo stopy na dost dlouho a dobrou hodinu po skončení filmu jsem se nedokázal na nic soustředit a pořád jenom uvažoval, jak bych se v danou chvíli zachoval já. Nezbývá mi než doufat, že nikdy nic podobného nezažiju. 100%

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ten film je dokonalý. Má vynikající postavy, orginální příběh, strhující tempo, inteligentní humor, kouzelnou atmosféru, nechybí mu hravost a i technicky nemá chybu. Prostě naprostá bomba.

Git (2004)

Milý malý film o muži, který přijíždí na ostrov, na kterém si před deseti lety s přítelkyní slibili, že se sejdou. Je to moc příjemný melancholický pomalý film, ve kterém se nic převratného nestane, ale který dokáže vykouzlit úsměv na tváři těmi nejjednoduššími věcmi.

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Nádherný příběh, úžasné postavy, skvělá hudební čísla, vynikající animace, skvělé vtipy, ideální stopáž. Co víc si přát?

Noc úplňku (2006)

Krásný fantasy příběh, který si nesnaží zaplnit svůj svět tolkienovským způsobem miliony hrdinů, ale jen pár důležitými postavami, na jejiž osudy se soustředí a netříští své síly na příliš mnoho bojištích. Souboje jsou velmi efektní (způsob úmrtí se mi naopak hodně líbil a trikově je opravdu krásně udělaný), výprava překrásná až dechberoucí, přesto to nejdůležitější je v tomto příběhu láska. Láska navzdory smrti, láska navzdory osudu, navzdory vymazaným vzpomínkám. Nemalou výhodou je střídmá délka, takže film krásně utíká a ani na okamžik mě nezačal nudit. Tady není co řešit, plný počet a basta fidli.:)

Appleseed (2004)

Neskutečná animace, úchvatné akční scény a poutavý příběh. Dokonalé.

Fan chan (2003)

Jeden z nejkrásnější dětských filmů, co jsme viděl. Takové thajské Bylo nás pět a Obecná škola v jednom.

Xi you ji di yi bai ling yi hui zhi yue guang bao he (1995)

Jak píše Idaho, tak triky jsou opravdu laciné, ale nejen tím mi film připomněl Červeného trpaslíka. Film (resp. seriál) není o tom mít co nejlepší výpravu a triky, ale pokud jde o komedii (což si myslím, že o odysea je především), tak jestli je vtipná. A to odysea opravdu je, na některých zatraceně vtipná. Například při hašení požárů v rozkroku nebo v závěru při cestování časem jsem mohl smíchy puknout.