Mortal Kombat (2021)

Stačí přijmout fakt, že se jedná o béčko se vším všudy (navíc podle hry), a člověk dostane víc než dost :)).

Falcon a Winter Soldier - Muž s hvězdou na hrudi (2021) (epizoda)

Bez humoru a problematiky nového Capa za 2*, děj se táhne, akční scény nenabídly nic zajímavého. BLM aktivismus je do očí bijící a seriálu škodí, je to křečovité, naplňující "kvóty". Pokud se s příštím dílem něco nezmění, půjde o jedno z největších filmových (seriálových) zklamání poslední doby.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Relativně vlažný rozjezd, vhled do soukromí postav je na jednu stranu vítáný, na tu druhou tím nelze kompenzovat akci nebo zápletku, respektive ne s tímto scénářem - přesně to místo, kde naopak WandaVision válel a s divákem si šikovně hrál. Trochu se bojím přehnaného amerického "ducha", který je extra otravný, ale těžko soudit po první epizodě.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Nelze neuznat lepší kvalitu oproti původní JL, jenže otázka je, zdali to stačí? Některým postavám (Barry, Diana) prostor navíc slušel, některým spíše škodil (Cyborg). Celkově se ale nedá říct, že by člověka ty 4 hodiny vyloženě vystřelily, spíš se natahovalo nevyhnutelné, a to obrázek plochého padoucha, přílišná snaha o temno a srdceryvné heroické monology. Bohužel, po CGI stránce se krom knírku Cavilla nic nezměnilo, oproti současné produkci celkem výrazně pokulhává a spousta scén tak zbytečně vyzní uměle a bez emocí. Zato hudba, některé slow-mo montáže a WW, Flash a Aquaman drží snímek dosti nad vodou, jen ne tak, aby film samotný mohl excelovat.

Tenet (2020)

Říct, že Nolanův palindrom nezklamal by bylo nedostačující. Tenet totiž představuje nejen chytrý film, ale opět skok dopředu, co se týká celkového konceptu díla, které s přehledem předbíhá většinu současné produkce - a to platí dvojnásob díky Nolanově neuvěřitelné řemeslné a filmové zručnosti a týmu, kterým se obklopuje a dokážou tak společně na plátno přivést neuvěřitelně uvěřitelný svět, který prostě chcete (a potřebujete) vidět znovu. Soundtrack i bez Zimmera parádní a stejně tak celkový mix zvuku. Obsazení se taktéž velmi podařilo, Debicki, Pattinson a Washington jsou skvělé trio, na které mě neomrzí se koukat.

Dark - Mezičas (2020) (epizoda)

Fenomenální úkaz a snad to nejlepší, co jsem kdy v seriálové tvorbě viděla. Tvůrci zde odkrývají jedny z posledních karet a opět dokazují, že celou hru měli dopředu promyšlenou do toho nejmenšího detailu, který si divák (ne)dokáže představit.

Smrtící ticho (2020)

Nebýt tak výrazné podobnosti s Wind River, bylo by to za 4*.

Pán tygrů (2020) (seriál)

Průměrově by to bylo za 4*, ale pátou hvězdu musím dát za odvahu vypustit něco tak kontroverzního. Přehlídka amerických exotů a jejich žízně po sundání nepřítele. Škoda, že si nikdo z nich na konci v tom neuvěřitelném bordelu nevzpomněl, proč vlastně ze začátku do byznysu s kočkami šli a za co bojovali.

Žít se sebou - To nejlepší z vás (2019) (epizoda)

5*, ale jenom kvůli Paulu Ruddovi ;)) Co zatím je objektivně skvělý je krátká stopáž, díky který to celý neztrácí drive.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Přišel čas se rozloučit :'( Překvapivě místy vyspělé, dojemné, ale hlavně a především... hravé. A co chtít víc?