IPajule

IPajule

P. Kolenčíková

okres Hradec Králové

homepage

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  LOL (2008)

  Miley Cyrus, patřila už odmalička k mým nejoblíbenějším herečkám kvůli Hanně Montaně, na kterou sem se dívala když sem byla malá na Nově. Proto patří Lol mezi mé nejoblíbenější filmy s Miley v hlavní roli. Tenhle film jsem viděla tolikrát na to, aby se stal mým oblíbeným.

 • poster

  Mrtví a neklidní (2013)

  Romantická hororová komedie, která na mě velmi zapůsobila.Viděla jsem to 2x, ale i přesto je to nádherný film, vypravující o Zombie klukovi jménem "R", který zachrání dívku jménem " Julie " a učí jí způsobům Zombie. Oba dva zjistí, že jsou do sebe zamilovaní a že se R mění zpět v člověka. Závěr filmu byl vzrušující, hlavně scéna když je honí "košťáci" a oni skočí z výšky do vody. Při dopadu ho Julie vytáhne z vody a políbí se. Tehdy se stane člověkem. Pravá láska si najde cestu všude proto dávám jednoznačně 5*

 • poster

  Mary a Max (2009)

  Hned ze začátku mě pobavila věta "Mary Dinklová měla oči jak rozčvachtané louže a mateřské znaménko jak hnědé hovínko." Mít rybu se jménem Jindřich 8 nebo 9 mě taky velmi pobavilo. Co je to láska? Jak se dělají děti? Jak zhubnout? Proč je špína v pupíku modrá? Otázky, který sem patří a náramně vás pobaví. Mít zásobu nehtů za každý rok, no úžasný. Nezvyklá jména doktorů jako třeba Filipa Děravá nebo Brian Šťouravý u mě opravdu vyvolala vyprsknutí a hlasitý smích. Jediné co k tomu napíšu je, že tenhle film dokazuje jak může být přátelství komplikované a co může člověk udělat. Ne nadarmo se říká, že pravé přátelství musí podstoupit mnohé rány než si zaslouží své jméno. Velmi pěkná komedie sice se smutným, ale překrásným koncem. Vše do sebe náramně zapadá.

 • poster

  Čarodějův učeň (2010)

  Nicolas Cage v roli vtipného čaroděje, který mě bavil každou scénkou stejně jako Jay Baruchel a Monica Bellucci. Tato trojice to sehrála na jedničku, ale občas mi přišlo, že je to až moc přehnané a nudné. Nejlepší song z filmu je od One Republic - Secret, který se stal mým oblíbeným. Stojí za shlédnutí.

 • poster

  Dál než se zdálo (2010)

  Říká se, že vztahy na dálku nemají cenu a že nevydrží, ale v této romantické komedii je tomu naopak. To kouzlo co skrývá v celém ději filmu od prvního pohledu u snídaně, kde se Erinin a Garrett potkali. Byla to láska na první pohled a ten profesionální herecký výkon, který je až opravdově neuvěřitelný.

 • poster

  Nezapomeň na mě (2010)

 • poster

  Já, legenda (2007)

  Sice je to téma často používané, ale můj názor zní, že tato verze je nejlepší. Kdo nemá rád tenhle film, nikdy neviděl tenhle film jak se často píše. Robert v hlavní roli žije v New Yorku se svým věrným čtyřnohým přítelem, kterého mu zde zanechala jako malé štěně jeho dcera, která při opouštění nakažené části umírá i s její matkou ve vrtulníku hned při startu. Robert hledá lék pro lidstvo, které samozřejmě vytvořilo. Dále ho pak vyvíjí a zkoumá na myších a poté i na obětech viru. Tak nesmírně velká odvaha a samostatnost, ale také spolupráce v každé scéně. Nepopsatelný. Fandím tomuhle filmu. Dokázala bych se na něj dívat pořád dokola, ale často vynechávám scénu se smrtí psa, je to moc emotivní a vždy mi ukápne slza i když jí přeskočím. Je to sice jenom film ale Robert měl spoustu odvahy, aby zachránil ostatní, protože závěr filmu to značně dokazuje. Věřím v to, že pokud bude konec světa, bude to naše vina. Nás všech jako lidstva.

 • poster

  Jak vycvičit draka (2010)

  Moc pěkný film, poprvé jsem ho viděla v letním kině a moc se mi zalíbil. Podruhé už to ve mě nevyvolalo tolik emocí, ale stále byl ten nejlepší. Když to shrnu animák se vším všudy, nechybí zde snad nic, co od filmu čekat. Není tu žádná scéna, která by vás mrzela a vše je vtipně pojaté. Nejvíce mě pobavilo to, jak Škyťák pojmenoval draka jménem Bezzubka. Je to jeden z mála filmů, který vás pobaví v každém věku.

 • poster

  Titanic (1997)

  James Cameron jako režisér a scénárista je u mě opravdu zapsaný v historii. Film o ztroskotání Titaniku, které vyprávěla sama cestující byla dobrá myšlenka pro natočení filmu. 3 hodinový film, který jsem viděla jen párkrát celý, protože jsem u něj usnula nebo ho nedokoukala dokonce, je citově zabarvený, tudíž smutný, že i málo citlivým lidem ukápne malá slza. Nejlepší velkofilm co znám. Dávám maximum 5*

 • poster

  Kluci nepláčou (1999)

  Opravdu mistrovské dílo, tolik napětí jako na konci, úžasný. Tragický konec, který mě zklamal, čekala jsem trochu jiný závěr, ale vše do sebe zapadalo jak kolečka v hodinách. Hilary Swank si opravdu zaslouží obdiv za ten herecký výkon.