Útok z hlubin (1999)

Škoda těch přehnaně podivných filmových efektů, které v mých očích tento film shazují víc, než by mohly. V té době, kdy byl film natočený, se spíše jedná o zneužití počítačové grafiky, než o její využití. Námět je celkem zajímavý až tajemný a scénář dokázal mnohdy překvapit. Bylo tam ale i dost momentů, které byly velmi snadno předvídatelné (sežrání Samuela L. Jacksona). Na první pokoukání se jedná o dobrou zábavu, vícekrát bych Útok z hlubin ale moc nedoporučoval.

Anatomie (2000)

Až na několik ne příliš povedených momentů je to zábavný thriller se zajímavou tématikou. Začátek dával předzvěst mnohem děsivější atmosféry. Možná je ale dobře, že se to po takovém hororovém a pro mne psychicky náročném začátku změnilo v pouhý thriller, protože jinak bych asi neměl sílu film dokoukat.

Johanka z Arku (1999)

Já jsem Millu jako Johanku z Arku nějak nemohl skousnout - mé představy o ní byly vždy naprosto odlišné a tento film mě vážně nepřesvědčil o tom, že by Johanka mohla být i taková - možná, kdyby její roli dali někomu, kdo by ji dokázal zahrát trochu uvěřitelněji. Takhle u mě tento film i přes zajímavou výpravu, atmosféru a některé povedené scény spadá do pouhého průměru.

Policajti na baterky (2003)

Pro mne výborná zábava na konci nudného pracovního dne. Sice to má podobný průběh, jako většina ostatních filmů s Martinem Lawrencem - ve filmu "Není co ztratit" je vývoj jeho postavy téměř identický, ale rozhodně si myslím, že by si tento film zasloužil lepší celkové ohodnocení než 50 %. Jedna věc je ale na tomto filmu opravdu nepochopitelná - český název...

Svatý muž (1998)

Mě se duch tohoto filmu líbil velmi - takových filmů není nikdy dost. Na druhou stranu nemám rád filmy, které mají konce, jejichž součástí je dlouhý proslov - toto a pár dalších nudných, kýčovitých a ohraných momentů ubralo mému hodnocení dvě hvězdičky.

Vzpoura (1967)

Ač jsem si, díky přebalu na DVD, představoval více akce, tento film mě naprosto pohltil. Kdyby se tento příběh odehrával v jiné zemi se stejným počtem scenérií a herců, byla by to asi děsná nuda a nezachránila by to ani sebelepší režie. Ono by to naštěstí nebylo reálné, protože tak silný příběh se vážně mohl stát pouze v Japonsku. Pro mne zatím nejlepší japonský film, který jsem viděl.

Resident Evil (2002)

Kdybych se díval,někomu přes rameno, jak hraje Resident Evil, asi bych se pobavil o dost více. Možná, kdyby se filmu chopil režisér George A. Romero, mohl to být kultovní snímek alespoň pro fanoušky herní série - no, nestalo se tak.

Tulips Shall Grow (1942)

Z romantického začátku jsem byl poměrně znuzený, takže jsem měl aspoň čas pořádně prozkoumat samotnou animaci. Válečná tématika se zřejmým antinacistickým podtextem mě ale znovu posadila do židle - hlavně animace kovové armády.

Premier Prix de violoncelle (1907)

Celkem dívatelný snímek z počátku století, ze kterého plyne mravní ponaučení. Obdivuji hlavního protagonistu - musel si totiž při natáčení zažít docela muka.

Všechno nejlepší k narozeninám (2003)

Výborný zážitek - rozhodně mohu doporučit každému, koho neodradí původní znění v maďarštině hned v prvních podivných minutách! Vzhledem k pokročilé noční době, kdy tento krásný film dávali, jsem si byl schopen zapamatovat pouze jedinou hlášku: Kolik je hodin? Půl druhý. Tak to kurva už neběžim. :-)