Whiplash (2014)

Na tento "kúsok" som narazil len náhodou. Kamoš ma pripravil na to že to bude , jeho slovami že : pôjde o držku . Tak som čakal že to bude nejaký prehnaný teror čo sa chvalabohu nekonalo. Netreba hľadať nejaké skryté úmysly filmu ako navodiť napatú atmosféru filmu. Treba si to pustiť počúvať, pozerať a užiť si to . Pán J.K. Simmons to nemohol zahrať lepšie. Mi to príde ako keby to bolo on, a všetko ostatné čo kedysi hral bol len blud. Tak sa do toho položil. Ďalši chlapec ale Pán Miles Teller neostal nikomu nič dlžný. Dúfam že o nom ešte v nejakom vážnom filme budem počuť. Pre tých čo tento super snímok plný hudby a talentu nevideli, nie je na čo čakať. Sadnúť a užívať . . . . *****

Transformers: Zánik (2014)

Top diel ked nepočítam ten prvý samozrejme. .. :) Frejžer Krejn ako pojítko ludstva a zla ,, v podobe dalšieho druhu robotov " sa s tym moc nemaže. Konečne to nieje len o tom že ano ľudstvo , ochranime vas aj keby neviem čo bolo. Nie nie, pekne si to vyžeriete čo ste si uvarili. 3 hodinová akcia od začiatku až do konca kde dej vobec nenudí. Kamera 10/10 zvuk 10/10 . Samozrejme americký happy end, ale nie ako ho každý čaká. Muíš vidieť !!! Tešim sa na další skvelý kúsok s tejto " robodielne" . a aby som nezabudol. Dal by som nobelovu cenu človeku ktorý do filmu zakomponoval dinosaurov. *****

Můj otec je šílenec (2012)

Adam Sandler , jeden z TOP komikov. Rola pre neho ako ušitá. Príbeh potrhlý ale fakt je to chytľavé a dosť komické. Hlášky z filmu vám ešte dlho budú rezonovať v hlave *****

Podfukáři (2013)

Nečakal som že ma to až tak zaujme že si to pozriem hneď 2x či 3x :) napinavo a zábavne a hlavne na úrovni podaná Mágia so suprovím obsadením ktoré stojí za zhliadnutie. Kam sa hrabe Chris Endžl :P Jedine čo mi fakt vadilo tak to bol ale že úplne pokazený koniec , čo dalej? nič? alebo niečo? proste bez náznaku . To nieje ani že otvorený koniec lebo to nieje koniec . Keď sa cez to prenesiem tak mojich ***** si to zaslúži.

Pot a krev (2013)

Trafený klinček po hlavičke :) to čo som čakal som aj dostal a aj o kúsok viac :) Oddychová komedia ktoru netreba brať velmi važne. Mark a Dwayne si to určite riadne užili cele nakrúcanie a vo výsledku je to poznať. Pat a Mat sa majú čo učiť. Jedine čo možem dodať je už len : Jmenuju se Daniel Lugo a věřím ve fitness . :D :D *****

Světová válka Z (2013)

Zombie tématika mi je blízka a tak som sa na tento plátok tešil. So Zombikmi to je celkom diétne a tak som si vravel, že to vydržim do konca a oplatilo sa. Zimbikov pribúdalo len po troškách okrem ten rázie keď liezli cez megamúr :) Aj ked som čakal že to bude paradna prehliadka zombie masiek tak musim dať 5 kúskov , lebo myšlienka sa mi páčila. Stálo to za zhliadnutie . nebol to klasicky happy end alebo melkejnovka že jeden týpek dá cely svet do richtigu. Samozrejme že sa najdu aj momenty kedy som si povedal, že : tak toto nemohol prežiť.. ale veď trocha štastia neuškodí :) *****

Počátek (2010)

No kde začať. Film som videl mnohokrát aby som sa do toho dostal a oplatilo sa. Veľmi dobrý nápad , ktorý si myslím že nie je až tak nereálny , už len to prevedenie. Každý by chcel ovládať prostredie a set okolo seba podľa obrazu svojho, ale problém nastáva vtedy keď zabudneme na to že to celé robíme v inom sne a inej hlave. Vtedy nám cudzia myseľ "dá vedieť " že tu nie si doma a vtedy sa to cele začína. Téma snívania už dlho nemala tak dobrý snímok ako je tento. Trošku zmetený záver ale aj tak to stoji za viacnásobne zhliadnutie. Stačí sa len pohodlne posadiť zavrieť oči a je to :) ****

Babovřesky (2013) odpad!

Prvých 10 min v Kine som si povedal že veď to nemôže byť také hrozné, po skončení filmu som chcel vrátiť vstupné čo sa mi bohužiaľ nepodarilo. Prišiel som nielen o 133 min života, ale omnoho viac lebo stále keď niekde vidím upútavku alebo reklamu na tento " film " tak zasa ma to oberá o životnú energiu. Odpad je ešte slušné slovo na tento zvrátený, bez nápadu, nevkusný, oplacaný, zaostalý, trapný, nudný, hnus ! Do konca života si budem vyčítať, že prečo práve ja.

Rivalové (2013)

Táto dvojhodinová zaležitosť ktorú som videl v Kine dostane vačšinu priaznivcov tohto žánru. Daniel Brühl ako Niki / myšiak / to nemohol zahrať lepšie, dokonca sa aj podobá na originál. Chris Hemsworth / James Hunt / taktiež nezaostáva. Zvuk 10/10 . kamera 10/10 , príbeh sám o sebe je zárukou kvality. Napetie musi byť a nechýba ani vtip. Celu dobu som mal pocit ako keby som pri nich stál a sledoval ich príbeh/spor/ len pár krokov od nich . *****

Mlha (2007)

snímok začal celkom zaujímavo, ale keď sa zjavila prvá " chobotnica " tak som si vravel že čo je to za desiatotriedny plátok, ale nakoniec zvyšok filmu to vytiahol na **** . Príbeh je fajn, páči sa mi myšlienka okolitých dimenzií, škoda toho konca, čakal som nejake vysvetlenie, podrobnejšie, ale aj tak to stojí za zhliadnutie. špecialne efeltky niesu silnou stránkou , tak či onak je to film s dobrý nápadom.