Slavníkovec

Slavníkovec

Jakub S. Březina

okres Litoměřice
tichý básník

homepage
Skype: jakbrez

23 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 19.10.2006
  Ryan Reynolds
  (herec)

  Ryan Rodney Reynolds se narodil 23. října ve Vancouveru v rodině Tammy Reynoldsové - prodavačky a Jimyho Reynoldse - velkoobchodce. Byl nejmladším ze 4 bratrů, jeden z nich je současným Vancouverským strážníkem. Jeho otec též chvíli pracoval na policii. Ryan maturoval na Kitsilianské střední škole ve Vancouveru v roce 1994,… (více)

  • 19.10.2006
  Richard Kelly
  (scenárista)

  Je mladým filmovým režisérem, scénáristou, producentem, prostě všestraným umělcem. Nejvíc známý je samozřejmě filmem z roku 2001 Donnie Darko.

  Kelly vyrůstal v Midlothianu ve Virginii, kde navštěvoval Midlothianskou střední školu, než získal stipendium a odešel do jižní Kalifornie studovat na USC School of Cinem – Television.… (více)

  • 19.10.2006
  Joel Coen
  (scenárista)

  Joel vyrůstal s bratrem Ethanem v St. Luis. Otec Edward a matka Rena byli profesoři místních vysokých škol. Otec v oblasti ekonomiky, matka v oblasti historie. Joel a Ethan spolu začali dělat "Super 8" filmy už jako děti v Minneapolis.

  Joel navštěvoval New York University Film School, zatímco Ethan studoval filozofii na… (více)

  • 19.10.2006
  Björk
  (herečka)

  Björk svou hudební kariéru odstartovala už ve svých jedenácti, když začala chodit na hodiny klavíru na základní škole. Jeden z jejích učitelů v té době poslal nahrávku písně Love to Love do RÚV, tehdy jediné rozhlasové stanice na Islandu. Tato nahrávka byla skutečně odvysílána a Björk pak téměř okamžitě dostala nabídku od… (více)

  • 19.10.2006
  David Vávra
  (herec)

  David Vávra je český architekt, herec a spisovatel.

  Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze. Společně s Milanem Šteindlerem spoluzakládal divadlo Sklep, které vzniklo v 70. letech 20. století v Praze. David Vávra pochází z Prahy-Braníku, kde vyrůstal a kde dodnes bydlí. K tomuto místu se vztahuje… (více)