Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (9)

plakát

Zítra bude líp (2012) 

Tento dokumentární snímek ti umožní nahlédnout do freestyle života Libora Podmola, od té chvíle, kdy poprvé odcestoval do USA, aby si v legendárním obchodě koupil motorku od nedávno ještě nejlepšího freeride jezdce. Něco z historie Freestylu není k zahlédnutí, navíc tento sport je celkem nový a stává se čím dál tím víc atraktivnějším, uznávanějším a prestižnějším po celém světě. Je nadupaný nebezpečnými skoky, triky, adrenalinem, radosti, štěstím, ale také bolesti, která k tomuto sportu prostě patří. Film tě provede přes Liborovy divoké začátky, přes podepsání smlouvy s Rockstar energy drink, což se Podmolovi podařilo jako prvnímu evropskému jezdci (pokud Freestyle někdo z vás sleduje, tak ví, že jezdce a soutěže sponzoruje spousta energy drinků, jako např. Monster energy nebo RedBull - RedBull ti dává křídla, proto také freerideři létají vzduchem :)). Je velmi těžké se stát mezi tolika borci jedním z nejlepších, patřit na tu špici, kde bude zářit, konkurence je veliká, ale Libor bojoval a dobojoval se na vrchol, stal se mistrem světa. Můžete tam vidět záběry, které vám televize nebo live vystoupení, jenž sledujete i na vlastní oči, neumožní. Spoustu tréninků, nákupů, pádů,' after párty, nahlédnutí do soukromí a backstage s jezdci, rozhovory s managerem Libora nebo legendou českého motokrosu a freestylu Petrem Kuchařem. Za velké plus považuji to, že jsem s sebou do kina vzala člověka, který Freestyle nežere, přesto ho bavil (a ve filmu byl taky můj oblíbenec, španělský toreador, Dany Torres).

plakát

Miláček (2012) 

Hned jak jsem viděla upoutávku na film Miláček, řekla jsem si, tyjo, to musím vidět! Chtěla jsem jít na něj do kina. Trailer mě vážně zaujal, byl tak dobře sestříhaný, že to vypadalo jako velmi slibný film natočený podle knihy, jenž napsal francouzský spisovatel Guy de Maupassant. Bohužel. Hlavním problémem filmu je, že je moc dlouhý na to, jak málo se v něm děje a vše působí šíleně roztahaně a já se tedy nudila. Hlavní hrdina Georges Duroy, alias Miláček (Robert Pattinson), je vlastně takový chudý zlatokop, co si prosexuje cestu do vyšších vrstev. Robert se vážně snažil hrát a myslím, že mu to docela šlo, ale jeho výraz obličeje, takový ten nic neříkající, jakási křeč, měl by se snažit hrát trochu jinak a já nemusela mít pocit, že si Edward odskočil do Bel Ami a pokouší se osexovat tři bohaté paničky a jednu chudou dívku, jaksi lehkou divu, kterou hrála Natalia Tena - alias Tonksová (jo, hrála v Harry Potterovi stejně jako Robert). Jako nejlepší herecký výkon považuji výkon od Christiny Ricci, která mi tady děsně připomíná Popelku (Šafránkovou), na ní byly vidět emoce. Pak další Miláčkova milenka Uma Thurman, mi připadá jako Chýlková, taky dobře zahrála, ale nejvíc to rozsekala Kristin Scott Thomas, která hrála velmi uťáplou slušnou ženušku, a která se pak Miláčkem nechala táhnout po zemi a vyhodit se z pokoje, protože byla hrozně dotěrná a Miláčkovi byla odporná, i když ji zprvu osexoval a sváděl v kostele. Jako opravdu povedené a nejpovedenější scény považuji ty erotické, kdyby film nebyl tak dlouhý, byla by to možná (pro někoho) vzrušující podívaná. Atmosféra dávné Paříže, myslím, byla celkem přijatelná, ale mohlo to být lepší. Mám pocit, že na ten film prostě nebyl dostatek financí. CELKOVÉ HODNOCENÍ: ★ Sečteno odečteno, film mě nebavil, nudil mě a už bych si ho znovu nepustila. Dávám jednu ★, za snahu a herecký výkon dam, což ale nezachránilo zbytečně dlouhý film a jaksi strnulého Pattinsona.

plakát

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015) 

The Revenant - Zmrtvýchvstání. V hlavní roli Leonardo DiCaprio, kvůli kterému jsem tam šla. Film byl natočen nově vyvinutou velkoformátovou kamerou, díky které jsme se mohli kochat nádhernými záběry na krajinu a skvělými detaily. Natáčelo se opravdu v terénu, v přírodě. Kanada, Argentina, drsné podmínky, sníh, ledová voda. Herci nebyli v teplíčku někde ve studiu se zeleným pozadím, ale opravdu si zažili mráz kolem -20 až -40 stupňů. Režisér chtěl natáčet v přirozeném světle, takže na natáčení měli přes den málo času a tím se vše protahovalo. Plus nedostatek sněhu a čekání několik měsíců na větší zimu. Cením kameramanovu práci, protože jeden záběr trval i několik minut a bez střihu. Dokonalé. Herecké výkony byly skvělé. Samozřejmě musím pochválit Lea, byl úžasný. Musel se plazit, brodit se ve sněhu, plavat v ledové vodě… Dost se nadřel. Své utrpení, kdy zažíval bezmoc a smutek, mu snad každý musel věřit. Někdo říká, že si nenašel k postavám vztah, oblibu. Já tedy ano. Jak k roli Leonarda, tak jeho napůl indiánskému synovi nebo dalším indiánům, kteří se ve filmu objevovali. Nesmím zapomenout na záporáka, kterého hrál Tom Hardy. To byl takový hajzl, že jsem několikrát sprostě nadávala! :D Musím zmínit jistou surovost, naturalismus a drsnost, o které každý mluví. Řeknu to takhle. Jo, teče krev, sekají se prsty, pojídá se syrové maso, taky se mihne znásilnění, zvířecí vnitřnosti, zabíjení, ale! mně tohle nevadí. Na takové věci nejsem citlivá. A navíc jsem zvyklá na horší scény z Hry o trůny :D I když film trval156 minut, nenudila jsem se ani chvilku (a toho jsem se obávala). V kině bylo ticho, že ani pytlíky nešustily :D

Poslední hodnocení (823)

Lucy (2014)

07.08.2022

365 dní (2020)

07.08.2022

After: Polibek (2019)

07.08.2022

Včela na mušce (2022) (seriál)

26.06.2022

Encanto (2021)

26.06.2022

Luca (2021)

26.06.2022

Piklírna (2021) (seriál)

14.06.2022

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (seriál)

14.06.2022

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

16.05.2022

Reklama

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama