L'occhio dietro la parete (1977)

Odhliadnuc od faktu, že s giallom to nemá prakticky vôbec nič spoločné, tak aj napriek tomu je to slušná podívaná, plná podivných existencií.

Subspecies 4: Bloodstorm (1998)

Ukážková atmosferická upírska séria. Radu sa tak stal pre mňa upír Nr. 1. Tak krásne slizký a uslintaný charakter som si už dávno priala vidieť. Myslím, že keby bola táto séria viac známa, tak by mal Radu našliapnuté stať sa kultom. Prospela tomu aj atmosféra starých hradov, lesov a nejaké tie báchorky o upíroch. Najlepšie z celej série bolo ale Bloodlust: Subspecies III. Väčšina sa odohrávala na Raduovom hrade, tak to malo tú správnu gotickú atmosféru.

Pozemšťan (2007)

Pozemšťan ma emocionálne rozložil ma miliardu malých kúskov. Tento film v podstate rúca akékoľvek základy a dohady o evolúcii...

Maggie (2015)

Arnieho mám zafixovaného ako akčného hrdinu, takže tu ma svojim talentom veľmi milo prekvapil. Rola utrápeneho otca, ktorému pomaly zomiera dcéra nakazená zombie vírusom, mu dokonale sadla a aj som mu ju verila. Celkovo sa jedná o veľmi príjemnú, aj keď dosť depresívnu rodinnú drámu.

Freeze Me (2000)

Freeze me je skôr podpriemerný thriller, ale nie horror. Som trošku sklamaná, od japoncov som čakala rozhodne viac.

Candyman (1992) odpad!

Preceňovaná, neatmosferická blbosť, ktorá okrem slušnej hudby nemá absolútne čo ponúknuť. Z bubáka nešiel žiaden strach, dokonca postrádal akúkoľvek charizmu. Takto zhovadiť Barkerov rukopis sa nevidí každý deň...desí ma, že sa to dočkalo ďalších pokračovaní.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Séria 1: 1x01 - Incident on and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) **** ; 1x02 - Dreams in the Witch-House (Stuart Gordon) *** ; 1x03 - Dance of the Dead (Tobe Hooper) *** ; 1x04 - Jenifer (Dario Argento) ***** ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) * ; 1x06 - Homecoming (Joe Dante) ** ; 1x07 - Deer Woman (John Landis) ** ; 1x08 - Cigarette Burns (John Carpenter) ***** ; 1x09 - The Fair-Haired Child (William Malone) *** ; 1x10 - Sick Girl (Lucky McKee) * ; 1x11 - Pick Me Up (Larry Cohen) **** ; 1x12 - Haeckel's Tale (John McNaughton) **** ; 1x13 - Imprint (Takashi Miike) ***** Séria 2: 2x01 - The Damned Thing (Tobe Hooper) *** ; 2x02 - Family ***** (John Landis) ; 2x03 - The V Word (Ernest Dickerson) *** ; 2x04 - Sounds Like (Brad Anderson) * ; 2x05 - Pro-Life (John Carpenter) **** ; 2x06 - Pelts (Dario Argento) ***** ; 2x07 - The Screwfly Solution (Joe Dante) *** ; 2x08 - Valerie on the Stairs (Mick Garris) *** ; 2x09 - Right to Die (Rob Schmidt) ***** ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream (Tom Holland) *** ; 2x11 - The Black Cat (Stuart Gordon) ***** ; 2x12 - The Washingtonians (Peter Medak) **** ; 2x13 - Dream Cruise (Norio Tsuruta) **** Malo to bezpochyby svoje silné aj slabé diely, ale všehovšudy mi vychádzajú krásne 4*. Za takmer geniálne a umelecké dielo považujem Cigarette Burns od Johna Carpentera (pustila som si ho 2x po sebe), vskutku originálny námet a v kútiku duše som si film La Fin Absolue du Monde priala tiež vidieť. V tesnom závese za ním zostali Dario Argento s kráskou Jenifer, rovnako aj s jeho Pelts a ďalej John Landis a jeho (creepy) Family.

V pasti (2015)

Pokiaľ nemáte veľké očakávania, tak si pravdepodobne tento Home Invasion užijete. Neni to úplná hitparáda, ale v rámci subžánru jedno z toho lepšieho. Vidím to tak na 3,5*, ale keď vidím to hodnotenie tu, tak musím zaokrúhliť smerom hore, pretože hocijaká iná hovadina má lepšie hodnotenie a koľkokrát to nemá ani hlavu, ani pätu.

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Magnifique!!! Alebo Shakespeare naruby. :) Majstrovské dielo, ktorému nechýbalo k dokonalosti vôbec nič. Bolo to dokonale vtipné, že som sa smiala cez slzy, zároveň inteligentné s brilantne vycibrenými dialógmi (slovný tenis sa mi asi nadobro vryl pod kožu :D ) a v neposlednom rade so skvele zahranými postavami úplne famózneho Tima Rotha a rovnako úžasného Garyho Oldmana, ktorých napriek tomu, že celú dobu nezliezli z obrazu, budete šialene milovať. Rosencrantz: “Life in a box is better than no life at all, I expect. You'd have a chance at least. You could lie there thinking: Well, at least I'm not dead. In a minute somebody is going to bang on the lid, and tell me to come out. Hey you! What's your name? Come out of there!" Guildenstern: "I think I'm going to kill you..."

Malý princ (2015)

S knižnou predlohou to má síce pramálo spoločného, ale hlavná myšlienka zostala zachovaná. A keďže to dojalo aj takého cynika, ako som ja a dokonca upadla slzička, tak si to tých 5* určite zaslúži.