Na hraně zítřka (2014)

Vizualne skvele, dejem temer neotrele. Zabava to je dobra, ovsem podle me historicky nijak zavratne. Presne jak napsal misbos, "Když repetice skončí, jede se na první dobrou"+a uz sledujete normalni scifi akcnak. Nikdy zde necituji druhe, ale tohle je naprosto vystizny. Neumim jinak. A Tom? Ten to proste dal levou zadni (mel co hrat?) a Emily je skutecne k sezrani.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Prvne, maximalni devizou filmu je vyber ustredni dvojice hercu. To se hodne povedlo. Ten namet je silny uz jenom z plakatu, takze to tvurci meli o neco lehci. Mozna i diky tomu obcas neco odpustite, aniz byste o tom vedeli. Skvele bylo obcasne odlehceni humorem, ktereho tam je uplne presne akorat. Myslim, ze velmi vyvazeny snimek, ktery vam vytlaci nejednu slzu a udela na mozku dalsi zavit, diky nemuz na film jen tak nezapomenete, resp. na S.Woodley a A. Elgorta.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Prvne, vzdycky me zarazi, ze si nekdo pujci hvezdu vylozene na epizodni roli, kdezto v hlavnich rolich nejsou herci moc znami. Tady to je jeste nasobne, nebot Hoffman, S.Johansson a R.Downey jr. se vice mene tady jen mihnou. Ale je to skutecne drobne koreni tohoto filmu. Film je to vlastne maly a hodny. Kdyby me nekdo rekl, ze se budu koukat na kucharskou road movie, neveril bych mu. A ted uz vim, ze je to pole neorane a dalo by se vytezit pri jiste invenci z tohoto daleko vic - kdo by to byl rek. Skvele si tvurci vybrali i detskeho hrdinu. Myslim, ze uz o nem mozna neuslysime, ale tady byl skvely (nemel toho moc na hrani :) ). Potesil me ve vedlejsi roli John Leguizamo. Mile prekvapeni.

300: Vzestup říše (2014)

Vizualni zpracovani skvele, pribeh slusny, ale zabava nic moc. Pokud se nebojuje, je to tiche jako prd. A trnem v oku mi byla Lena Headey, to bylo proste strasny... Eva Green umi lepe nez tentokrat. A Sullivan Stapelton je pro me novinka se ztuhlou tvari. A konec uspechany bez poradneho gradovani.

Sousedi (2014)

Tak tohle nebylo vtipne, ani usmevne. Mozna zkraje, ale pak prisla nuda. A najednou jsem se pristihl, ze pri filmu delam neco jinyho, nez ze na nej koukam. Uplne ucebnicova zalezitost, jak cloveka neco nebavi.

Godzilla (2014)

Nic noveho. Opakovani stareho, jen nejaka nova obluda a jina potrava. Nakonec Godzilla malem mavala americkou vlajkou. S temahle monstrama me onehda odrovnal Cloverfield a tezko ho neco predci. Ono totiz zlo nevidene je daleko funkcnejsi, nez to videne. Coz je konec koncu zaklad vsech dobrych hororu. Tohle ovsem pouze popcornovka. A proc ne.

Monstrum (2008)

Neco, co jsem proste jeste nevidel. Cely film je vlastne toceny "amaterskou rukou" jako osobni dokument. Ovsem z tohodle jsem si zkratka sednul na zadek. Letos suverene nejlepsi film, co jsem videl(2008). Zapise se do mych top 20. Skvele, vyborne. (i kdyz logika u rucni kamery obcas mirne pokulhava - zadny zaber neni horizonstalne vyrovnan, cemuz nejde verit, ze je to mozny-ale to jsou veliky drobnosti).

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Ja se hodinu a neco bavil, pak prisel povinny dej, tzn. cesticka k happyendu a me to nejak prestavalo bavit. Ja jsem si uzival predevsim dva hrace: Dane DeHaan, ktery je Leonardovi az napadne podoben. A herecky je na tom velmi dobre a doufam, ze ma nakroceno nekam dal. Toho bych moc rad jeste videl. A Sally Field, kterou jsem videl stokrat, ale tentokrat na me zapusobila nejzasadneji z celeho filmu. A to je tak vsechno.

Jurský park 3 (2001)

Dve hvezdy predevsim za to, za to tvurci nemohou - priserny ujeceny dabing.

Pompeje (2014)

Hodina a pul skvely zabavy, kde vas dokonce sopka zacne rusit, protoze i bez ni je dej zajimavy a velmi dobre natoceny. Nesundate oci z platna. A kdyz zacne sopka radit, tak to bohuzel zahuci do podobnych katastrofickych filmu a finalni scena uteku mezi padajicimi kusy rozhavenych sopecnych sutru a lavy me prijde tak nerealna, ze by to jednomu otravilo cely film. Skutecne, za to bych asistentum dal pres drzku a priste je poslal do TVP, at radeji dramatizuji Bolka i Lolka. Nebyt tehle sceny, pak by to byla petihvezda. Mj. Kiefer Sutherland je zde naprosto skvely, mam na nej vztek jeste ted :)

Časové pásmo bylo změněno