Mama Jack (2005)

Není to sice nic nového pod Sluncem (podobné téma jako táta v sukni, nebo agent v sukni), ale jako rodinná podívaná celkem slušné. Místama jsem se i celkem dobře bavil.

Vztek (1995)

Ten film, jako takový byl plný výborných scének a dialogů, na kterých je to celé postavené, ale vadilo mi a hodně, jako nekuřákovi, že se tam stále kouřilo a přišlo mi to celé, jako propagace tabákových výrobků, jinak bych tomu dal čtyři.

Gejša (2005)

Děj filmu nás sice zavádí do celkem pro nás blízké milosti (období 2. světové války), ale pro Evropana to působí mnohem, ale mnohem časově vzdálenější a to hlavně pro tamní zvyky. Spousta lidí si mylně význam slova Gejša plete se zcela jiným řemeslem, u nás zvaným nejstarší. Nejen pro tuto část diváků bych film doporučil. Je to opravdu dokonale zpracované téma a fascinující podívaná. Já dávám filmu pět hvězdiček.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Vladimír Morávek mne oslovil filmem Nuda v Brně, za který právem dostal Českého lva za režii. Hrubeš a Mareš má přímočarý humor, tím je divákovi bližší a ta část diváků, kterým se právě Nuda v Brně nelíbila, nebo jí nepochopili, si tento snímek zamiluje a pak si najdou cestičku možná i k ní.. Mne se upřímně hodně líbil a dávám mu pět hvězdiček.

Spojenec (2006)

Tak toto je moc pěkná kriminálka s promyšlenou zápletkou, připomínající mi trošičku snímek z roku 1985 Bezva finta. Nenechá diváka ani na chvilku bez pozornosti a to nejen díky hereckým výkonům takových ikon, jakými Denzel Washington, Clive Owen a Jodie Foster jsou. Dávám opět pět hvězdiček a film 100% doporučuji všem.

Hostel (2005)

Od Eliho Rotha se mi líbil například Cabin Fever, který svým způsobem byl na rozdíl od Hostelu originální. Nebýt asi toho, že se na bombastickým reklamách podepsal veliký QT, tak po tom neštěknul ani pes. Hodně lidí žije v omylu, že to snad i režíroval QT a to filmu hodně pomohlo. Další chybou je ocejchování filmu, jako nejděsivější film desetiletí, což je úplně zcestné. Je to spíš takový ten tuctový horůrek opepřený hutnou dávkou erotiky a troška humoru, prostě Eli Roth takový, jakého ho znám z již zmíněného Cabin Feveru. Není to úplně špatné, já dávám 2 hvězdičky.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nic jsem od toho nečekal a celkem můžu říct příjemně mne to překvapilo. Bylo to svěží, napínavé, celkem vtipné a tak celkově slušně na mne působící dílko. Nebýt lepších filmů, kterým dávám pět hvězdiček, nenapsal bych tomuhle "jen" čtyři.

Ray (2004)

V tomto se plně ztotožňuji s "Golfistou" (Já jsem "Raye" v podstatě ani nechtěl vidět :) Od začátku jsem k filmu přistupoval s tím, že se mi nemůže líbit. Hudba RCh mi nic moc neříká a Jammie Foxxe mám zařazenýho z AGS úplně jinam. Tak jsem ho chtěl vidět hlavně kvůli nominacím na Oscara.... Ten film je ale fakt dobrej ! A výkon Jamie Foxxe (takhle zvládnutým rolím se říká "životní") ho posouvá mezi výborné. Jako životopisný film se řadí určitě k tomu nezajímavějšímu, co se kdy natočilo.), ale abych také přispěl se svou troškou do mlýna tak filmu dávám pět hvězdiček a doporučuji všem a to i těm, co jim tato hudba nic neříká.

Walk the Line (2005)

Další hudebně dokumentární film ve stylu Raye. Tentokrát popisuje život J.R.Cashe a to opět velmi slušným způsobem, který opět zaujme i diváka, který zrovna tuhle hudbu nevyhledává. Opět jsou zde ženy, drogy, sláva, úpadek a tragická smrt bratra. Dávám opět pět hvězdiček.

Prime (2005)

S Umou Thurmann má opět spousta lidí neodlučně spjatý Kill Bill a tím drsňačku a takdále. Když jsem celkem nedávno viděl s ní Zlatou číši, která toto úplně vyvrací těšil jsem se na tenhle film o to víc a nebyl jsem vůbec zklamán. Je to naprosto úžasná komedie, kterou může napsat jen sám život. Je to celé postavené na tom, jak jí z jejího životního zklamání má vyvést její terapeutka (Meryl Streepová) tím, že jí radí, ať si začne pořádně užívat. Najde si o 14 let mladšího milence (Bryan Greenberg) a vše jí, včetně pikantností intimního vyžití vypráví. Vše se zdá být přímo ideální, ona (Uma) přímo kvete před očima, ale jen do chvíle, než-li zjistí, že je to její vlastní syn (Meryl). To prostě musíte vidět! Dávám 4 hvězdičky.