Big Lebowski (1998)

''Řeknu ti to na rovinu. Nelíbí se mi, jak nám tady otravuješ občani, Lebowski. Nelíbí se mi tvý idiotský jméno, tvúj idiotskej ksicht a tvý idiotský chování. A ani ty se mi nelíbíš, idiote. Jasný?''... ''Omlouvám se. Neposlouchal sem.'' Tak taký je ten náš Dude, je to chlapík! Od bratov Coenovcov som toho veľa nevidel, ale toto je jednoznačne to najlepšie čo mohli ponúknuť svetu roku 1998 a je to aj to najlepšie čo niekto môže ponúknuť dnes. Sám neviem, čo sa mi tak strašne páčilo, pretože sa mi páčilo úplne všetko. Každá postava, bola detailne opísaná, detailne premyslená, každá postava bolo proste jedinčná. To isté platí o hercoch, tento výber je fakt hviezdna pechota. Je to absolútne iná liga pre filmové dejiny, je to ohromný prevrat pre všetky komédie, je to Big Lebowski. Fakt neviem, čo všetko by som tu mohol vyniesť a chváliť si nad nebesia, Dude je Dude, a Dude ma sakra zlý deň. Toto sa nedá vymyslieť, toto sa musí prežiť. Bratia Coenovci dokázali nedokázateľné, dokázali, že Dude -je proste chlapík. You don't need to love this film, this film loves himself...

Conan (2010) (pořad)

Conan - pre všetkých, ktorí majú radi humor. -srbak Conan - pre všetkých ať už mají nebo nemají rádi humor. - GigaPudding

Srbský film (2010)

''To je ono Miloši! To je FILM!'' Po mnohých nedoporučeniach a posmešných poznámkach k filmu od čsfd-bodohoničov a expertov mi trvalo až dva roky, kým som sa vôbec k srbáku dostal. Doteraz to ešte rozdýchavam a to už je to nejaký ten rok, čo som to naposledy videl. Takže teraz už vážne k filmu - Celý koncept je špinavý, hnusný, neetický a hlavne nemorálny bez sebamenšieho putu záchovy, bez hocijakých emočných prvkov v pozadí poriadneho srbského undergroundu. A nie, to z toho nerobí žiadny zázrak, pretože takto natočené môžu byť viaceré filmíky. Každopádne ono tá pravá ''krása'' prichádza na javisko trochu neskôr. Prvá polovica je ešte ako tak mozgu nezaťažujúca, a však stačí jeden moment kedy príde to pravé Srbsko. Potom prichádza ozajstná tvár srbského filmu, ozajstný boj a ozajstné myšlienky, ktoré 1 000 000xkrát prevýšili všetko čo som doposiaľ videl. Je to vlastné také tiché zádumčivé bdenie v realite, ktoré čoskoro začne naberať nehumánnu až neznesiteľnú podobu nočnej mory(trpká realita 21.storočia) . O závere ani nehovorím, jediný pocit kt. mi to ako tak pripomína je koniec Ľudskej stonožky 2 (takže žiadne Fincherovské ani Nolanovské páky). Znásilnený Milošom. Jednoducho - Srbský film je len jeden. Bodka.

Requiem za sen (2000)

Dajak extrémne drogovú tematiku nesledujem, ale nevidieť tento film by bol hriech. Tu už od prvej scény človek cíti niečo výnimočné, cíti osobné čaro tohto skvostu. Účinkuje lepšie ako hocijaká ganja, LSD - toto je filmová droga, ktorá z vás spraví narkobaróna a budete chcieť stále viac a viac až kým nevybuchnete. Ešte keď dojde k tej hudobnej onánii - no proste lahôdka, delikatesa. Na Aronofskeho počin sa bude ešte dlho spomínať, a určite to nebude v zlom.

Hon (2012)

''The world is full of evil but if we hold on to each other, it goes away.'' Presne na takýto film som čakal - skvelú sociálnu a psychologickú drámu, ktorá bravúrne pracuje so všetkým, čo má k dispozícii - a na moje prekvapenie to netrvalo ani príliš dlho, kým som si k nemu našiel cestu. Jagten je emočná bomba najvyššieho psychologického kalibru, akú si môžete želať. Založený na princípe nevinnej detskej predstavivosti a lži poukazuje na osud fenomenálne zahraného Lucasa (Mads Mikkelsen je prinajmenšom herecký poloboh a titán severskej kinematografie), ktorému sa zo dňa na deň pretočí celý svet hore nohami. Nielenže je hlavná postava mimoriadne sympatická, ale priam dokonale ľudská, čím si rýchlo získa sympatie každého diváka. Celý film je navyše doplnený výbornou atmosférou, typickou a hlavne neobmeniteľnou pre severanov. Motív nespravodlivosti a odsudzovania využívalo v histórii kinematografie už veľmi veľa snímkov, avšak ani jeden podľa mňa nevyžmýkal z ľudí toľko, ako sa tomu podarilo v prípade Jagten. Toto je ozaj jeden z maximálnych stropov a vrcholov toho, čo môžete po psychologickej stránke divákovi doručiť - a funguje pritom na princípe, ktorý neprináša nič nové. Harmonický masaker.

Dravci (1999)

''Eat to live. Don't live to eat.''