Medaile cti (2018) (seriál)

Viděn jeden a půl dílu, víc jsem nedal. Každý díl pojednává o jednom nositeli Medaile cti(občas tam vecpe dva :-D), což je v USA "nejvyšší vojenské vyznamenání udělované jménem Kongresu". Odpozoroval jsem "At the risk of life above and beyond call of duty". Nasazení života nad a až za rámec vojenské povinnosti. Přestože už Netflix hodinový díl zkrátil na 40 minut a zbylých 20 je až za titulky pro fanoušky... bavilo mě to tak na jednu hvězdu. Zde první díl: Půlka týmu se ocitla pod kulometnou palbou a velitel je buď mohl opustit, nebo je mohli krýt a nechat je zkusit odplazit zpátky do bezpečných pozic. Velitel zvolil možnost tři a rozběhl se proti nepřátelské pozici. Přestože ho třikrát zasáhl kulomet, pokaždé vstal a běžel dál. Svoji odvahou inspiroval zbytek týmu, aby běžel s ním. Nakonec k nepřátelskému kolometnému týmu doběhli, pár nepřátel zastřelili a několik zajali. Tím vlastně byly součástí dobývaní městečka Cisterna v Itálii. A tím i umožnili postup dál k Římu. Možná, že je to super dokument, ale člověk musí... být fanda těch dlouhých keců, nebo vědět o koho jde, nebo být aspoň američan :-D. Dávám neutrálních 50% Souhlasím se srbak.

Nekrotronic (2018)

Technicky výborné Bčko, které každý prokrastinátor rád shlédne. Počítačové efekty až na pár momentů nerušivé, semtam nějaká krev nebo trošku stříleníčka. Herci odvedli dobrou práci. Nijak zvlášť nezaujme ve všech směrech. Co si z něj budu pamatovat je hezká tvář Caroline Ford. - Jo, to mě připomíná, že ke správnému Bčku tomu chybí sex nebo aspoň romantika. 50%

Bright (2017)

Wow... tak takhle. Jako akční střílečka to nebylo špatný. K jiným rasám pak přibývá i magie a je to vlastně scifofantaso-střílečka. To se moc často nevidí. Ale to je průnik přesně dvou věcí co mám rád. Že tam není žádná kladná bělošská postava? Hele žádný prismata by z toho bejt neměly pro kohokoliv. Místo černochů jsou tam gangy orků a bílej černej Will Smith hraje dobrýho poldu, aby to nandali zlejm dokonalejm vyšší třída high elfům. Každý si tam najde to své. Působí to jako splácanina, která asi není podle knížky a rozhodně to tomu prospívá. Na Netflix docela uvolněný. Dávám s přimhouřeným okem čtyři hvězdy a těším se velmi na další díl. Snad tu fantasy část nezes*rou.

Marketa Lazarová (1967)

Pochopil jsem po shlédnutí filmu své pravé já, nebo jsem ten film vůbec nepochopil? Přenádherně syrové a zároveň velmi složité. Při koukání jsem se možná ani na sekundu nedokázal vžít do nějaké postavy a kamera a texty to nijak neulehčovaly. Přesto jsem to doufám celé pochopil.

Policie v akci (2017) (pořad) odpad!

"Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc." Achjo. Každý soudný člověk tomu dá jednu hvězdičku max. Tatík chtěl nastavit něco na televizi, tak hledám testovací obraz a narazím na TV na toto. Stojím zaražený... česká policie, super kvalita kamery, nějaký výpravný polokrimi? Policisté vcházejí do obchodu a tam sedí chlápek... asi se zlomenou nohou že spadnul do regálu? Ne, záhy zjišťuji, že je prý silně podnapilý a paní mu nadává že není v putyce. Následně ještě radí policistům. Pro člověka, co to chápe je to fakt špatné a pro méně chápavé je to matoucí ve smyslu, že můžou zaměnit s reálným nasazením. Kdyby to jednoduše přehrávali jako v divadle, chápu, a možná to i bude koukatelné a třebas i poučné, semtam bych přihodil kameňák. Ale toto. Asi první odpad co dávám. Styďte se něco takového natáčet. Tvle... *cry* on mě chtěl znásilnit, už jsem byla celá svlečená, mám trauma*rádobytraumatizovaná*... já vím, že je to těžké... ale aspoň přehrávat, ne se takto ztrapňovat. ... A to ještě nevíte, že se po minutě rozhodli jet po cestě dál a násilník se za zatáčkou plážo projížděl na kole, takže můžeme být i svědky zatčení :-D.

Pouta války (2004)

Dobrá dobrá. Máme dva bratry. Jeden je pragmatik, druhý pacifista. Alespoň tak je k tomu vedla situace a výchova. Nešťastnou náhodou se oba octnou jako dobrovolníci v armádě při korejském konfliktu. A ukazuje se, co opravdu jsou nebo nejsou. Je to válečné drama dvou bratrů a jejich rodině ve válce, ne o moc více. Bohužel hned v rozehřívací bitvě už hází hrdina granát jako tenisák do dálky a stojící skupinky střelců se vystavují na odiv, zatímco protivníci již dávno leží v zákpech. Před další větší bitvou si všichni až posvátně nasazují bajonety, aby je pak mohly celkem dvakrát použít. V 85% se na blízko bitkují pažbami, v 10% jednoduše přijde někdo jiný a zabije jednoho ze zápasící dvojice, no a v zbývajících 5% se bitkující zapíchnout bajonety. Tahle prapodivnost je tam daná asi kvůli přípravě na finální bitku, kde je tento fakt použit v příběhu, ale zároveň to bude o rozpočtu na film a neschopnosti rejži. Nádherné prostředí a kulisy, dobré herecké výkony, pocit z bitek je bohužel mizerný. Dávám nerozhodných 70%

Kimagure Orange Road (1987) (seriál)

Viděny dva díly, další dva jsem proskipoval. O školních láskách. Na pozadí jsou telekinetické schopnosti a různé až dětsky vtipné situace, které hlavní příběh doplňují. Pokud by mi bylo 15, asi bych dával 5 hvězd. Po technické stránce dobré zpracování, dramaturgicky ještě lepší. 90% anime co jsem viděl mělo horší koncepci a střih. V podstatě není na co bych si mohl ztěžovat... a já mám připomínek vždy hodně musím se brzdit, abych nezazdil dobrý film :-D. Ač je hlavní postavou chlapec, myslím že to není až tak dominantní a dívky na seriálu budou viset. Až budete chtít vzpomínat na školní lasky, je tu Orange road. Dávám 4 šedé hvězdy.

Vězení v plamenech 2 (1991)

Lam jede. Zatímco jednička v sobě něco hledala a nenacházela, dvojka taky hledá, ale už o hodně míň. Zůstala prakticky akční komedie. To Chowovi sedí a film se prakticky celou dobu nese v lehkém tempu. Oproti jedničce jednu hvězdu přidávám za slepice a kartáček. Samozřejmostí bohužel zůstává hraná naprostá neschopnost masy komparzistů a absence hlubšího prvku. Pokud tak nehledáte nějaké hledání hlubších smyslů a budete si chtít vyčistit hlavu u americké akční komedie, vzpomeňte taky na honkongskou tvorbu. První díl Prison on Fire můžete přeskočit. reakce na Lacike: Bohužel ani "originální" kantónština není košér, možná ale dobře že se ke mně nedostal český dabing :-D.

Svědkové Putinovi (2018)

Dokument o Putinovi, nebo spíše dokument o Rusku? Ježto se o nedávné ruské dějiny až tak nezajímám a zároveň v roce 2000 jsem to ještě nebyl schopný vnímat, tento film mi dal dost. Autor v něm říká - "I já jsem se pokládal za pouhého svědka, ale život ukázal že mlčenlivý souhlas dělá ze svědků spoluviníky. A tak jsme se všichni stali dobrovolně rukojmími člověka, který nás vede ke světlé budoucnosti, která silně připomíná temnou minulost." Bohužel viděno s dabingem. Vodnářka má zde hezký komentář

Samurai Champloo - Daraku tenši (2004) (epizoda)

Pokud už jste přežili křečovitější první díly s dáváním se hlavní trojice dohromady a viděli i zbytek neuvěřitelných(doslova) akcí, dostali jste se k tomuto dílu a to už "víte co čekat", a jste v přesném rozpoložení co vás rejža chce mít. Skvělá hudba, jednoduchý příběh, ni sekunda animace míň, ni víc.