Avengers: Endgame (2019)

Tak jsem se ještě jednou na čsfd vrátila, abych i já završila svoji cestu a rozloučila se stylově z nejvíc očekávaným filmem v celém vesmíru a nejvíc nevětším filmem všech filmů a všeho možného i nemožného. Ne, nebude to hezké počtení, protože zůstanu ve svém nadávacím a odsuzujícím módu, díky kterému my do pošty už nablilo tolik lidí že se to ani na 9 rukou nedá spočítat. Endgame mě zklamal. Zklamal mě tak že mu to nechám sežrat za všechny ty roky čekání a taky mě neskutečně nasrala už samotná cesta do kina + atmosféra v kině. no ale napřed k filmu. U Infinity war jsem psala že jsem prožila nějaké orgasmy a že si neumím představit jak moc velkolepé bude zakončení. Více už jsem se mýlit nemohla. 5 pytlů nepochopitelných náhod, cestování v čase, zahození "lóru" okolo kamenů, přeplácanost postav, zbytečné tlačení na emoce, degradování mé nejoblíbenější postavy, návrat Lokiho, smrt postavy která nemusela být, a velký Hókaj, který byl na pěst, ....... atd. Budu spoilerovat a je mi u prdele že to někomu vadí. Naučte se být normální lidi a ne posraný děcka co brečí u debilit. Milion lidí tady píše něco o brečení, a dojetí a já nechápu proč a z čeho se jim to dělo. Víc emocí jsem zaznamenala u filmového My little ponny než tady u této mazaniny. Scénu Kapitána ve výtahu my muselo vysvětlit pár lidí protože jsem ji nijak nepochopila - myslela jsem že prostě Steve využil své znalosti toho že je organizace nacucaná hydrou a prostě řekl to nejlepší co mohl aby z toho vyšel bez boje a zbytečného ovlivňování minulosti, ale to ne, to má jakési kořeny v komiksech které mě nezajímají a nečetla jsem je a je mi tak ukradené že to byla nejvíc nejlepší scéna u které půl kina ucvrklo do trenek. Z mého milovaného Thora (a byla jsem jedna z mála které se líbily i Thorovy sólovky) udělaly vyžrané depresivní prase, které vypadá jak nějakej vyhulenec co mu pochcaly tepich (ha ha ha) a jeho celý progres v MCU tak odešel za mého tichého pláče do kopru. Motivace Tonyho, který nechtěl nic dál dělat mi přišli asi nejlepší v celém filmu a být to čistě na mě, tak bych se do toho nijak nemotala anechala bych všechny brečet v koutku, protože mi nepřišel ani sobecký ani nijak jinak postižený a chtěl mít konečně klid, ale Kapitán Amerika, Ant-man a Black Widow, mu přijdou brečet na rameno a on se nechá ukecat. Krysa zachrání svět, světluška zbije Thanose, Hókaj má tupé jak idiot, Buckyho definitivně kvůli rasové korektnosti odsunuly stranou, Z Hulka udělaly trapné směšné "cosi" z brejlema, a ženská týmovka zachraňuje malého Spider-mana, protože musíme ukázat že i ženy jsou silné a hrdinské. Kolotoč časových anomálií mě sere v každém filmu a jestli to teda až tak dobře pobírám - opět mi to muselo pár lidí vysvětlit - tak těmadle změnama rozmrdaly asi 8 jiných realit a tu svoji taky, protože je všechno úplně jinak než tak jak by to asi mělo být. Chtěla bych tady popsat ještě dalších asi tak 8 000 věcí které mi vadily u kterých jsem měla problém, ale nechám si už jen jednu na závěr. Film jsem chtěla vidět v kině tak jako každý, ale viděla jsem jen první a druhou třetinu a pak jsem vstala a odešla do vedle se nacházející kavárny a počkala jsem až film zknčí, protože jsem na něm nebyla sama. Proč jsem odešla ? Už začátek mě neskutečně nasral, protože neplatím 300 korun za to abych v kině (KINĚ !!) vyděla 30 minut reklam a taky proto že jsme měly kliku na to že 70% kina bylo obsazeno chovanci ústavu mentální retardace, protože tleskaly a hulákaly a pokřikovaly u každé pičoviny která se na plátně oběvila. Takovým lidem bych rozkopala rypáky a doživotně zakázala kino, protože je to zkriplená badna debilů, kteří si neuvědomují že do kina chodí taky normální lidi a ne stejně dementní vykriplenci jako jsou oni. Tahle otravná atmosféra - kdy mi dokonce jeden chtěl fakt dát pár facek jen proto že jsem si dovolila mu říct ať drží hubu že přes to jeho kvákání není slyšet film (kdybych tam byla sama mám asi rozbitou hubu) - může za to že jsem z kina odešla asi po cca 2 hodinách a závěr filmu viděla až o 3 dny později z kinoripu staženého z uložto. Ani mě to vlastně nemrzí. Chtěla bych toho napsat tolik a zároveň mi ten film nestojí za to, stejně jako bych chtěla moc věcí vysvětlit ale nebudu se stresovat. U mě to má Endgame za 3 hvězdy. Slabé 3 hvězdy.

Anihilace (2018)

Velmi zvláštní film, který neví čím má být předně. Není to ani jedno, ani druhé, ani třetí a už vůbec ne čtvrté. Natalie Portman se sice oběvuje občas v divných filmech, ale tento je ještě divnější než ty předchozí. Nemám co přesně vyzdvihnout a nemám co bych ocenila. Velmi zvláštní film. Konec mi moc smysl nedával ale na to že zřejmě nejsem dostatečně inteligentní jsem si už zvykla. Proč k tomu majáku nepluly lodí ?

ANO nebo NE (2018) (pořad)

Zvláštní styl pořadu. V obsahu se píše o celebritách. Poznala jsem jen 2 lidi. Ten zbytek jen matně poznávám podle toho že jejich fotka je někde na internetu. No, jako každá soutěž nebo podobný styl pořadu, mě to moc nechytlo. Takže opět bez hodnocení (a opět s poznámkou, že na FILMOVÉ databázi by tohle být nemělo)

Aquaman (2018)

Já nevím. DC se snaží, to musím pochválit, protože je to lepší než BvS a JL, ale fakt nevím. Celý ten podvodní svět mi přišel takový ne úplně přehnaný, ale bylo tam moc barev a byl pro mě dost těžko uvěřitelný. Až jakoby moc sci-fi (nebo jak to nazvat - možná až přehnaně fantasy ?) Škoda že se tvůrci vydaly cestou "pokračování DC universa" protože tady bych asi víc ocenila origin o tom jak se Arthur začleňuje do společnosti a učí se ovládat své schopnosti atd. Tady se přes to přehoupneme v 5 minutách a sem tam probleskne flashback a to je tak všechno. Taky mě docela překvapilo to, že svět o Aquamenovi ví, což nějak popírá události v BvS kdy Batman zkoumá složky Lexe Luthora a ty složky jsou tajné, což je zvláštní, když se o Aquamenovi ví i v širším světě (dokonce se o něm baví v TV a záporák hned na začátku taky ví kdo to je) Nicole Kidman, vypadá božsky a je mi úplně fuk že je vyleštěná CGIčkem, stejně jako Dolph Lundgren, který na plátně stráví překvapivě více času než jsem myslela. Amber Heard mi sice moc nesedí ani jako herečka a ani jako hezká holka ale co už, je tady a není úplně marná takže taky nějaký ten bodík přihodila. I když mi to celé extra moc nezalezlo pod kůži, přece jen tomu dám 3 hvězdy. Souboj na konci už mě vyloženě nudil. Přišlo mi to přehnaně přepálené a taky moc CGI (až přehnaně moc) Záporák byl nezáživný, nudný a taky přehnaně vyšponovaný. No nevím, jestli tohle DC universu nějak pomůže, ale uvidíme co ukáže Wonder Women 2 a Shazam (který začíná vypadat spíše na komický teen výplach) Takže vážně nevím, je to průměr, ani blbost ani kravina. 3 hvězdy.

Avengers: Infinity War (2018)

V kině jsem prožila 2 orgasmy (doma potom ještě další) To se mi snad ještě nestalo a když to celé skončilo, ještě 10 minut jsem měla pocit že mi v hlavě mozek nechce připustit že je konec. Až to příští rok uzavře Infinity war II určitě to obrečím jak malé dítě. O koupi BR nemusím ani přemýšlet. Jako u všech Marvel filmů, je to 100% věc. Ani po druhé návštěvě kina (i s orgasmy) jsem nenašla nic co by mi vadilo. Nestydím se za to že se mi tyhle filmy líbí. Ani trochu. A co mě překvapuje čím dál víc, je skutečnost že z časem zrají i starší filmy. Měla jsem u pár filmů výhrady a viděla jsem chyby a hlouposti ale když se teď dívám na, třeba Thora 2, což je vážně nejslabší film, musím sama sobě přiznat že ty 3 hvězdy které dostal, jsou teď nějak jakože velmi silné a skoro jsou to 4 hvězdy. Nevím o čem bude Infinity war II ale už teď vím že překoná všechno co jsem kdy viděla.

A.X.L. (2018)

Přesně jak to vpadá na první pohled, tedy taková ta blbost z robotickým čímkoliv, tak přesně je to i ve filmu. Týpek je takovej polopablb, je tu parta debilů, armádní stroj který vypadá jako pes a krásná holka, která má bratra debila na druhou, atd. Vzhledově, vypadal AXL celkem dobře - i když trikově bylo hodně poznat že je prostě cgi - ale nedokážu opět scénáři odpustit že armádnímu robotovi, který má primárně sloužit jedinému účelu, dává city a jakési chování reálného živého psa. To postrádá jako vždy jakýsi "reálný" pohled na to, jak by to vypadalo, kdyby utekla nějaká mašina od armády - je nelogické, aby stroj na zabíjení, měl program na chování, nebo program na zpracovávání reálných hrozeb (hodný debil, zlý idiot, hodná holka, ochrana jednotlivých lidí, oproti útoku na jiné lidi, atd) Celý začátek a zhruba tak okolo půlky filmu a závěr, byly tak na 1 hvězdu a ta výplň mezi tím, tak zhruba na 2 - 3. Celé středisko kde se AXL vyrobil, vypadá jako skladiště uprostřed pouště, kde jsou jen 2 lidi a armádu tady zastupuje 1 ženská v televizi. Ty kráso, nečekala jsem zázraky, ale tohle působilo tak směšně, že šla celá atmosféra "strachu" úplně do háje. Vyloženě ne že bych tomu nevěnovala pozornost - měla jsem to puštěné při práci - ale moc mě to do děje nevtáhlo. Nevím jestli jsou zrovna američani takový kreténi, nebo to prostě musí nacpat do každého druhého filmu, kvůli nějakému rozdělení na hodné a zlé, ale nedokážu pochopit tu jejich inteligenci, která jim říká, že cokoliv co není moje, a nebo čemu nerozumím, tak musím zničit. Škoda že se tyhle filmy dělají až tak moc pro náctileté, a nebo naopak jako horrory a nic mezi tím. I takový film jako je Číslo 5 žije, je lepší varianta, než tohle.

Black Panther (2018)

Tak jako začal černý panter, tak přesně takto by měly začínat všechny filmy které mají podobnou strukturu vyprávění. Hezky ve zkratce vysvětlit o co jde, kdo je kdo a co se zhruba stalo. No ale pujdu rovnou k věci a popíšu problémy tohoto filmu a taky důvody proč ho považuju za nejhorší film MCU. nebudu se tady extra rozepisovat o ději, protože ten je stěží popsatelná hromada blábolů. Král Wakandy má k dispozici stráže, armádu a členy všelijakých komand, ale na misi sebou vezme 2 ženské a vlastně i ty jsou zbytečné, protože si všechno zvládne ohlídat sám. Místo těch moderních vymožeností používají oštěpy, obrněné nosorožce, kopí a pobíhají v prostěradlech, místo toho aby si na sebe oblekly ten supernezničitelný oblek a bojovaly sci-fi zbraněmi. Mají drony o velikosti stodoly které jsou na dálkové ovládání ale to ne, oni běží do boje pěšky a mávají klackama. Wakanda je supervyspělá země ale rozdělují sami sebe na 5 klanů, z nichž žije v dokonalém pohodlí jen jeden kmen a ty ostatní bydlí v jeskyních a dřevěných chatkách. Královská rodina je vzorem pro všechny ostatní a dodržování tradic je na prvním místě ale královská dcerka si klidně ukazuje fakáč a chodí oblečená jak šlapka. Kdejaký přivandrovalec má právo na trůn a klidně mu přenechají veškerou moc i přes to že chce vyvraždit celý svět, protože je ublížené černé štěňátko a světe div se, celá "velká rada" (kde jsou mimochodem ikony černého světa jako křovák v prostěradle, žena - ?? - která vypadá jak indiánská babka z palicí omotanou ručníkama, další křovák z kolem v hubě, atd) mu odkýve genocidu, protože je přece král a v naprosto rovném souboji získal právo vládnout. V chatrčích ostatních kmenů, visí na stěnách jakési artefakty jejich minulosti, což působí jak pěst na oko a ještě více to otupuje mozek průměrného inteligenta. Kunta kinte alias nový král Wakndy si vezme oblek představující moc a sílu a jeho sestřenice, která je geniální vynálezkyně oproti které je Tony Stark břídil, si neřekne "hele já to vytvořila a mám k tomu všemu i ovládání tak to můžu klidně ten oblek nechat zmizet" ale místo toho se obleče do pyžama a jde si to s ním rozdat. Nesmyslů a rasistických kravin a logických kopanců je tady asi 2 000. Tohle není už ani nijaká snaha nám přiblížit dalšího hrdinu ale vybít si vztek za všechno to černé ponížení ve světě. Jo a ještě na konec si neodpusím stupiditu největší a to je pomoc uprchlíkům. Ty kráso, na celém kontinentu je jediná vyspělá společnost (jak už jsme se dozvěděly tak i ta se dělí na 5 kmenů z nichž 4 jsou pořád chudé a jen jsou k Wakandě přilepené) a oni chtějí příjmat uprchlíky ? Kurva cože ? To snad jako ale už nemyslí vážně že ne. A hudba je opět černošská, plná rýmovaček a chvalozpěvů jak je bílá rasa nadřazená a černá je nucena žít v kanálech ................. oni celý film tlučou lidem do hlavy že kultura, tradice, souznění z minulostí, objímají tam stromy a do toho zatrilkuje raperský song. Ty kráso, tolik srdíčkových lístků co zkouřily bych chtěla mít. Proslov na konci filmu o tom že by chtěly světu ukázat jaká jsou super velmoc je snad špatný vtip i na idioty. Chtějí světu dokázt svoji otevřenost, ale přitom se rituálně vraždí kvůli trůnu a málem si všichni podřezaly krky když nový král chtěl zaútočit na svět protože se považoval za lepšího (a kterého chtěla náslodovat minimálně polovina Wakandy) Nečekala jsem že Ulyssese Klaueho / Klauea, v podstatě hned zabijou. Myslela jsem že měl být nějaký velký záporák i v budoucích filmech. A jsem zvědavá jak svět přijme to že Wakanda je v technovývoji o mnoho dál než ty nejvyspělejší země a jak to zakomponují do dalších filmů. VELKÉ PS : po uvedení filmu v kinech, zaznamenaly cestovní kanceláře obědnávky na dovolenou ve Wakndě. To asi svědčí o mentálním vývoji zdegenerovaných obyvatel USA kteří nám jsou neustále dáváni za vzor. Tím pádem měním hodnocení ze 2 hvězd na 1, protože jsem to viděla znovu a napodruhé je to ještě horší.

Bumblebee (2018)

Jsem asi ráda že to ignoruje Bayovy Transformery (teda doufám, protože děj a okolnosti, příchodu na zemi jsou jiné než v Bayových Transformerech, a taky bylo řečeno že Bee tady byl už v WWII, což tento film popírá časem jeho příchodu, ale na konci se promění v káru, kterou najde Leblaf v prvních Téčkách, tak nevím - snad nejsem zmatená až moc) ale celkově jsem zklamaná, protože to dějem i koncem a všim okolo, připomíná takové ty filmy typu A.X.L. kdy armáda chce všechno zničit, robot neví která bije a chová se jak štěně, okolo se dějí věci jak ze špatné telenovely aby to na konci dopadlo tak jak to dopadnout má. Bee je dobře nadyzainovaný a líbil se mi jako "W brouček", ale někdy jsem měla pocit že mění velikost a tvar když je v robotické formě. Hailee Steinfeld je sympatická a šikovná holka, což sice film nijak moc nezachrňuje ale dá se na ni dívat daleko lépeji, než na pomateného Leblaufona, a jeho silikonovou lejdy, nebo Marky Marka a jeho bárbí dcerku. Začátek mě taky trochu nasejřil, protože nějak nechápu, proč mimozemská rasa, na jiné planetě, mluví anglicky a skládají se do aut a letadel + mají lidské tváře, atd. Proč si s tím někdo víc nepohrál ? První souboj v tom lomu nebyl špatný, ale ty další bitky už zase působily přeplácaně a chaoticky. 2 hvězdy a uvidíme kam se pokusí vydat příště. Na Transformers 7 a 8 asi můžeme zapomenout a pokud ne, určitě na to nepůjdu do kina. Začíná tu být přetrasformováno a "kánon" dostává na tlamu každým dalším pokusem.

Deadpool 2 (2018)

V trailerech to vypadalo že Cable tomu dodá trochu drsnější a vážnější tón. U scény ve vězení a při převozu toho tlusťocha, tomu tak i bylo, jenže všechno kolem byl divný, nudný a hlavně nezajímavý splácanec jakýchsi skečů které se nevešly do jiných filmů. Někde od druhé třetiny filmu jsem vážně přemýšlela že odejdu z kina. Konec byl tak dementní že to snížilo už tak slabé hodnocení. Cableova motivace se tvářila ze začátku jako že i tady z toho si hodlají dělat srandu, ale když linka jela dál a Cable se tam pomalu rozbrečel, pochopila jsem že to myslí vážně. První Deadpool se dal skousnout a byl i celkem vtipný ale druhý je hloupost. Vlastně jsem se ani jednou pořádně nezasmála.