S láskou Vincent (2017)

Tady má člověk radost doslova z každé vteřiny. S každým záběrem sledujete umělecké dílo, byť jde třeba jen o dvě postavy tlachající u ohně. Tenhle film je pro mě skvost, který nemá obdoby a zároveň toho nabízí mnohem víc než geniálně pojatý vizuál. Jedno z nejlepších filmových překvápek za posledních pár let.

S láskou, Rosie (2014)

Sympatický a milý film, s upřímnými momenty, znázorňující život - jeho všednost, překážky, pády a v neposlední řadě vztah Rosie/Alex, který je hnacím motorem celého dílka... A bylo příjemné sledovat jejich vývoj. Ano, veze se to místy na přeslazené vlně, ale nevnímám to tu jako mínus :).

Liga spravedlnosti (2017)

Justice League má velký potenciál, který byl bohužel promrhán. Na jednu stranu se snaží distancovat od konkurečního Marvelu tím, že nasazuje temnější tón a vyprávění, což samo o sobě není vůbec špatné, ale pokud do toho začnou cpát mix random hlášek ve stylu Avengers (že by rukopis Whedona?), tak akorát sedí na dvou židlích najednou a to prostě nemůže fungovat. Jinak film celkově špatný není, jako jednohubka je dost slušný, ale jako další skládačka do filmového universa, které se DC tak nějak rozpačitě snaží uplácat už od Man of Steel, to jaksi pokulhává a vybízí k otázce, co v budoucnu z jejich dílny přibude do tohoto zatím mysteriózního guláše. Ovšem Flash a Aquaman fakt výborní - dostatečná kompenzace za totálně odfláknutého záporáka.

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Zajisté frustrující zážitek. Při sledování člověk neví, jestli se má smát nebo brečet... a nebo raději jít na jistotu a vypíchnout si oči. Gratulace Primě, která nasadila tv odpadům novou (vysokou) laťku.

Logan: Wolverine (2017)

Last of us: Wolverine. Teda Logan. Podobnost mezi filmem a hrou je jasná snad každému, kdo je aspoň trochu znalý hry. A není to výtka. Logan rozhodně nezklamal, za mě nejlepší X-menovka a epická jízda, která je více než důstojným rozloučením Wolverina-Jackmana i Patricka Stewarta. Bez diskuze 10/10. SPOILER: Při jatkách ve farmářovic domě doslova tuhne krev v žilách.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Tohle zvěrstvo, kterýmu se ani nedá říkat pohádka, nabíralo na trapnosti a neuvěřitelnosti každou minutou...Postavy, scénář, snad úplně všechno vyloženě dementní. Při sledování bylo až k pláči, kam úroveň tuzemský filmový tvorby (byť televizní) může opět klesnout.