Le Bagman - Profession : Meurtrier (2004) (amatérský film)

Nejlepší kraťas co jsem viděl. Skoro bych řekl až geniální. Poprvé jsem ho vůbec nepochopil. Po pár letech jsem si ho pustil znovu a pochopil. Za další rok jsem si ho pustil zase a tentokrát se jsem se řechtal od začátku do konce. Pak ještě asi pětkrát... a dnes už to mám vokoukaný, tak mě to nebaví :-D. Na https://vimeo.com/7528855 se dá shlédnout celý přímo od tvůrců(edit: už bohužel ne v DVD kvalitě). Aby jste si ho užily na plno, musíte chápat začátky bílého rapu, americký pouliční gangy, holywoodský efekty, holywoodský rozpočty, a samo mít trochu citu. Pokud se na tuhle věc koukáte s nadhledem, tak to může být skvěle strávených 20 minut života. PS: tvůrcům se i přes další snahy nepodařilo vytvořit nic lepšího a to se pokoušely ještě několikrát; celovečerák Summer 84 je o něčem jiném, Turbo kid moc dlouhý až nudný, T for Turbo... prostě jen napadobuje americká post-apo béčka

Sans dessein (2009)

Tento film jsem viděl kvůli partě od Bagman Mertieura. Ty se tam ale prakticky se tam jen mihli a já zůstal na ocet s komedií. Ano, není úplně romantická a myslím, že ji směle můžu porovnávat s českou tvorbou. Hlavní hrdina je samozřejmě zoufalec první kategorie a nebýt setkání s jeho vlastním budoucím já, tak by se nic nezměnilo. Takto se z něj stal... no o trochu menší zoufalec :-D. Potěšili vtipné situace, pár gegů, a jedna akční sekvence. 30%

Tomb Raider: The Lost Valley (2013)

Snímek je tak krátký, že dlouhý popis nemá smysl. Jestli máte rádi Tomb Raidera a nevadí vám počítačoví ještěři, vzhůru do toho. Pokud opačně, tak ztratíte jen osm minut. 30%

Tomb Raider Ascension (2007) (amatérský film)

Na fanouškovský film jsem byl až udivený, co z toho na konec vytáhli. Osobně jsem stáhl nějaké divné video a přepnutím na 16:9 aspect ratio se to mnohem zlepšilo. Tahle Lara není až tak sexy, ani není tak noblesní jak ji známe. Z původních her ji však zůstávají pohyby a z filmu má lightsticky(lol). Semtam potěší vtipné narážky nebo gagy. Úvod je dlouhý a příběh je na hraně nudnosti. ABY JSTE TENHLE SNÍMEK OCCENILI, MUSÍTE BÝT opravdu FANOUŠCI, protože poslední třetina, ač dobrá, to už nemůže zachránit. 40%

Iria: Zeiram the Animation (1993)

Zeiram do třetice a nejlépe. Po dvou hraných filmech se objevuje monstrum Zeiram v anime a čelem se k němu staví novopečená, avšak velmi šikovná žoldačka Iria. Příběh nenavazuje, ale bere alternativní začátek. Času je v seriálu mnohem více a postavy tak mají více času vyniknout. Občas se hraje na city a vykukuje tradiční - můžeš být čím chceš, jen musíš chtít. Bitky jsou akční, ale zase ne moc hutné. Co musím vytknout je absence složitějšího příběhu kolem hlavní hrdinky, která se jen veze. Živé maso je vždy hezčí a ač pár úchylárniček nebo nahou scénu si japonští animátoři, jak už je zvykem, neodpustí, tak to prostě není ono. 50%

Zeiramu 2 (1994)

U druhého dílu došlo ke zlepšení po všech stránkách. Místo muchomůrčíka je tu ale Anubis a místo storm trooperky je tu džedájka. Pokud jste už přežili první díl a zvládnete pomalejší úvod, měli by jste si najít čas i na druhý díl s s ledově klidnou japončicí. 40%

Zeiramu (1991)

Zombie predátor s muchomurkou na hlavě. A v ní bydlí červík Pepík. Takový je Zeiram, obrazně i doslovně. Proti němu se postaví hlavní hrdinka žoldačka stormtrooper tomb raider jménem Iria, které pomáhá počítač Bob. No a aby řeč nestála, přibývají dva nahlouplí ubrečení japončíci, kteří zkazí co můžou. Děj se skoro celý odehrává v liduprázdném městečku(areně). Céčko jako vyšité. Pokud i po přečtení sem uvažujete o shlédnutí, můžu doporučit. Mě se ale ze sidekicků dělalo trochu nevolno a za konec jsem byl vcelku rád. vachrlatých 30%