Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Konečne!!! Po posledných dvoch nie najlepšie vydarených snímkoch tu máme výborne zvládnuté (žiaľ) ukončenie série ktorej som bol od prvého dielu veľkým fanušíkom.. Pravdepodobne kvôli spomínaným nevydareným dielom ktoré sa dejovo nikam nepohli séria stratila veľa divákov ktoré bolo vidieť len na hŕstke ľudí v sále počas druhého dňa premietania.. Ale naspäť k poslednému dielu.. Po úvodnej rekapitulácií celého deju od 1. časti ktorej som sa potešil (nakoľko pre priateľku to bol prvý diel ktorý videla) sa aj neznámy divák dostane do hlavného deju po pár minútach, a dokonca je detailne priblížený zrod T-vírusu, toto prinieslo do posledného dielu veľa pozitívneho, vďaka čomu sa dočkáme nečakaných zvratov a prínosu dobrej dejovej línie ktorá napráva posledné ´´pribrzdené´´ diely. Máme tu film ktorý je nabitý akciou, drží diváka v napätí a naštastie tu nemáme nudné scény pri ktorých sa často strácal čas.. Podľa mňa je to najlepší diel série pri ktorom sa toho dozvieme oveľa viac ako som pred vstupom do sály čakal. Kto číta túto recenziu ten aj uvažuje o jeho zhliadnutí takže neidem ďalej naťahovať.. šup šup do kina.. PS: séria Resident Evil mala obrovský potenciál ktorý zostal v niektorých častiach nevyužitý resp. zostal odfláknutý , dúfam že do pár rokov sa dočkáme nejakého dobre premysleného prequel/sequel ktorý ešte rozvinie dejovú líniu o veľa zaujímavého....

Obr Dobr (2016)

Jeden z najhorších filmov aké som kedy videl.. Z kinosály (v ktorej bolo na premiére asi 8 divákov) som musel ujsť po 30 minútách.. 1* za vizuálnu stránku.. PS: Slovenský dabing je hrozný.

Buchty a klobásy (2016)

Filmy s Jamesom Francom, Jonah Hillom milujem... no toto bola veľká Nuda.... čakal som na to dlhú dobu nakoľko trailer sľuboval kopec zábavy.. No nakoniec to sa taká zábava nekonala. Veľmi prehnané, nadávky používajú postavy zbytočne veľa, často a nasilu, miestami má z toho divák už nepríjemný pocit.. Sem tam sa pritrafí vtipná scéna ale aby sa človek z chuti zasmial to určite nie.. Ani finálna scéna mi neprišla tak vtipná ako to väčšina ľudí opisuje. 2*

Tajný život mazlíčků (2016)

Priemer.. Pár zábavných momentov kedy sa človek zasmeje tam nájdeme ale do sály treba vstupovať s nie veľkým očakávaním.. Na druhú anim. novinku sa teším o niečo viac, tak dúfam že tam bude silnejší zážitok..

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jednoznačne chýba Will Smith, celý film udržujú nažive herci z 1. časti, nové herecké obsadenie ma osobne neoslnilo.. Mladá generácia hercov robí komické scény nasilu/neprirodzene a cítiť že pred takým u mňa ´´kultovým´´ filmom nemajú poctu. vizuálne efekty a staré herecké osadenie z 1 drží film nad vodou. u mňa za 3.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Príjemná oddychovka, vizuálná stránka zvládnutá na výbornú. Hlavná hrdinka Judy pôsobí veľmi príjemne a už od začiatku vás stiahne na svoju stranu. Film nenudí, určite príjemne strávených 110 minút. --- Posledná scéna bola čerešnička na torte :D

Podfukáři 2 (2016)

Po viacnásobnom zhliadnutí 1. dielu som sa nevedel dočkať jeho pokračovania. Mňa osobne film tohto žánru dostal, kedže kúzla si naživo nemám kde vychutnať tak si ho užijem asoň na veľkom plátne. Takže naspať k samotnému filmu: Pokračovanie zvládnuté mierne pod moje očakávania, možno to bolo tým že som sa na daný film príliš tešil, no chýbalo mi viac tajomstva. Kúzelník by svoje triky nemal zverejniť a v tomto filme nám obľúbený kúzelníci vysvetľujú jeden trik za druhým a niekedy tá jednoduchosť zoberie to čaro ktoré by nám malo behať v hlave dlhé dni po zhliadnutí filmu..

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Už dlhé mesiace pred príchodom filmu nám trailery ukazovali že to bude doslova Zbesilá Cesta, po zhliadnutí filmu som cítil spokojnosť a ukojenú dušu filmového fanušíka ako málokedy. Film drží celý čas diváka v napätí, postavu Šialeného Maxa zahral Tom Hardy na výbornú. Jeho postavu a minulosť zahajuje tajomstvo a z každého jeho činu cítiť niečo čo sa ťažko opisuje slovami. U mňa za 5* hlavne za excelentný herecký výkon šialeného Maxa, a vizuálna stránka filmu zvládnutá takisto na výbornú. Škoda že som nevidel v IMAX..

Deadpool (2016)

Prišiel som, videl som, smial som sa, po týždni som opäť prišiel, videl som a znovu som sa smial. Film ponúkne zážitok ktorý v posledných rokoch zažijeme málokedy. Akčná sci-fi komédia pri ktorej miestami vytečú slzy od smiechu. Nesmrteľná hlavná postava ktorá si robí srandu zo všetkého čo mu len príde do cesty a darí sa mu to v každej scéne. Deadpool určite patrí do Bluray zbierky každého komixového filmového fanušíka.