Nana (2005)

Nádherný snímek o přátelství dvou dívek, které se obě jmenují Nana a jejich láskách, touhách, snech, přáních... Nádherně natočené, laděno do bílé, podbarvené rockovou hudbou (občas mi připomínala Smashing Pumpkins) se spoustou nádherných scén (například scény ve vaně). Obě hlavní představitelky jsou navíc velmi okouzlující a každá jiným způsobem.

Ring (1998)

Už dlouho jsem se takhle nebál. Někdo by mohl říct, že asi moc na horory nekoukám a měl by pravdu. Nekoukám, protože pokud jsou dobré, tak já se moc bojím a tenhle dobrý je. Jako asi všichni jsem nejprve viděl americký remake, takže jsem byl připraven o mnoho překvapení a pocit neviděného. Na druhou stranu mi to k tomuto filmu přidalo jiný strašidelný efekt, a to strach z toho, kdy to přijde. V japonském originálu je mnohem méně vychytávek, ale v celkové atmosféře mě přišel lepší. Scény se studní byly naprosto úžasné a musel jsem odvracet hlavu. Děj je zde mnohem více naznačen a v podstatě je na konci filmu úplně jasné, co se v minulosti stalo. O to více na mě proto zapůsobila závěrečná pointa, protože je krásně neutěšená a bezútěšná. Dávám za pět, protože nesmíme zapomínat, že tenhle film byl první.

Uzumaki (2000)

S asijskými horory moc zkušeností nemám, ale Spiral mě moc nenadchnul. Atmsféra sice parádní, ale velmi pomalé posouvání děje (který navíc vůbec nic nevysvětluje a ani nic nenaznačí) a mizerná kvalita triků mu na působivosti nepřidá.

Měsíční svit (1985) (seriál)

Kočkování mezi Cybill a Brucem bylo největší předností seriálu.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

První díly vynikající, ale těžko bych hledal seriál, který by měl podobnou sestupnou kvalitu, jako Ženatý se závazky.

Šmoulové (1981) (seriál)

Gargamel rulez!

Haló, haló! (1982) (seriál)

Tomuhle seriálu přicházím na chuť až poslední dobou a líbí se mi čím dál více. Ale na pět hvězdiček to pořád není. Uvidíme za pár let:-)

M*A*S*H (1972) (seriál)

Budu se dívat, i když to budou dávat podesáté:-)