Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni (2014)

Po pozretí príbehu On aj Ona je tento mix úplne zbytočný. Čakala som až do konca, či mi ponúkne aspoň trochu iný pohľad, niečo na pol ceste medzi Ním a Ňou, aby si to zaslúžilo ten názov Oni, ale nič, len zmiešali oba predchádzajúce snímky dohromady a vyhodili zábery, ktoré mohli dať väčší zmysel. Nemýľte sa, toto nie sú Oni, toto je opäť každý zvlášť v spoločnom filme.

Zrůdy (1932)

Vidieť to v dobe vzniku, možno by som si v závere od strachu aj cvrkla. Takto po rokoch je to síce ešte stále zaujímavý počin, ale emócie zo mňa nevyžmýkal. Takmer hodinu som sa pozerala na "obyčajný" život cirkusových atrakcií, aby som sa dozvedela to, čo je dávno známe- áno aj oni sú len ľudia. Záverečná pomsta vyvrheľov spoločnosti na tých, ktorí sú považovaní za normálnych bola očakávaná a na môj vkus skratkovitá- chýbala nielen hrôza, ale aj obyčajné napätie. Ale ako vravím, na rok 1932 klobúk dole.

Ztracený víkend (1945)

Zobrazenie závislosti fajn, ale ten sladučký koniec ma dosť znechutil. A tiež postava tej jeho priateľky. Už vidím ako zachraňujem ochľastu, ktorého som videla asi trikrát v živote.

Životy těch druhých (2006)

Donnersmarckovi sa podarilo natočiť film so silným námetom a výbornou atmosférou plnou zúfalstva, beznádeje a akejsi šedivosti. S čím mám problém je scenár a psychológia Gerdovej postavy. Od začiatku zapálený a verný straník, dobrovoľný člen STASI, ktorý verí v ciele komunizmua svoje pracovné metódy sa zrazu akoby mávnutím čarovného prútika zmení na disienta, ktorý nezištne pomáha ľuďom podkopávajúcim zlatú dobrú DDR. Tá premena mi prišla ako deus ex machina, vôbec nevychádza z postavy- počas dvadsiatich rokoch v STASI sa musel stretnúť s inými svinstvami ako u dvojice Dreyman, Sieland. Na druhej strane záver stál za to a dokázal niektoré mínusy vymazať z mojej filmovej pamäte.

12 let v řetězech (2013)

Tento film mi prišiel hlúpy. Krásne natočené scény ma privádzajú k otázke, či sa McQueen neminul povolaním a nemal byť radšej fotograf. Škoda totiž plytvať talentom na takú nepodarenú a zbytočnú snímku. Vrchol bol pre mňa príchod Brada Pitta, ktorý mi ako totálnemu vypatlancovi polopatisticky vysvetlil, čo si mám o otrokárstve myslieť.

12 opic (1995)

Neviem, kde sa stala chyba, možno som bola príliš unavená, ale svet Terraho Gilliama ma vôbec nechytil za srdce. Napriek veľmi zaujímavému námetu som sa nudila, postavy mi boli ukradnuté a bolo mi jedno, či sa Bruceovi jeho misia podarí alebo nie. Plusom je rozhodne najlepší Brad Pitt akého som zatiaľ videla, duševná choroba mu pristane:)

18 Eogein (2020) (seriál)

OK, zamerané na rodinné hodnoty atď. Len nerozumiem, prečo tu nie je uvedený Lee Do-Hyun, ktorý sa svojej úlohy "starého" teenagera zhostil viac než dobre.

3 sezóny v pekle (2009)

Rembaud by sa určite potešil. Zaujímavý príbeh o decku, ktoré toho veľa nevedelo, ale o to viac chcelo zmeniť svet. A keď konečne zmena prišla, nastalo peklo, ktoré zmenilo jeho. Nuž, kaviarenskí marxisti často protestovali proti niečomu, bez čoho si vlastne nevedeli predstaviť svoju existenciu. Ale pochválim krásnu kameru a kvalitnú výpravu. Śkoda len istej skratkovitosti a besného strihu.