V jako Vendeta (2005)

Velmi významná, valenční, valgózní, validační, vanitas vanitatum, variabilní, vi veri veniversum vivus vici, velkolepá, varietní, varózní, vaskulózní, vaudeville, vedutantní, vehementní, vektorová, veni vidi vici, venózní, ventrodorzální, verbalistická, verdiktní, verifikovaná, vertebrální, vertikální, verzifikovaná, vetovaná, vibrační, viciózní, vidovaná, vigilantní, vindikační, VIP, virilitní, virtuální, virtuózní, viskózní, vitalistická, vizuální, volontérní, voluntarizovaná, votivní, vulgární, vulkanická via vendeta

Zmražená pojistka (2005)

Hodně odpočinkový film, u kterého se nedá myslet, protože to je opravdu zbytečné. Jako komedie k popukání to také není. Zasmál jsem se během filmu jenom jednou a to tehdy, když se skupinka policistů nechala hromadně fotit u mrtvoly okousané od vlků a medvědů. Ale není to úplně špatné. Prostě šedý průměr.

Velké dítě Dickie Roberts (2003)

Tento film se mi hodně líbil a mělo by takových být co nejvíce, protože jsou nejen zábavné, ale hlavně výchovné. V první polovině filmu jsem se celkem nudil, ale pak to začíná nabírat na obrátkách a celkově film je velice pěkný.

Nový svět (2005)

Pěkný dobrodružný film, ve kterém šlo sice bohužel více o lásku, než-li o fakta, ale i tak to byla pěkná podívaná.

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Po shlédnutí tohoto snímku musím, ač nerad dělat přirovnání s jiným českým filmem, který se mi také moc líbil a to snímkem "Mistři" od Marka Najbrta. Je to krásný příběh skupinky lidí, tentokrát na malém nádraží Žatec západ. Kdo čeká komedii (i když přiznám se, že jsem se pár scénkám ze srdce zasmál), čeká marně, ale kdo se chce podívat na příběh o životě a smrti a to doslova, tak šahá po tomhle správně. Dávám čtyři hvězdičky a myslím, že právem.

Firewall (2006)

Já stále čekal, nějakou pointu, která mi stále unikala a ona se potvora ne a ne dostavit a víte proč? Správně, ona tam žádná nebyla. Jinak opravdu slušně zahrané béčko, kdysi áčkovým Fordem. Shlédl jsem to rád, ale určitě se k tomu již nikdy nechci vracet. Je to jak říkám na jedno použití. Škoda, asi tomu chyběla ta pointa.

Znamení ve zdi (2002)

Nebylo to vůbec špatné, místy až velice dobré. Spousta dobrých nápadů a hodně dobrá atmosféra. Konec byl opět pěkně otevřený pro pokračování, které doufám nebude. Dal bych pět, ale jsou i lepší, tak jsem si jí tentokrát ponechal.

Match Point - Hra osudu (2005)

Absolutní bomba. Zprvu komorní příběh irského učitele tenisu, který se snažil prorazit v Londýně a narazil na rodinku v horních deseti tisících, z kterého se vyklubala celkem svižná dávka emocí, vášně a napětí. Do toho sexy a výborná Scarlett Johansson, která neučarovala pouze hlavního hrdinu, prostě nemůžu jinak, než-li pět hvězdiček.

Naprosto osvětleno (2005)

Prémiová komedie o prémiových lidech. Moc se mi líbil tento jemný humor, který je celý film decentní a vyvážený. Hlavní postavu tvoří obrýlený Elijah Wood a natáčejí se poblíž pražské Hostivaře. Příběh o mladém židovském chlapci, který rád sbírá věci a od babičky získá starou fotografii svého dědečka a dívka, která ho za druhé světové války zachránila před německými vojáky, nás zavede na Ukrajinu (ta se natáčela u nás ;), kde by mohla ona dívka ještě stále žít. Elijahovi na jeho naivní pouti pomáhá svérázný venkovan disponující lámanou angličtinou a jeho "rádoby" slepý dědeček s pomateným psem. Jezdí v Trabantu a hledají ono místo, zvané "Ptačin Brod". Opravdu doporučuji všem.