• Thriller

Nepříjemná pravda (2006)

Chvílemi to sice smrdí sebepropagací Al Gora, ale jsem přesvědčen, že bojuje za správnou věc a je jedno jestli to udělá on nebo někdo jiný. Maximální počet budů si to zaslouží už jen za to, že se ukazuje, co je skutečný problém - ne to, že vám ráno ujel autobus nebo opustila přítelkyně, ale to, že likvidace téhle planety je průšvih, který se musí řešit! Navíc je to natočeno velmi poutavě, pro diváka srozumitelně. Povinnost pro každého se podívat!!

Zběsilý útěk (2006)

Udržet to tempo na začátku, mohly to být bez problémů 4*; postupně se ale vyloupl slabý scénář a totálně se to pokazilo posledních dvacet minut...tolik kotrmelců v ději jsem nějak nerozchodil. Jinak ale vyzuálně silně nadprůměrný snímek a celou dobu hodně drsný film, kterému by neškodilo trochu více akce.

Let číslo 93 (2006)

Velmi silné 3*. Jako dokument je to takřka bezchybné, ale jako film místy únavné...pokud se tedy nechcete dovědět jakými pravidly se řídí letecký provoz. Z anonymních postav padají desítky čísel a vy sice víte o co jde, ale je to podáno natolik věrně (dokumentárně), že byste museli být hodně velcí specialisté na 11.9. abyste všemu rozumněli. Napětí postupně přibývá, ale může za to hlavně fakt, že více, že tohle se fakt stalo. Nenudil jsem se, ale podruhé už bych si nebyl tak jistý.

Walk the Line (2005)

O Johny Cashovi nevím vůbec nic, ale po tomhle filmu si možná něco zjistím. Netuším jak moc blízko či daleko byl realitě, ale rozhodně si na to moc dobře kouká. Přinejmenším Phoenix se postará, že se nudit rozhodně nebudete.

(1998)

Nervní roztřesená kamera, zrnitý obraz a jeden skvělý herecký výkon. Tenhle film vás za ručičku moc nepovede, ale příběh i hudba jsou dost silné na to, abyste mu to odpustili. Šílenství a genialita od sebe opravdu nejsou daleko. Psychičti labilnější jedinci by ale mohli zešílet i ze sledování tohodle filmu.

Řím (2005) (seriál)

Trochu slabší 4*. Začátek je nejlepší, ale postupně ubývá akce, napětí a pořád se jen mluví a mluví a mluví a pochopitelně intrikuje...ale i tak je to rozhodně nadprůměr, netuším jestli takhle lidé ve starém Římě opravdu žili, ale seriál se tváří více než důvěryhodně. Totální pohrdání otroky, absolutní důvěra v bohy, podřadné postavení žen...takhle to mohlo fungovat a děkuji HBO, že si nehraje jen na efekt, ale dalo raději přednost realitě.

Dějiny násilí (2005)

Pro mne bohužel výrazné zklamání - film začíná jako rodinná selanka, která nepůsobí moc věrohodně a když jí konečně začínáte věřit, film obrátí o 180 stupňů a najednou si hraje na gangsterku. Hodný tatík se změní na neomylný vraždící stroj a ani teď to nepůsobí uvěřitelně. Nejzajímavější a nejnapínavější část (a bohužel ta nejkratší) nastane ve chvíli, kdy nevíte jestli je ten vzorný otec rodiny gangster nebo ne...ale jak se dovíte pravdu, film upadne do starého šedivého průměru.

Demolition Man (1993)

7/10 I po letech spolehlivě pobaví. Buďte dobří!

Tenkrát na Západě (1968)

9/10 V mnoha ohledech takřka dokonalé; kromě obvykle zmiňované hudby bych přidal pochvalu režišérovi, že dokázal přidat napětí i do scén, kde se zdánlivě nic neděje. Prostě naprostá klasika, která vám uběhne mnohem rychleji než jiné tříhodinové filmy.