REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Těžký, neuvěřitelný, dech beroucí životní příběh jako tento je doslova a do písmene jako stvořený pro kolosální filmové provedení. Chladná atmosféra sálá z plátna, či obrazovky od první sekundy, beznaděje hlavního hrdiny dopadne tvrdě na divákova bedra a krajina nepotřebuje víe rozvádět... Co více dodat? Doslech jsem se, že Leo měl dostat toho vysněného oscara za jiné snímky a nikoliv za tento, s čím na plné čáře nesouhlasím. Leoš hrál famózně v řadě filmů, ale co prováděl v Revenant je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších výkonů celé kinematografie, prostě famózní pokoukání! Co na snímku oceňuji nejvíce je fakt, dodržet při natáčení původní rutinu pobytu v přírodě a téměř všechny scény natáčet v překrásné krajině jako tato!!! SMEKÁM! - 10/10 -

Terminátor (1984)

V dílnách Jamese Camerona vznikla fascinující a zcela nadčasová mozaika nesmrtelných momentů v podobě Terminátora. Takže nehodlám dlouze řečnit. Arnold je pro mě bez váhání jeden z nejúspěšnějších lidí celé historie, velký vzor ve sportu i ve filmu a tady na něm zůstává pohled stát. Režie famózní, děj a efekty - opětovně dodávám nadčasové. Sečteno a podtrženo životní zážitek a KULT s velkým KULT!!! - 10/10

Marťan (2015)

Dlouhou dobu jsem si nějaký snímek nevychutnal jako tento! Člověk by si řekl, že z počátku přijde lehčí otrkání, seznámení s postavami, jenže celá zápletka je vyzrazena v cuku letu a já jsem neměl šanci odtrhnout oči od obrazovky. The Martian poskytuje vše, prostě vše! Ani nejde o vizuální vychytávky, které na sobě v dnešní době nese kdejaké stupidní béčko, tento film má nápad... Má v sobě ukryto to "kouzlo", které dokáže omámit nejednoho jedince. Takže Ridley Scott jednoduše opět potvrdil, že tento žánr mu patří. - 10/10 -

Grandhotel Budapešť (2014)

1000!1000!komentář číslo jeden tisíc!!! - další splněná meta. Ani nevím, jestli je to tou euforií, že jsem si splnil další sen, ale tento film se mi prostě na férovku líbil. Budu se sice opakovat skoro v každém komentáři, ale tento snímek je komorní, nutno přiznat vůči tomu i decentně snobský, ale pěkný a hlavně roztomilí. Co je nejdůležitější nehraje si na nic a toho si cením snad ze všeho nejvíce. Od první až do poslední role se vystřídá na obrazovce (či plátně) několik špičkových herců, kteří ať mají jakkoliv stupidní roli, tak do sebe skvěle zapadají. Chtěl bych do příštího roku alespoň jeden snímek ražení Hotelu Budapešť , protože takových není nikdy dostatek. Jako každý tady samozřejmě vystihnu režijní křeslo, taktovku Wese Andersona , který předvádí svůj osobní majstrštik. Takže veliká spokojenost nejen s filmem, ale i se životem, který tento snímek nepatrně předhazuje. HAPPY NEW YEAR CSFD!! - 10/10 -

Cesta do fantazie (2001)

Anime je vysoce specifický žánr, který svojí atmosférou dokáže z třicetiletého dřevorubce udělat malou princeznu. Tento film považuji za vrchol celého tohoto kouzelného žánru. Jeho kouzlo, nálada, příběh, tajuplnost jsou tak precizně vyšlehané, že ho nelze nemilovat. Právě ta omamnost, kterou toto dílo vydává je tak působivá, že i když se jedná o víceméně jednoznačnou "pohádku", tak dokáže zapůsobit na diváka každého věku. Jak jsem již řekl a říkám zase, pan Hajao Mijazaki je dobrý člověk s velkou touhou a talentem a hlavně citem pro svůj snímek, nedokázal to v anime jen jednou, ale již několikrát. Takže hodnotím jednoznačně jako jeden z nejlepších animovaných snímků co jsem měl tu čest shlédnout a svojí hloubkou (a vo tom to je) se mu nemůže rovnat žádný, opakuji žádný Hollywoodský kreslený film. Smekám, smekám, třikrát smekám. - 10/10 -

Výchozí bod (2014)

Tématicky, příběhově i myšlenkově jeden z druhově nejefektivnějších zážitků, mé filmové kariéry. Hutný film musí mít na svém kontě několik sebou se prolínajících aspektů, které vedou k unikátnímu požitku. Přesně tyto aspekty má každý člověk, napříč generacemi, uložen jinak. I Origins má přesně ty moje. Lásku, vášeň, bolest, trápení... Tento film je bezpochyby výjimečný a to doufám nejen pro mě. Na převtělování nevěřím, ale při tomto opusu jsme byl tak vryt do děje ojedinělou atmosférou, že bylo příjemné v něco věřit. Herecké výkony na úrovni vysoké, režie taktéž. Čili shrnuto a podtrženo, jeden z mých nejsilnějších zážitků co se týče kinematografie, což znamená hodně. - 10/10 -

Miro Žbirka Happy Birthday (2012) (koncert)

Po tomto dokumentu, i skrze mojí věkovou kategorii, musím uznat, že Meky je hudebním géniem Slovenska! Tolik líbivých melodií, tolik známých tónů a to vše doprovází v překrásném lazení bezkonkurenční hudba symfonického orchestru, lehce doprovázané špičkovou kapelou. K tomu není snad co více dodat, nežli totální nadšení, obdiv a úcta. - 10/10 -

Ed Sheeran - Photograph (2015) (hudební videoklip)

Jedna z nejlíbivějších melodií co jsem slyšel a ještě k tomu krásně euforický klip vedoucí až k vrcholu... Dokonalost. - 10/10 -

Elán: Megakoncert (2003) (koncert)

Elán je jednoznačnou záležitostí, famóznější kapelu na Slovenském území již zřejmě nikdo nenajde. Ačkoliv se vlna Elánu vyhnula s mojí věkovou kategorií, tak i přesto musím uznat že hudebně jsou to géniové. Smekám! - 9/10