• Fantasy

Ant-Man (2015)

Mravenčí muž je asi aj najzábavnejšia a najpríjemnejšia marvelovka i keď je o laťku niekde inde od ostatných. Najprv prekvapí, celý čas baví dokonca, ale ku koncu tam bol trochu nevyužitý potenciál s tým zmenšením do veľkosti molekuly. Trvalo to ani nie dve minúty a zrazu sme boli naspäť. Škoda, pri takom super tempe nám mohli tvorcovia spôsobiť ku koncu slušný mind-fuck ale nakoniec to skončilo ako bežná rodinná komédia, i keď veľmi zábavne a úsmevne. Ostatok vlastne všetko ok. (85%)

Spectre (2015)

Pozerám že sa najnovší 007 "slečinkám" nepáčil. Jediné čo by som vytkol je ten titulkový song. Zábavnosť alebo teda pútavosť filmu Spectre závisí na tom, či daná téma filmu zaujíma sledovateľa. U mňa je to na plnú paľbu, presne takúto tématiku milujem a nikdy nebude pre mňa otrepaná. Má to neuveriteľné spády, miestami už fakt ani neviete čo čakať a stále myslíte na najhoršie. Akcie je tu tak akurát, nová bondovka ide pomalším tempom a nie je neustále prehlušovaná bezhlavou akciou, za čo som ja rád. Samozrejme dravosť tu je, ale v presne decentnej rovine. Akcia je napínavá a roztrasená kamera mi nevadila, tá tu patrí. Príbeh prekvapil, má viacero liniek, ktoré nakoniec budú spadať do seba. Ako hovorím, nie je tu čo vytknúť, ba naopak pochváliť. Thomas Newman vytvoril výborný ost ktorý taktiež buduje atmosféru a ako bonus film miestami fakt syčal atmosférou 60 rokmi. Oberhauser v podaní Waltza je geniálny, hnusný, pomätený a mazaný. Cez tie dva a pol hodiny sa mi vryli do pamäti kopec scén, z niektorých som bol mimo a to ani teraz nespomínam úvod. Tú kritiku fakt nechápem ale je to asi tak že niekomu tento bond sadne a niekomu nie. Ani chvíľu som nerozmýšľal o inom počte hviezd. (100%)

Na návštěvě (2015)

The Visit prekonal moje očakávania. Vrcholí až v posledných 25 min, ale keď sa rozuzlí zápletka tak je to dokonalé psycho, miestami úškerné a raz dokonca i na kratší výbuch smiechu. Baví to samozrejme od začiatku a atmosféra sa stupňuje, ale to pravé orechové príde až potom, čo som ani osobne nečakal. Tak príjemné (ehm, skôr nepríjemné :D) prekvapenie je toto Shaymalanovo dielo že zopár detailov ktoré by som vytkol nestoja ani za reč. (95%)

Terminátor (1984)

Ono po technickej stránke tu nie je čo vytknúť. Veď ten audiovizuál s perfektnou kamerou som hltal bez slova. Cameron vie ako točiť filmy no terminátor ma zatiaľ nenadchol tak ako ostatných. Napriek tomu že je vlastne všetko ok mňa ten námet a dve dobré hlášky asi zjavne nestačia. Atmosféra 80 rokov a hudobná znelka, to už áno, ale táto séria si ma ešte stále dostatočne nezískala. (75%)

Dárek (2015)

Pre mňa to bol pôsobivý minimalistický thriller, ktorý vrcholí v posledných 20 minútach. Správny výber dvoch hlavných hercov. Ani jeden z charakterov nie je dobrý, takže film je aj o to zaujímavejší. (85%)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nakoniec som sa rozhodol pre plný počet hviezd pretože je neuveriteľné ako sa táto séria udržuje top kvalite. Pre mňa rozhodne lepšie než ghost protocol. Nabušený 2 hodinový film bez nejakých hluchých miest. Všetko je tu tak ako má byť. Prepracovaný príbeh ktorý rozbehne miestami mozgové závity, čistá zábava a humor sa prelína s poriadnou dávkou thrilleru. Stačí si spomenúť na high light akčnú scénu s motorkami a potom sa dá spokojne zabudnúť na finále kde ten illuminát strieľa po Huntovi i keď bol jeho jediným kľúčom k informáciám k daným účtom, ehm, je to len taký menší postreh. Ako som poznamenal na začiatku, je to kvalitný diel, ale neprekonáva to u mňa prvý a tretí diel. (86%)

Pan Holmes (2015)

Očividne asi každý ako aj ja čakal omnoho viac od filmu z tak zvučným názvom. No to že to nebol milý, trochu dojemný a atmosférický film nemôžem povedať. A naviac keď to malo niečo do seba, nebola to somarina a bavilo ma to pocelý čas, tak už len z toho princípu je nemožné ísť pod 4 hviezdy. (70%)

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Ja som si nového Deppa užil narozdiel od niektorých. Top žánrovka, top herci a ich presvečivé výkony, thriller, brutálnosť a miestami zvrhlosť, kopec pôsobivých pasáží, scenár na jednotku ktorý nenudí ale zaujme, podmanivý audiovizuál a kamera..toto je Black Mass. Toto všetko ma napadne keď počujem názov novej gangsterky so strateným Johnnym Deppom ktorý sa konečne našiel. Ak čítate niekto tento komentár, tak považujte ho radšej za silne subjektívny. (100%)

Purpurový vrch (2015)

Del Toro nesklamal a z kina som odišiel spokojný. Ani sekundu som sa nenudil. Keby sa pohral viac s príbehom tak ako zvládol vizuál, atmosféru, scenár a postavy tak by som dal plný počet. Záverečný slovný epilóg bol viac než ok. (85%)

Město 44 (2014)

Miestami až netradične brutálny snímok, alebo teda realistická, detailná ukážka z Varšavy počas 2 sv. Prvá polovica je veľmi slušná a takmer bezchybná čo je aj v podstate druhá, ale tam má už dejová linka medzi postavami veľké prešľapy a tá brutálnosť zasahovala až za hranice na môj vkus. No inak je to zaujímavo poňaté dielo kde Poliaci dokazujú že vojnových filmov nie je nikdy dosť. (76%)