Sázka na nejistotu (2015)

Brizantní příběh finanční krize turbo kapitalismu, která se podle prvních ohlasů k filmu měla odehrát možná jinak, je nabitý zvučnými jmény, které samy o sobě mají zaručovat úspěch. Jsou zde scény, které se snaží zábavným způsobem a co nejjednodušeji vysvětlit něco, co se zdá být pro široké masy ekonomických nezasvěcenců neuvěřitelně složité. Taky koho z nás by měl zajímat nějaký credit default swap, že? Každopádně za mě pořád kolem 75%.

Někdo jako Hodder (2003)

Někdy i nenápadné, průměrné filmy dokáží zanechat zvláštní odezvu. Takových filmů není mnoho, ale tohle je jeden z nich.

Správnej dres (2015) (TV film)

Filmová prvotina pana Sládečka jistě přinese rozporuplné hodnocení. Jiří Mádl na odstřel stejně jako byl tydýt v letošním star dance. Ale co naplat, musíme si zvyknout, že bude v každé druhé pohádce a filmu. Kuchařová se snažila nevypadat v roli úplně trapně, jak tomu bylo u jějích předchůdkyň a snad se jí to nakonec i povedlo. Za mě 40%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant může být nejhezčím filmem roku 2015, vizuální nádhera činí z delší stopáže podružnou věc. Je to příběh krve, hrůzy a pomsty, který působí velice autenticky, ale také příběh silné lidské potřeby přežít. P.S. - medvědice byla úchvatná.

Death (2008) odpad!

Kdyby alespoň ta maska ke konci střihu otevřela oči.

Hrátky s čertem (1956)

Špičkově zahraná pohádka s výbornými herci, řežií, kamerou i scénařem. Tohle už v dnešní době nikdo nedokáže natočit.

Deflation (2001) odpad!

Přijde mi to jako reklama na značku jízdního kola bez hlubšího smyslu.

Tajemný Černobyl (2015) (TV film)

Neotřelý dokument, který nebyl zase tak šparný. Každopádně smekám, že tam reportér a jeho kolegové vůbec vlezli.

Tchyně (2015) (pořad) odpad!

Ještě citrón do pusy a může být v masně ve výloze místo hlavy prasete.

The Oregonian (2011) odpad!

Horory mám rád, ale tohle byla pro mě ztráta času.