Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (542)

plakát

Vodník (2019) (seriál) 

Natočeno a zahráno dobře, ale příběhově nejslabší ze všech minisérií.

plakát

Maniak (2018) (seriál) 

Trochu natahované, s velmi pomalým začátkem ale poslední dvě epizody jsou prostě dokonalé.

plakát

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016) 

Škoda toho pomalého rozjezdu se spoustou nepotřebných odboček, které nefungují ani jako budování charakteru.

plakát

Tvář vody (2017) 

Je tam spousta dobrého - od atmosféry přes herectví až k hudbě - jen po shlédnutí ve mě zůstal sice dobrý pocit, ale bez touhy film vidět znova. Podnětné komentáře: Radek99 a Gilmour93

plakát

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série) 

Klady: koprodukce, kostýmy a výprava, některé scény velmi dobře zahrány zápory: dabing a celkově nepřirozený zvuk, není to moc historický film - ne že bych to období znal detailně, ale i tak jsem poznal značné rozpory, rozdílná jazyková úroveň Marie a Františka a ostatních postav, zpomalené záběry (zvláště novomanželská scéna mi připomněla hrůznou Renčovu Baarovou), Celkově by to mohlo být výborné ve více dílech s prostorem pro historický kontext a ne jen manželskou romanci.

plakát

Drž si šátek, Tatjano (1994) 

Ač mě ústřední postavy oslovily, tak i těch 60 minut bylo příliš dlouhých a celý film byl spíše jen řada sketchů. Evidentně nejsem cílovou skupinou Kaurismäkiho.

plakát

Majster kat (1966) 

Jedna hláška za druhou a také spousta myšlenek.Film jakoby ze dvou rozdílných částí rozdílných žánrů - první polovina se odehrává v osmanské říši a je spíše komedií, druhá už v křesťanské zemi a spíše temným dramatem. Dobrý detail s osmanštinou/arabštinou.

plakát

Geostorm: Globální nebezpečí (2017) 

Ach jak já tento žánr žeru. Ale stejně si myslím, pozor spoiler, že za vším byl přece jen prezident USA s čínským vlivem, protože byl zničen Hong Kong a ne Peking a USA se nevzdaly kontroly Dutchboye.

plakát

Zelený princ (2014) 

Působivý dokument, který vřele doporučuju všem se zájmem o izraelsko-palestinský konflikt. Jen pár bodů, které by mě zajímaly hlouběji - jeho vztah k víře a autoritám (přece jen znásilnění osobnostní otřese) a to jak se dostal do USA, ale to Šin Bet neprozradí. Celkově postoj Agentury k celé situaci by rozšířil film o novou dimenzi, včetně třeba dopadů prozrazení na rodinu jeho řídícího důstojníka.