Ztroskotaná láska (2005)

Pěkná romantická komedie, která není určená pro mne, ale shlédl jsem jí, abych věděl o čem je. Mé náctileté dcerce se strašně moc líbila, tak i to je důkaz, pro které publikum tento snímek je. V podsatě celé je to o platonické lásce jedné slečny k jedné rockové hvězdě. Nešťastnou náhodou spolu ztroskotali na "zdánlivě" opuštěném ostrově. O tom, že opuštěný není věděla jen ta slečna a patřičně toho využila, až se jednoho dne objevila "konkurence". No a pak už to šlo celé z kopce. Končilo to naprosto nesmyslným koncem (slečna si uvědomila, že je hrozně moc zamilovaná do svého kamaráda a rocková hvězda si vzala tu konkurenci) a jest-li umřeli, žijí šťastně do dnes. No nic pro mne, ale kdo je romantická duše, nebo mu je "náct", třeba ho to potěší.

Její případ (2005)

Hodně silný životní příběh, podle skutečné události. Hlavní roli zde ztvárnila oskarová Charlize Theronová a opět jí ztvárnila minimálně na nominaci. Vedle ní sehráli svojí roli o nic méně dobře Woody Harrelson, Frances McDormand, Sean Bean a další skvělý herci. Na začátku utíká hlavní hrdinka se svými dvěma dětmi od manžela, který ji bil ke svým rodičům, kde není moc vítána svým otcem, kterého zklamala tím, že v 16 letech přišla do jiného stavu a neřekla s kým. Byl to její učitel a násilím, což jsme se dozvěděli skoro až u konce filmu, kde i z otce zatrpklého se stal chápavý tatínek. Ale celé to bylo o tom, že začala dělat těžkou práci v dole, kde ženy zrovna na růžích ustláno neměly. Každý den musely čelit hrubostem, naschválům, sexuálnímu obtěžování, až jednoho dne to její bývalý přítel ze školy přehnal a ona se začala s tou důlní společností soudit po té, co jí chtěli místo potrestání vyníka vyhodit z práce. Dávám nejvyšší hodnocení a myslím, že právem.

16 bloků (2006)

Velice pěkná kriminálka, sice průhledná, ale k pár zvratům v ní přece jen došlo. Bruce Willis je zde naprosto dokonalý. Je to unavený postarší policista s vypěstovanou pěknou závislostí na alkoholu. Má za úkol po své službě dovézt svědka z vězení k soudu, kde měl svědčit v něčem velkém a hlavně proti cca 6 policistům, včetně samotného Bruce. Tím svědkem byl Mos Def, který to sehrál též výborně. Koho jeho role iritovala, nechť shlédne třeba snímek: Stopařův průvodce po Galaxii, kde hrál v podstatě úplně stejně upovídaného. David Morse zde hrál a také pěkně, jednoho z těch zkorumpovaných policistů a nechtěl dovolit za žádnou cenu, aby se svědek k soudu dostavil. V podstatě se mu to i povedlo, ale nebyla to tak jen jeho práce. Asi tušíte a správně proč.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Film je výborná kombinace dobrodružného, akčního thrilleru s výborným hereckým obsazením. Svojí úlohu po téhle stránce u mne splnil na 100% a to, že pobouřil, nebo nepobouřil někoho věřícího nechávám úplně stranou. Nevím, jest-li to byl záměr, nebo komerční trik, aby se lépe zviditelnil, možný to je, ale jak říkám. To prostě neřeším a mám z filmu dobrý pocit. Dobrých filmů tohoto žánru je jako šafránu, tak jsem za takové dílko opravdu vděčný a je na každém z nás, co si z toho vezmeme.

Ultraviolet (2006)

Dal bych tomu 2,5, aby to byla půlka. Tři je moc a dva zase málo. Není to ani ryba, ani rak, je to něco mezi. Sci-fi je to velice slušné akční je to také dost, jen ten děj jaksi hodně pokulhává. Ruku na srdce, nic hlubokomyslného to není, ale kdo to tady čeká? Hlavně, že je Milla nejlepší a všechno dobře dopadne. Taková hodně barevná komixová podívaná a komu se to nelíbí, ať ...... se na to nekouká. A srovnání s Equilibriem? Co dodat, stejné béčko za málo peněz. Možná původní nesestříhaná verze byla lepší, ale z trusu bič neupleteš a když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš, tak maximálně sebe!

Hooligans (2005)

Já nejsem a kdo mne alespoň trochu zná, tak to potvrdí příznivcem jakéhokoliv sportu, který zkazily peníze a už vůbec né příznivcem jakýchkoliv "chuligánů". Paradoxně tento film byl jak o fotbalu, tak o fanoušcích a přesto se mi dostal pod kůži. Je to hodně silný příběh, který ve Vás asi dlouho zůstane a jen tak něčím ho nedostanete ven.

Fimfárum 2 (2006)

Naprosto dokonalé pokračování geniální jedničky. Je to podívaná pro celou rodinu a v žádném případě nepatří k těm "na jedno použití". Bravo!

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tak jsem asi trochu jinej, ale když jsem nejdříve s rodinou shlédl film a potom četl některé recenze, tak jsem nevycházel z údivu. Je hrozně lehké jen pomlouvat a nic nedělat. Film jako takový byl pěkně zpracovaný a co se týče hereckých výkonů, tak kromě Báry Štěpánové, která tam byla opravdu strašná (asi to tak mělo být) nemám komu co vytknout. Všichni se snažili, jak mohli, aby to celé dopadlo takhle pěkně. Je těžké u filmů s pokračováním překonávat první, nebo druhý díl a nelze a ani v tomhle případě něco takového dělat. Dal bych klidně i pět, ale to bych potom neměl pro opravdové skvosty. Tomuhle dávám 4 a jsem rád, že takovéhle filmy jsou. Děkujeme.

Finty Dicka a Jane (2005)

Jima Carreyho jako herce miluji, ať již hraje v čemkoliv a zde byl jako ryba ve vodě. Komedie plná nádherných scének, doplněná výbornými dialogi. Bylo mi ho chvilkama až líto. Doporučuji, jako podívanou pro celou rodinu.

Rafťáci (2006)

Od tohoto snímku jsem si nic, ale nic nesliboval a on mne celkem slušně pobavil a to již dávno nepatřím do kategorie náctiletých. Najdou si zde to "své" samozřejmě ti mladší, ale i lidičky v mém věku díky naprosto úžasnému Milanovi Šteindlerovi, který řeší svojí krizi středních let.