Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Tolik povedených skečů a opět tradičně správně a přesně švihlí Jim Carrey že se musíte připravit na to že tohle bude opět jak se patří odvaz! Tohle je parketa pro již zmíněného herce, čím větší úchylárna, či nemravnost tak tím větší počet ksichtů lze vidět. Druhý Ventura si meze klade hodně široko a tak se není ani čemu se divit, že režisér nemusí perefktně ovládat všechny aspekty filmu, vlastně mu jen stačí nějak ukočírovat horlivé herce a o zábavu má postaráno. - 5/10 -

Addamsova rodina (1991)

Překvapivě trpce zahořklý film. Nejsem si jist, zda li to byl právě účel, nebo uměle dosazená atmosféra. Pár propečeností není na škodu, právě ty povznášejí celkový dojem z filmu. Zlé to není to rozhodně ne. Barry Sonnenfeld a jeho vůbec první pokus se rozhoupat v roli režiséra. Právě režie je u tohoto filmu hodně vidět, je kvalitní, a proto má před sebou "Berry" velmi slibnou kariéru, držím palce! - 6/10 -

Addamsova rodina 2 (1993)

Opět zábavně zvládnuté po všech stránkách, snad jen na depresi trošku více zamakali, to proto aby celý film vypadal ještě více pochmurně. Herecky je to zas a znovu základní standard. Režie už malinko pokulhává, ale Barry Sonnenfeld stíhá tempo celého filmu více nežli dobře regulovat. Spokojenost! - 5/10 -

Agent bez minulosti (2002)

Začátek slušně rozjeté série je taktéž slušně rozjetý! Nástup do filmu přijde přeci jen okamžitě, ale co film získá na začátku postupně ztrácí a kouzlo několika prvních minut vyprchává, ale nikdy nedozní úplně. Přesto Doug Liman vyždímal z podmětu -- ztráta paměti --maximum co mohl. Jak již jsem řekl počátek je fakt fascinující, dosazení faktu, že si subjekt pamatuje jen některé věci a ty mu jsou jako po másle je skvělé. Matt Damon uhrál co mohl, někde jen malinko zaškobrtnul, ale vždy se sebral a rozjel se jak mohl. Dobré je že se tvůrci taktéž krotili s akcí, kdyby tam narvali o jednu automobilovou honičku více, asi bych to nerozdýchal, už takhle to bylo akorát. - 7/10 -

Akta X - Film (1998)

Některé momenty jsou přitažené za vlasy, ale bez toho by se tvůrci asi neobešli. To že si někdo řekl, že si vyzkouší seriál přenést do filmu beru, pocta Aktům X dobrá, ale přeci jen bych premiéru a vůbec celé natáčení ještě malinko odložil. Prolínání několika se opakujících momentů je dosti zavádějící k finále, které pokulhává. Není tak úplně vygradované, tak jak by mělo být. Hlavní herci jsou pořád stejní - dobří. Už asi nemám co bych více dodal... -5/10-

Alenka v říši divů (2010)

Produkčně fantasticky vyšperkovaný film, který je ve své vnitřní podstatě naprosto prázdný. Alice in Wonderland není jedním z oněch královských filmů Tima Burtona , vlastně to není ani film, který by si zasloužil tak vysoké tržby. Tak co to je vlastně za film? Je to film veselí, hravý, ve kterém je těžké hledat nějaký smysl, či cíl. Je natočen spíše pro radost a tak to má být. Některé destinace jsou natočeny velice pěkně. Není na škodu se občas podívat do takového fantasy světa. Herecky všichni aktéři zvládli slušně svůj výstup, každý do své role celkem zapadl a i když se na makeup některých zúčastněných nedalo prakticky koukat, tak jsem to vydržel. Působivé rodinné fantasy, ale jednou a dost! - 5/10 -

Alexandr Něvský (1938)

Film, který mi absolutně nic neříká, vlastně po celou dobu nemá co nabídnout. Příběh není nikterak záživný, to popírají některé napínavé scény, tedy jestli se tomu tak dá říci. Možná by bodlo trošku méně parodie, protože ta tam byla vidět až příliš, i když by tam býti neměla. - 2/10 -

Alvin a Chipmunkové (2007)

Jako jednorázové pobavení to jde, ale horší je to, že v celku to je spíše ubohost. -3/10-

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Hit to je, ale proč? Protože malé děti nejsou kritické. Chipmunkové nefrčí tak jak by měli, herci jsou děsivý, fakt bída, že to nejde vrátit. Změny režiséra není na škodu, takovýhle počin ani režiséra nepotřebuje, ten je tam spíš jen tak, aby se neřeklo. Odpočinek od Jasona Lee ujde, tvůrci chtěli jeho postavu zastrčit do ústraní a to celkově prospělo. Jenomže nahradit ho ještě horší náhradou Zacharym Levim byla pitomost. -2/10-

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Oproti otřesné dvojce to jde, je vidět, že tvůrci se chtějí posunout dál a tak vymýšlejí čím dál tím pestřejší zápletky. Prostředí ostrova sedělo všem zúčastněným. Jason Lee zkrátil sestřih, krapánek zhubl a opět tahal film ke dnu. Je celkem kýčovitý a moc neumí prodat svojí práci, ale nijak nevyčnívá, protože všechno ostatní charaktery (hlavně ty lidské) jsou bídné taky. - 4/10 -