Proč chudoba? (2012) (seriál)

Některé filmy dobré, jiné příšerné - zvláště Give us the money by stál za odpad.

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Postava Selfridge zajímavá, změna stylu obchodu je taky dobrá, duch Londýna na počátku 20. století taky, ale zbytek je průměr. Ale ten duch mě dostal.

Newsroom (2012) (seriál)

Seriál o tom, že i novinařina může být zodpovědná a čistá práce. Neustálý útok na otázku, jestli je sdělovat vše vůbec etické a jaký smysl má publicistika.

Národ Z (2014) (seriál)

Ano mám slabost pro tvorbu dílny The Asylum. Mají dosti specifický humor, ale ten se projevuje ve všem. Prostě apokalypsa s humorem. Seriál se nesnaží hrát na nějaké psychologické drama. U TWD jsem vydržel jen jednu sezonu, protože mě štval šerif, který IMHO dával méně smyslu, než zdejší chodící lék. Jinak HAL a evilmind, to tady dříve vystihli přesně.

Kancl (2014) (seriál)

Na rozdíl od britského vzoru se to liší mírnějším jazykem a koncem, ale jinak je to velmi přesná kopie. Ale je pravda, že mi ten český styl seděl trochu víc.

Neviditelní (2014) (seriál)

Za mě dobrý. Není to sice nějaká hvězdná záležitost, spíš je to splácanina, ale nové vtipné téma s výbornými postavami, které hrají ještě lepší herci. Navíc s rostoucí kvalitou dílů.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jasně je vidět, kde psal scénář Tolkien, a kde byla představivost scénáristů. To byly totiž místa, kde si logika vzala dovolenou. Ale jinak je to parádní film s bitvou pěti armád. Bylo to opravdu finále, tedy na maratonech to bude skvělé, protože vše akorát navazuje a vyvrcholí, ale jako samostatný film - no bavil jsem se nad míru, ale občas jsem měl hubu otevřenou ne z radosti, ale s pocitem, co to kurva je.

Balzac (1999) (TV film)

Film, po kterém mám chuť začít Balzaca číst.

V pasti mikrodluhu (2011)

Mikroúvěry jsou velice zajímavý systém podle dokumentu, ale nejspíš nefunguje,. Problém je, že jen ukazuje neúspěšné případy, neříká proč ti lidé chtěli takový úvěr, jen že ho neumí splácet. Bylo to ale proto, že nebyl dodržen původní účel mikroúvěrů na start podnikání, ale byly dány na bydlení? Nebo měli nereálné představy o podnikání? Tyhle a další otázky dokument nereflektuje, jen neustále opakuje že Yunus obírá lidi, a že to Clintonovi mediálně kryjí.