• Krátkometrážní

Suprhrdina (2008)

No ale docela jsem se pobavil:)

Světýlka z blat (1992) (TV film)

Klasická tv česká pohádka. Takové mám rád již od děství. Příjmení herci, papundeklové kulisy (zde ovšem se vyskytuje i příroda). Ideální na nadělní večer.

Špína Londýna (2002)

Naprosto skvělě odvedená práce! Výborný herci a atmosféra Londýna. Občas se mi zdálo, že pár míst je lehce nadneseno:) Sergi López v roli zloducha naprosto famózní:)

Tanec s vlky (1990)

Asi jediný vynikající film s Costnerem a jediný vynikající film Kevina Costnera:) Režiserská verze o chlup lepší. A ta hudba:)

Telefonní budka (2002)

Vynikající psychologická jízda. Colin Farell předvádí herecký koncert a přesvědčil, že je opravdu herec:) Docela zajímavý konec co se týče záporáka:)

Temný rytíř (2008)

Batman je zpátky. Je to přesně jako u filmů Terminátor. První díl byl skvělý a druhý ještě lepší. Vše je tu dokonalé. Režie, kamera, scénář, hudba... včetně také všech hereckých výkonů. Ano v této kategorii jasně vítězí Heath Ledger. Jeho Joker je fámozní. Psychopat s rozřízlou hubou co si libuje v chaosu. Vyvolává ve městě dokonalou nespoutanou anarchii. Nehci si ho porovnávat s Nicholsnem, který si zahrál Jokera v prvním kvalitním snímku o Batmanovi od Burtona, ale vypadá proti Ledgerovi jen neškodnej šášula:) Aaron Eckhart byl opravdu sympaťák, že jsem si vůbec nepřál jeho zvrat do polohy šílence. Miluji scény, když si hazí s mincí. Christian Bale, Morgan Freeman, Garry Oldman se nějak výrazně nezměnily od prvního dílu a hrají dál nadstandartně. Maggie Gyllenhaal je pohledná herečka a nahradit Holmes nebyl žádný problém. Nolan natočil doposuď svůj nejlepší film. Film, který se nahlas zapíše do historie filmu. A nyní přeju co nejvíc oscarových nominací, protože si je zaslouží. Jinak se naštvu, příjdu za akademiky s nožem a pronesu: "Why so serious?" :)