Moucha (1986)

Dnes jsem si Mouchu pustil po 10ti letech a ono je to prostě pořád geniální!!! Oscar za masky naprosto zaslouženej, protože i v roce 2014 jsem viděl filmy s daleko horšími efekty. Akorát by si i Jeff Goldblum zasoužil Oscárka, protože tu změnu v psychologii postavy ztvárnil skvěle! No nebudu tu vynášet do nebes něco, co je na vrcholu žebříčku hororů už desítky let. Plný počet jak nic!

Vetřelci (1986)

Cameron to pojal úplně jinak než Scott. Tady dominuje akce a spád, na druhou stranu ta atmosféra trochu upadá. A nevim proč, ale děsně mě štvala ta malá holka. :D Nicméně i přes pár nedostatků je to pořád výborné sci-fi, které nikdy nezestárne.

Vetřelec (1979)

První díl série, která je celá geniální i přesto, že každý díl je úplně jiný. V tomto dominuje temná stísněná atmosféra lodi Nostromo a vsází se hlavně na napětí a výpravu. Pro mě je to nejlepší díl, protože právě tady ten nápad vznikl. A ty efekty? Viděl sem to v roce 2013 a pořád mě to dostává!

Scooby-Doo na stopě (1969) (seriál)

Tohle jsem jako malý neskutečně žral! Každý díl má sice do puntíku stejnou šablonu, ale i tak je to podmanivé, hezky nakreslené a zábavné. Když pak vznikly všechny ty strašné hrané adaptace, tak jsem byl vytočený na maximum...