• Krátkometrážní

Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004) (amatérský film)

Slovo "drsný" je málo výstižné pro tento mini film. Mně naštěstí zubaři už dlouho netrhaj zuby, takže se zubaře nebojím. Ale svého stomatologa po této zkušenosti budu vybírat s pečlivostí. Délka 8 minut je přiměřená danému hororu. Je lepší kraťas, u ktérého ani nemrknete a máte strach nepřetržitě. Než 1 a půl hodinová slátanina typu Hostel. Ta totiž nestraší, ale nadmíru rozesměje. Takovej malej pidi horor, kvasihoror.

Doppelherz (2003)

"DEAD MEMORY WASTE" - MM není můj šálek kávy, je to maniak s nějakou ještě jinou poruchou. Jeho muzika celkem ujde, ale to jak se chová, hadí jazyk, líčení a to nemluvím o jeho morbidních písních. Jasně a v celku. Charles Manson a Marylin Manson. Vrah a jeho fanoušek.

Pokropený kropič (1895)

Zahradník zrovna zalévá v parku stromy, když mu malý chlapec přišlápne gumovou hadici. Udivený zahradník si prohlíží ústí hadice a tom okamžiku mu proud vody vstříkne do obličeje. Prvopočátek grotesek. Tak málo stačilo na konci 19. století, aby se obyčejný občan rozesmál nad tímto Lumiérovým dílem.

Šachová horečka (1925)

Fraška po Rusku. Místy připomíná němé chaplinovky. Místy vtipná, jindy lehce smutná němá komedie s krásným a romantickým koncem. Příběh mladého šachysty, který miluje tento sport až přespříliš, zanedbává svoji krásnou milou. A té se to přestává líbit. Je z toho také nešťastná. On sám to nebere na velkou váhu, do té doby než si uvědomí, že láska je důležitější.

Monkeyshines, No. 1 (1890)

Pokud šlo pánům režisérům o záměr natočit postavu muže impresionialisticky.Tak nelze než gratulovat.

Hráči (2003)

Poker, ženy a peníze. Co víc si přát. L.A. je plno podvodníků, tak nezbývá než být nejlepší. Originální, celkem vtipně podaný filmový počin s pointou na konci v podobě přechytračení podvádějící party. Sylvester Stallone tam opravdu nemusel být, do role zkušeného karbaníka bych radši obsadil Roberta De Nira nebo Al Pacina. Sly postrádá šarm. A stárnutí je přirozené a neměl by ho zakrývat plastikou. Vypadá totiž potom jako figurína s umělým obličejem. A těch 96 minut filmu uteče stejně rychle, jako se písek přesype v přesýpacích hodinách.

Okrsek 13 (2004)

Po stránce obsahu mne film nezaujal. Ale čím mne tedy okouzlil? Akčními scénamy, ve stylu francouzského Le parkour. Což chytne každého diváka. Herci, tedy spíše skuteční Le´ parkouristé předvádí životní výkony. Námět: rok 2010, Paříž plná zločinu. Drogy, zbraně, peníze to vše je v rukách místních band. Je to ghetto. Je oddělené od okolního světa zdí a vzájemným neporozumněním. Jsou tu naštěstí ještě lidi s dobrým srdce, kteří pořád doufají, že každý si zaslouží život. Ať je jaký je.

Ghost Rider (2007)

Miluju choppery, miluju cruisery. Miluji všechny motorky a filmy o nich, žádné motorkářské dobrodružství nenechám trčet ladem. Konečně se taky výrazněji objevil Wes Bentley od dob American Beauty, pořád ho považuju za nadaného herce, i když jeho dosavadní kariéra dosáhla vrcholu před osmi lety. Nádherná Eva Mendes. Děj, zpracování, dialogy, kamera nestojí za nic. Ale efekty jsou správně béčkové, a proto mi nezbývá říct nic než:LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE!!!

Ted Bundy (2002)

Celkem zdařillé drama, plné slovíček "fuck" a "bitch", doplněné psychicky narušeným kleptomansko, nekromanským psychopatem, který si našel zalíbení ve vraždění mladých dívek, které před a potom brutálně znásilní. Měl, ale velké charisma, proč by jinak již odsouzenému masovému vrahu posílalo dopisy 1000 dívek. Lítost neprojevil nad svými obětmi ani na křeslem. Prostě další úchylák, kterého justice místo doživotí poslala na smrt. Byl by to pro něj horší trest. To utíkání by ho za chvíli přestalo bavit.