• Hudební

Příběhy umění (2018) (seriál)

V titulcích (jednotlivých epizod) seriálu uvedeno: režie Philipp Mayrhofer (4 epizody), Romain Cogitore (1 epizoda).

Jaromír 99 - tam, odkud jsem (2021) (TV film)

Tomuhle filmu se toho moc vytknout nedá. Kromě pár nepodstatných drobností mi vadila snad jediná zásadnější věc, která mě přiměla hvězdičku ubrat, a to nepříliš invenční, často dokonce mechanická práce s hudbou, která pak bývá degradována na pouhou kulisu. Jak může být výpověď protagonisty doplněná ve druhém zvukovém plánu hudební ukázkou se zpívaným českým textem, který musí - aspoň u přemýšlivějších diváků - k sobě přitahovat pozornost, a tím ji zároveň logicky odvádět od toho v dané chvíli důležitějšího, čímž je obsah mluveného slova? -------- V titulcích filmu uvedeno: název (s chybou v interpunkci) Jaromír 99 - Tam odkud jsem („Tam“ s velkým „T“ proto, že jde o název výstavy Švejdíkových obrazů, která - jak se z dokumentu dozvíme - se uskutečnila v Tančírně v Račím údolí.).

Chladna zrána (1983) (TV film)

Snaha o napodobení formanovsko-papouškovsko-passerovské novovlnné poetiky 60. let je do očí bijící. Ale nějak to není ono, dialogy, ať už napsané nebo improvizované, nejdou do kýžené hloubky. A totéž platí o herectví jako celku, je to všechno takové přibližné, nedotažené. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1982.

Hon na Josefa Mengeleho (2017) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: originální název Mengele. The Hunt For A Nazi Criminal; rok výroby 2016.

Klub Cavern - kolébka Beatles (2019)

V titulcích filmu uvedeno: originální název The Cavern Club. The Beat Goes On...; režie (pouze) Christian Francis-Davies.