Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Podle mě docela povedené filmové zpracování knižní předlohy. A ano, četl jsem knihy. Sice tam byli nějaké nesrovnalosti, ale myslím si, že nic, co by nějak moc vadilo. A to že měla Annabeth jinou barvu vlasů, jak tu někteří lidé tvrdí? No a co? Maličkost. Jsem rád, že se film snaží působit vážně a ne jako knižní předloha, která byla taková dětská. Nebo ne dětská, ale spíš no, ale asi jo, dětská. Dali by se sice vytknout nějaké věci jako absence některých postav. Třeba boha války. To je trochu škoda. A velká škoda je, že nejspíš ani už nebude pokračování třetího dílu. Moc rád bych na konci série viděl bitvu o New York. Za mě si film zaslouží čtyři hvězdy. Nejsem moc náročný divák. To se sice mění i filmů podle knihy, ale tohle šlo.

Upírův pomocník (2009)

Napřed musím říct, že jsem četl knižní předlohu a vážně si ji zamiloval. Jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy četl. To se bohužel ani z poloviny nedá říct o tomto filmu. Pro ty, kdo nečetli, ale jen viděli film to může být docela dobrý, průměrný a pohodový film na sobotní večer, ale pro ty, kdo předlohu četli to bude většinou obrovské zklamání. Alespoň pro mě bylo. Ale teď teda přímo k filmu. Film, herecké obsazení a všechno kolem by bylo fajn. Obzvlášť se mi líbil John C. Reilly a Josh Hutcherson v rolích Pana Hroozleyho a Steva Leoparda (Leonarda). Vše až na děj. Hlavně děj! Ten totiž zničili takovým způsobem, že ani nemám slov a totálně si znemožnili tvorby dalšího dílu. Vynechali několik důležitých postav jako jsou Sam, Debbie a spolužáky jejichž jména si už nepamatuji. Ale ty bych jim odpustil. Ale hlavně Sam, který byl hlavním dílem k přeměně Darrena na obyvatele noci a Debbie, která se hlavně měla objevit v dalších dílech. Místo toho tam dali nějakou holku s ocasem. A to, co udělali se Stevem? Že na konci filmu rovnou řekli největší rozuzlení a to, že on je pánem vampýrů? A nebo naopak přidali více důležitosti poměrně nedůležitým postavám z knihy. No prostě film byl pro mě obrovským zklamáním a doufám, doufám, že někdy jednoho dne natočí remake, který by se držel předlohy. Takhle zahodili šanci udělat úžasnou čtyřdílnou filmovou série, když by chtěli dělat filmy po třech knižních dílech. A konečně by ukázali, že je možné, aby byl pořádný, dobrý film o upírech a ne jako Twilight. Film měl být pojat s temnější a vážnější atmosférou, než jak tomu je. Za mě bohužel jen dvě hvězdy.

Poslední prázdniny (2006)

Sice hodnotím ne po prvním shlédnutí, ale to je jedno. Podle mě lehce nadprůměrný a pohodový film u kterého se občas člověk i zasměje. Docela jsem byl zvědavý na to, jak to bude udělané s dabingem, protože jsem to teď poprvé viděl v originále (anglicky) a je zajímavé slyšet tam všechny ty české lidi mluvit anglicky :D Není to tak těžké rozeznat podle přízvuku. Ale jinak fakt dobrý film, kterému bych dal tak 3,5 hvězdičky, ale kvůli tomu, že se odehrává v okolí nádherně zasněžených "Calamari Vary" dám 4.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Tak tohle je srdcovka. Sice nesleduji od útlého počátku, ale začal jsem když bylo už asi 6 sérií, ale i tak jsem si tenhle seriál obrovsky oblíbil. U mě si tenhle seriál asi ani nezaslouží hodnocení. Sice to už několik sérií protahují, ale pořád si drží laťku a dokud budou vycházet další a další díly, tak je budu sledovat. Některé díly jsou trochu nudné, akční a nebo zase dost vtipné. A hlavně bez dvou hlavních herců, Jareda a Jensena, bych si seriál nedokázal představit.

Sám doma 3 (1997)

Asi na mě má vliv to, že jsem tenhle díl viděl hodněkrát ještě když jsem byl menší a tak mi to ani nepřišlo o tolik horší než první dva díly. Ale i tak si za tím stojím a budu tvrdit, že přece jenom to není tak špatný. Samozřejmě se to nedává srovnávat s Kevinem. To je prostě pravý a jediný Home alone, ale tohle taky ujde. To se už ale bohužel nedá tvrdit o dalších dvou novějších dílech.

Sám doma (1990)

Není co dodat. Prostě film na který se s radostí vždy na vánoce podívám a zasměji.