• Krátkometrážní

Na Hromnice o den více (1993)

Velmi výborná romantická fantasy komedie, fantasy v tom smyslu, že se neustále opakuje ten samý den. Bill Murray je opravdu skvělý herec, který Vás dokáže zaujmout už od první scény.

Úsvit mrtvých (2004)

Dokonalé, výborný zombie snímek. Všechno sedí na svém místě - herci, hudba, kamera... Tento režisér má budoucnost, jeho režie je bezchybná. Přeji mu další povedené projekty.

Spáči (1996)

Výborný film s velmi dobrými hereckými výkony. Mrazivé, smutné a přesto velmi dojemné. Příběh o velmi silném přátelství. Robert De Niro opět skvělý. Steijně jako Dustin Hofman či Brad pitt. Kevin Bacon jako "vzorový" hajzl také na výbornou. Vše zdokonaluje výborná hudba Johna Williamse.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tohle je prostě pravý "Bean" :) Nic víc nebudu psát:)

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón je jedním z režisérů, kteřé dokáží opravdu natočit ten nefalšovaný filmový zážitek, který třeba umí Steven Spielberg. Tady mi nevadí, že příběh je trochu jednoduchý, protože se kochám jeho skvělým zpracováním a vizuální stránkou. Dlouhé záběry dodávají výbornou realistickou atmosféru. Například scéna, kdy uprchlíci pronásledjí vozidlo a následně postřelí Julianne Moore. Vzorný příklad jak točit velmi napínavé scény bez jednoho střihu. Jen tak dál pane režisére:)

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Výborný seriál. Škoda, že ho tenkrát vysílaly tak pozdě. Michalel J Fox je tu prostě skvělý. Byl jsem rád, že jsem alespoň stihnul nějakou tu odpolední reprízu:)

Podivné dědictví (1972)

Nejlepší komedie s Terencem Hillem. Vždy se pořádně zasměju, když se na to podívám.A těším se zas na další reprízu:)

Záhada Blair Witch (1999)

Pro mě nejlepší horor všech dob. Ta atmosféra je tu víc než dokonalá, pocit toho nekonečného strachu, beznaděje je opravdu výborný. Skoro nic neuvidíme. Bohatě stačí, když studenti bloudí a křičí na sobě, kdo to víc zvoral:) K tomu velmi depresivní prostřední lesa a realistické chování hrdinů. Za pět a víc:)

Batman se vrací (1992)

Tim Burton oproti prvnímu dílu zapracoval tvrdě se svojí fantazií a vvytvořil více temného,více gotického a více zvláštního Batmana. Snímek je od první scény úžasný. Výborný Danny DeVito jako hlavní zloduch tučňák nebo krásná Michelle Pfeiffer alias kočičí žena. A nesmím zapomenout na samotného Batmana/Bruce Wayne - také výborný:) A samozřejmě opět výborný soundtrack Dannyho Elfmana. Škoda je finálové části, kde to velmi ztratilo na síle:( Ale i tak je to pravý filmový zážitek:)