Tři barvy: Bílá (1994)

Pro mě o hodně snesitelnější film než Modrá. Výtvarně nijak úchvatné, všechno stojí na zajímavém přípěhu a hercích.

New Police Story (2004)

Jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem za poslední (hodně dlouhou) dobu viděl. Technicky dokonalý, vynikající hudba a neskutečné kaskadérské kousky. Scéna krocení autubusu je nezapomentulná a myslím, že ještě hodně dlouho neuvidím něco lepšího. Chackie taky hodně omezil klaunovství, ale přesto je ve filmu pár hodně humorných scén, u propouštění z vězení jsem se málem po*ral smíchy.

Utržený ze řetězu (2005)

Mix akce a emocí, který je velmi dobře vyvážený a fakt mě překvapilo, že scény bez akce mě vůbec nenudili.

Saekjeuk shigong (2002)

Ještě před shlédnutím filmu jsem pročetl zdejší komentáře a věděl jsem do čeho jdu. Nakonec to nebylo tak špatné jak jsem se bál, spíše naopak. Prcičkovských vtipů nebylo zas tolik, občas tam byly opravdu hodně dobré vtipy a koukat se na mladé nádherné korejky, jak cvičí aerobik nebo jak ...ehm... souloží, je pastva nejen pro oči. Rozhodně bych ještě pochválil kameramana, protože ty obrázky jsou jako malované.

Storytelling (2001)

Ujetá, ale zábavná a vtipná mozajka, která se mi líbila mnohem více než Štěstí.

Skutečná fikce (2000)

Ze začátku a toho podivného rituálu v divadle jsem byl trochu rozpačitý, ale to co následovalo, mě plně uspokojilo:-)

Oheň, led a dynamit (1990)

Tenhle film mám doma na videokazetě asi 13 let a je tak neuvěřitelně pitomý, že se prostě nejde nesmát. Viděl jsem už aspoň dvacetkrát a mohl bych citovat polovinu dialogů. Je to takový rodinný kult. Určitě si to dle klasických měřítek nezaslouží pět hvězdiček, ale je to taková sračka, až je neskutečně zábavný:-)

Ztracená zbraň (2002)

Souhlasím s Kaka. Hlavní předností je konec a technická stránka. Navíc bych ještě vyzdvihl moc pěkný hudební doprovod. Bohužel jsem film viděl na dabované videokazetě, což celkem úspěšně ničilo atmosféru. A film má samozřejmě 90 minut.

Tři barvy: Modrá (1993)

I přes nesporné kvality a herecký výkon Juliette Binoche mě film za srdce moc nevzal.

Bílá masajka (2005)

Taky mi ani nepřišlo, že to mělo dvě hodiny. Hrdinka se chová sice tupě, ale je to podle skutečných osudů, takže to není vina scénaristů.