Expendables: Postradatelní (2010)

Chyběl mi pořádnej příběh a obstojnější atmosféra, to je pro mě docela důležitý. Scény postrádaly smysl a působilo to zrychleně. Proto se rozhoduju mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Na druhou stranu proti obsazení nemůže nikdo říct ani slovo a ta akce nebo hlášky si člověka celkem získá. A nechat tohle zapadnout mezi průměrem by byla škoda, takže čtyři. Jinak Sly ten vzhled moc nevychytal, obočí naprostá hrůza :)

Chladnokrevný (2012)

Třebaže se tenhle film nezdá nijak do podrobností propracovanej a vyznívá trochu povrchně, tak na druhou stranu na mě parádně zapůsobila psychologie postav. A to pak zejména ta poslední scéna v domě, kdy jsem si připadal, jako bych všechny znal několik let a byl jsem zvědavej, jak se vyvine takřka patová situace.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Taky bych si nechal takovou cestu líbit. Nejvíc mě na tom zaujaly životy lidí. Ať už místních, jakým způsobem a v jakých podmínkách žijou nebo mě překvapilo, že narazí za jednu cestu na tolik "bílých uprchlíků" v Africe, jiný cestovatele nebo na poměrně dost lidí (oproti mýmu ne-očekávání), co se domluví česky nebo slovensky. Malej svět? Jinak stačilo ubrat některý ty opravování trábošů, což mě fakt nebavilo, a šel bych pravděpodobně ještě na pět.

PSH feat. James Cole: Vím já? (2010) (hudební videoklip)

"Pověz nám všem svoje zkurvený záliby..." :D Má to myšlenku, něco ze života, vtip, prostě docela kvalitní hudební parodie AZ kvízu. Není to úplnej TOP, ale na českou scénu vysokej nadprůměr.

Přeber si to (1999)

"I'm gonna see you next week but Steve never wants to see you again..." :) Parádní inteligentní humor i výborný výkony herců, kterym jsem věřil každý slovo, i když De Niro občas přehrával - scéna, kdy se rozbrečí jak malej kluk, je hodně falešná :) Každopádně tahle gangsterka s občas vážnou i humornou notou příjemně pobaví, byť to neni žádnej celovečerní trhák. Jo, a Kudrow je trošku otravná, to asi ten hlas...

Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu (1960)

Tohle je bomba, jsem měl i knížku :)) Jedna z mála, kterou jsem přečet. Nicméně, takhle maji vypadat pohádky pro prcky, hezká animace i příběh (který má nějaký smysl, je ze života a snad i malý ponaučení?)... Svýmu dítěti rozhodně pustim tohle než tuli-tuli.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Zpočátku mě to moc nezaujalo a ty Zachovo představy jsem pokládal za děsně trapnej úlet. Chtěl jsem to odsoudit asi po pěti dílech, ale to by byla chyba - dal jsem tomu dalších několik dílů a docela mě to chytlo. Chvíli se to holt hledalo. Postavy se pak hezky vyvrbily, každá si našla svoje místo a neni to tak, že bych se u toho bůhvíjak smál, ale nakonec je to příjemný na pohled.

Ranař (2011)

Takovej hokejovej Forrest Gump :) Jeden utíkal, tenhle rozdává rány. Nicméně, výborná jednohubka - od Scotta tradičně dobře zahráno, a přestože se nejedná o nic převratnýho, mile to pobaví. Jako skloubení goonera v hokeji a komedie dokonce paráda. A jestli se to celou dobu striktně drželo pravdy, tak za chycenej gól a za kotník jednoznačnej respekt :)

Za borovicovým hájem (2012)

Těžký hodnotit, mam docela smíšený pocity. Dalo se by to jednoduše rozfázovat na Goslinga, Coopera a děti. Část s Goslingem neměla chybu, jsem mu dokonce fandil a bylo mi ho pak líto. Na začátku Cooperovo části mě docela štval on i jeho kumpáni, hlavně že vlastně celou dobu neřekne pravdu. To se potom vyčistilo a dalo se líp dýchat, ale přesto je "jeho" část asi nejhorší a nejnatahovanější - dalo se z ní vytěžit mnohem víc, nestihl jsem se do jeho charakteru tolik vžít. No a úvod příběhu dětí je takovej jalovej, chvíli jsem si připadal, jak když koukam na americkou klasiku ze střední. Ale konec to zas vrátí jasně do hry (když pominu pár náhod jako jejich setkání a že vůbec netušim, kde se najednou vzali policajti, jak šli po ulici...) a nakonec... jo, zapůsobilo to na mě, rád bych dal i za pět - příběh mi byl dost blízkej, ale kvůli výše zmíněnym bodum bohužel nemůžu.

Slova (2012)

Ubíram hvězdičku hlavně za předvídatelnou pointu (a to hned v několika případech) a za to, že to zas tak silnou kostru filmu nemělo. Jinak odvyprávěno hezky a i se z toho dá něco odnést (i když jsem hned radit, aby to svý přítelkyni řekl a nemuselo se to vůbec stát :P).