John Wick (2014)

Jako zabava to byla, ale cim dal furt stejna. Bez nejakych vetsich gradaci ke konci. Napeti skoro zadne, nebot hlavni hrdina vystreli mozek na pockani a krome dvou drobnych klopytnuti nemel zadneho protivnika. Zkratka, jak uz jsem rekl, po hodine na vas skoci nuda a sedmdesata minuta vas donuti premejslet o tom, na jaky dalsi film budete koukat.

Birdman (2014)

Tak to se mi asi zrovna netrefilo do chvile. Pro me nuda, zadna radost, ani z toho, ze vidim Keatona. Edwart Norton, jako vzdy, zvalcoval uplne vsechny a vsichni jsou v jeho stinu.

Železná srdce (2014)

Roadmovie s tankem bylo naprosto skvele, sceny, realy, atmosfera, vojenske akce. Brad Pitt byl skvely, fakt. A jeho spolutancici taky. Ovsem zaverecna scena je naprosto nepochopitelna. Rozhodnuti zustat me hlava nebere a dalsi sceny se mi zdaly jakoby nejdulezitejsi z filmu. Ale pro me film uz vlastne davno skoncil, poslednich 25 minut bylo jaksi navic. Od filmu jsem nebyl schopen odejit. Skoda, ze to nebylo uplne dokonale, ale je to k tomu velmi blizko. Sceny s odrazenyma strelama od tanku jsou naprosto uchvatne!

Hořké léto (1995) odpad!

Na tenhle film nikdy nezapomenu. Vecna extra sracka.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Tvurci se totalne zamerili na realie te doby. Od sklenicky po auto, ale atmosfera z te doby uplne mizerna. Skoda, preskoda.

Devět kruhů pekla (1987)

Pokud mam hodnotit dej, tak to jsou slabe 3 h., pokud mam hodnotit polpotovce a jejich akce, je to je cistych 5 hv.. To je natocene tak naturalne a uveritelne, ze jsem to vubec necekal. Hruza z toho kape. Nejspis mistni "herci", co si na tu dobu dobre pamatuji. Asi nejvetsi nestesti je hlavni hrdinka, neb krome krasy neumela pred kamerou skoro nic. Milan Knazko nemel co hrat a ti ostatni jen zlomek toho, co Knazko. Proc se jen v jedne scene objevila Kveta Fialova, J.Schmitzer, J.Schmid je mi zahadnou. Rozhodne jako snimek, zachycujicu Kampucii historii, skvele.

Atentát na cara (1991)

Prvni film, ktery obsahoval likvidaci carske rodiny. Bylo to tak, nebylo? Nevim, asi to byla fikce. Skoda, mohlo to mit urcite silnejsi dejepisnou hodnotu. Filmu se neda nic moc vytknout, je to velmi zdarile a poutave odvypravene. Nikde nic nedrhne a hlavni figura hraje bajecne.

Hrdinové války (2007)

Velke prekvapeni. Cinani umi natocit valecny film, ktery ma hlavu a patu. Je protkan silnym, i kdyz ne kosatym, pribehem. Dve hodiny utekly jako voda a jsem spokojen. Rusive vyznely trosku prehravane sceny, coz je u asiatu hodne caste. Ale to jsou holt oni.

Americký sniper (2014)

Neni spo spatny film. Jen trosku nevim, co melo byt dulezitejsi - trauma z valky, vztah k rodine (ktery je mimo jine totalne odflaknuty) nebo valecne akce? Od kazdeho neco, jasne. Proc ne, ale tim taky ztraci, protoze vidite dva filmy a kazdy je o necem jinem. Zkratka mohlo by to byt lepsi, ale budme radi za tohle. Minusove body opet za totalni a slepou propagaci americke armady. Americkemu publiku se to jiste libi, ostani nad tim musi privirat oci.

Špinavý prachy (2014)

Stale cekate, az to prijde. Kousete minutu po minute. Obcas to je trosku zajimavejsi, ale zatim nic moc. Pak dva vystrely a jde to opet do kopru. Deje malo, vazne malo. Tom Hardy hral takovyho chudinku, coz se mu zadarilo. I kdyz stale cekate, ze se z nej neco vyklube. Nejvice se mi libil zaporak Matthias Schoenaerts.