Úkryt (2002)

Solidní thriller, ale Fincher mě svou předchozí tvorbou tak namlsal, že tohle je na film režírovaný takovou extratřídou málo. Na vině ale není samotný Fincher, který se snaží seč může, ale spíše slaboučký scénář s až příliš vykonstruovaným dějem a nelogickým chováním postav. O absenci nějakého překvapivého zvratu nebo nějaké situace, která by oživila děj spějící k očekávanému konci, nemluvě. No herci v čele s Judie Foster jsou výborní, ale i vzhledem k očekáváním je to pouze 3/5.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Klasická hollywoodská nuda, která by měla zlákat velkými jmény Pitta a Jolieové. Ti jsou také jedním z mála kladů filmu a ze sloganu "Chytré a sexy" stačí alespoň na tu druhou část. Jinak ale film stojí za pendrek, ani akční scény mě nenadchly. Upocené dvě hvězdičky.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tak tohle je film mého dětství (já jako zástupce té mladší generace rozené na počátku 90. let)! Všechny kvality druhého Terminátora jsou nepopiratelné, je to jednen z nejúžasnějších filmů z oblasti science fiction i kinematografie vůbec, bylo to řečeno téměř nespočetněkrát a vždy plným právem. Ovšem pro mě má tenhle film i silnou osobní hodnotu a jestli někde ronit nostalgickou slzu nad nějakým filmem, u mě to nemůže být nikde jinde, než právě u legendárního T2. Tímto komentářem bych chtěl vzdát hold úžasnému Arniemu, nemám žádný životní idol, ale tohle je asi nejúžasnější celebrita, kterou znám. Dosáhnout vrcholu v třech životních etapách - kulturistice (6x největší ocenění Mr. Olympia), filmu (největší akční hrdina všech dob) a politice (guvernér Kalifornie), hele vůbec mě nenapadá nikdo s pozoruhodnějším životem, než je právě ten tvůj. Sakra Arnolde, kvůli tobě by Amerikáni měli tu svoji hvězdnou ústavu překopat, abys jednou dosáhl i oné Knihovny prezidenta Schwarzeneggera, jak bylo praveno v jiném snímku. A na noci, kdy jsem jako študent prvního stupně koukal s otcem v obýváku na takové filmy, jako Komando, Predátor nebo právě Terminátor, a hltal každé tvé slovo, na to se prostě nezapomíná! Zvlášť když byl film asi v půlce po reklamě proložený Počasíčkem, jo to bylo fakt něco. Akorát když tam byl Boris, tak to bylo na hovno... Každopádně T2 pro mě znamená opravdu hodně a když si ho i po letech s velkou oblibou pouštím, vždy rád vzpomínám, jak jsem jako malý bulel jako želva, když se můj největší dětský hrdina loučil s Johnem Connorem a dával světu sbohem se vztyčeným palcem. Neuvěřitelnej doják!