• Krátkometrážní

Space Jam (1996)

Animované scény byli zábavné, prostě Looney Tunes:) Ale hrané, to je mizérie. Jordan prostě hrát neumí, ale potěší role Billyho Murraye:) Jinak oddychový film.

Spáči (1996)

Výborný film s velmi dobrými hereckými výkony. Mrazivé, smutné a přesto velmi dojemné. Příběh o velmi silném přátelství. Robert De Niro opět skvělý. Steijně jako Dustin Hofman či Brad pitt. Kevin Bacon jako "vzorový" hajzl také na výbornou. Vše zdokonaluje výborná hudba Johna Williamse.

Spalovač mrtvol (1968)

Exceletní Rudolf Hrušinský! Tento film patří mezi ty nejlepší filmy co v česku vznikly. Prostě pravý filmový zážitek!

Spider-Man (2002)

Konečně film podle komiksu jak má být:) Sam Raimi na to šel velmi šikovně. A hlavní hudební motiv od Elfmana se také jen tak neztratí:)

Spider-Man 2 (2004)

Raimi nezměnil styl a opět natočil skvělý "komiksový" film. Ba, ještě lepší než film první. Hlavní záporák v podání skvělého Alfreda Moliny, není zas tak zlý jak se zdá:)

Spider-Man 3 (2007)

Ale jo, nakonec ty čytři hvězdičky. Teda chvílema roztahané a nudné, ale když přišlo na akční sekvence, nemohl jsem odtrhnout oči. Potom "temné" výstupy Tobeyo Maguireho v "novém" hábitu:) A hudba je senzační, sice bez Elfmana (slyšíme tu j jen jeho motiv z předešlých dílů), ale pěkně složená:) Konec mohl být jiný. Když jsem odcházel z kina, tak ten senzační pocit (co mám po každém dobrém filmu) se nějak nedostavil. A J.K. Simmons je taková malá úsměvná třešnička:)

Stalo se (2008)

Dobrý námět, akorát špatně natočené. Sice typický Shyamalan a ten to vzal úplně ze špatného konce a navíc mu to při psání scénáře asi moc nemyslelo. Špatné dialogy, herci se chovají nevěrohodně a závěrečná pointa žádná. Jestli Shyamalan příště nenatočí opravdu už nic pořádného, tak si filmové řemeslo může zabalit.

Star Trek (2009)

Docela luxusní záležitost. Leč nejsem příznivec Star treku, tak na to bych šel do kina několikrát. Skvělí herci, kamera, režie.. Ale postrádal jsem hlavní hudební motiv od Goldsmithe. Jinak parádní jízda.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po dvou průserech z nové trilogie je konečně to, na co jsme všichni čekali. Tento díl jako jediný se podobá původní trilogii a nejen tím že má navazovat. Souboj mezi Obi-wanem a Anakinem je pojat velmi grandiózně a pak samotná přeměna v Dartha Vadera a celé galaxie je ohromná. A john Williams složil nejlepší soundtrack z nové trilogie:)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Jsem velký fanoušek Star Wars, ale tohle mě velice zklamalo. Je to sice nadrůměr, ale vždyť to mají být Hvězdné války a ne nudné Války:( Tady má prostě Lucas smůlu. Alespoň skladatel John Williams nezklamal:)