Tenkrát poprvé (2020) (seriál)

Michaela Coel's Chewing Gum po Indicku. Nic nového pod sluncem. Ztřeštěná brown teenagerka s teenage problémy se snaží get laid. Prvoplánové, předvídatelné a docela nudné stokrát ohrané povídání z typické Americké střední školy plné nadržených teenagerů. Viděno v Prci Prci Prcičky, a v nespočtu dalších teenagerovských coming of age seriálech a komediích. Na rozdíl od téhle Americké slátaniny se britská Chewing Gum  alespoň nesnažila o nějakou trapnou hloubku, či cringy hlubší rozměr, jako zde skrze smrt otce a nebo rozmluvy s psychoterapeutkou. Výsměch a satira nad kulturní neohrabaností Indů v západním světě s jejich středověkými arranged marriages a pobožnou pověrčivostí je taky velice neoriginální a nudná. Všichni víme jak jsou pozadu v myšlení a v adopcí moderních vědeckých poznatků západního svobodného světa bez kastovního systému a bez chudoby a špíny rozvojové země jakou Indie bezesporu je. Že si nechávají posvětit učebnice geometrie a motocykly pro gud lak a success svými kněžími je spíše trapné, než k smíchu. Teenage angst hlavní hrdinky je jen málo uvěřitelný a její herecký výkon prkenný a mdlý. Její nanicovaté "záchvaty vzteku"  a "soutěživosti", které asi mají dát jejímu charakteru hloubku a trojrozměrnost, jsou velice málo přesvědčivé a působí velmi strojeně. S kamarádkami se snaží přijít o panenství, a namísto aby si jako každý teenager v 21. století pustily péčko na svých mobilech, dělají z internetu pelvic kegel exercises a "učí" se sexuální polohy demonstrací na plyšových zvířátkách??? Jako Seriously??? 25%

Sandman (2022) (seriál)

No, nevím. Takovej trochu Dařbuján &  Pandrhola po anglosaxonsku, s příchutí fantasy a naprosto zbytečné LGBTQ propagany. Akorát hamižný zloduch neuvězní  v sudu ve sklepě Smrťáka ale Spacáka, co nemá pod palcem smrt prasat domácích, ale lidský spánek, a nezavře ho do sudu ale do skleněné baňky. První díl nám polopaticky a pěkně jako pro blbečky naservíruje přes sto let děje, a hlavně na koho bude Spacák nasraný, až se dostane ven. Musíme jasně a polopaticky pochopit, na koho má pifku a proč, a po kom půjde. Je to především ta těhule, manželka hamižného zloducha, co mu ofakaněná ještě za mlada frnkla s jeho LARP helmou, pískem z Hurgády v pytlíčku jako suvenýr z dovči a s jakýmsi pouťovým červeným sklíčkem které vypadá jako levná cetka z plastu. (Přijít o takový poklad by asi spravedlivě nasralo každého, to uznávám). A taky v hledáčku čerstvě osvobozeného Spacáka bude teď už starý syn původního zloducha, co mu jako kluk odkrágloval jeho oblíbenou pet korelu přímo před jeho očima, ze které zůstala jen krvavá čmouha, rozstříknutý mozek, střeva a peří na skle, a to jen proto aby se zalíbil svému despotickému fotrovi, a získal si jeho uznání a otcovskou lásku. Tato strategie naplnit si svou potřebu rodičovské lásky a uznání nebyla úspěšná, neboť zlostný, narcisisticky sebestředný, emočně oploštěný fotr se po jedné z dalších konfrontací se synem fláknul palicí o sklo tak nešťastně, že na místě natáhl bačkory. Teď když se dostal Spacák z baňky ven, a zjistí, že z jeho sto let neobydleného baráku je naprosto zchátralá, polorozpadlá a k bydlení naprosto nezpůsobilá barabizna, se samozřejmě nasere, a začne se krutě mstít a vyřizovat si účty, a nastane totální peklo a mayhem pro všechny, kdo mu za těch sto let ukřivdili. Podívám se ještě na další dva díly, jak je moje pravidlo tří epizod abych dal každému dílu spravedlivou šanci? Určitě ano. Jsem na ně natěšen? To zrovna ne. Rozhodne dozajista to, zda budou fialové blesky energie z dlaní a koulení očima jako ve Wanda Vision. Jakmile se objeví první CGI fialové blesky z dlaní a koulení očima, házím ručník do ringu a Spacák mi zůstane navždy nepoznán! Má tolerance k fantasy se věkem evidentně snižuje. 35%

Sandman - Spánek spravedlivých (2022) (epizoda)

No, nevím. Takovej trochu Dařbuján &  Pandrhola po anglosaxonsku, s příchutí fantasy a naprosto zbytečné LGBTQ propagany. Akorát hamižný zloduch neuvězní  v sudu ve sklepě Smrťáka ale Spacáka, co nemá pod palcem smrt prasat domácích, ale lidský spánek, a nezavře ho do sudu ale do skleněné baňky. První díl nám polopaticky a pěkně jako pro blbečky naservíruje přes sto let děje, a hlavně na koho bude Spacák nasraný, až se dostane ven. Musíme jasně a polopaticky pochopit, na koho má pifku a proč, a po kom půjde. Je to především ta těhule, manželka hamižného zloducha, co mu ofakaněná ještě za mlada frnkla s LARP helmou, pískem z Hurgády v pytlíčku jako suvenýr z dovči a s jakýmsi pouťovým červeným sklíčkem které vypadá jako levná cetka z plastu. (Přijít o takový poklad by asi spravedlivě nasralo každého, to uznávám). A taky v hledáčku čerstvě osvobozeného Spacáka bude teď už starý syn původního zloducha, co mu jako kluk odkrágloval jeho oblíbenou pet korelu přímo před jeho očima, ze které zůstala jen krvavá čmouha, rozstříknutý mozek, střeva a peří na skle, a to jen proto aby se zalíbil svému despotickému fotrovi, a získal si jeho uznání a otcovskou lásku. Tato strategie naplnit si svou potřebu rodičovské lásky a uznání nebyla úspěšná, neboť zlostný, narcisisticky sebestředný, emočně oploštěný fotr se po jedné z dalších konfrontací se synem fláknul palicí o sklo tak nešťastně, že na místě natáhl bačkory. Teď když se dostal Spacák z baňky ven, a zjistí, že z jeho sto let neobydleného baráku je naprosto zchátralá, polorozpadlá a k bydlení naprosto nezpůsobilá barabizna, se samozřejmě nasere, a začne se krutě mstít a vyřizovat si účty, a nastane totální peklo a mayhem pro všechny, kdo mu za těch sto let ukřivdili. Podívám se ještě na další dva díly, jak je moje pravidlo tří epizod abych dal každému dílu spravedlivou šanci? Určitě ano. Jsem na ně natěšen? To zrovna ne. Rozhodne dozajista to, zda budou fialové blesky energie z dlaní a koulení očima jako ve Wanda Vision. Jakmile se objeví první CGI fialové blesky z dlaní a koulení očima, házím ručník do ringu a Spacák mi zůstane navždy nepoznán! Má tolerance k fantasy se věkem evidentně snižuje. 35%

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Tak to bylo dějově hodně špatný a rozlítaný a nesourodý a nekoherentní. Nedokoukáno, páč mě to v půlce přestalo bavit. Nemá to být ten z filmů, na který se s dětmi mají s radostí podívat i rodiče a neusnout při tom? 15%

Zkouška - Zlatokopka (2022) (epizoda) odpad!

Bože to je tak nudná a debilní píčovina, a ten úlisný čurák co to celý komentuje svým voiceoverem a hraje si v tom na otce s nějakou dementní věřící pipinou, co sází na zahradě do země okurky a papriky ze supermarketu, jakože tam samy vyrostly! Jak se něčemu takovýmu může někdo vůbec smát? Vždyť je to jen cringe a trapný. A celá premisa strašně debilní a nevtipná! S někým, komu se líbí takový bizár, a připadá mu směšný či zábavný, bych si na 100% nerozuměl! TOTÁLNÍ ODPAD!!! 👎

Genndy Tartakovsky's Primal - Dawn of Man (2022) (epizoda)

Rozjíždí se to dobře. Na začátku se mi chtělo říct, že první série z pustého tropického ostrova se mi líbila co do prostředí víc, ale musím říct, že i tato prehistorická krajina obydlená neznámými lidmi a kmeny se mi zamlouvá. Hodně nových příležitostí k dobrodružství. 100%

Volejte Saulovi - Nippy (2022) (epizoda)

Nudil jsem se. Vadila mi ta černobílá. Velice špatná a nudná epizoda. Po těch předešlých akčních a plných zvratů byla jak pěst na oko!

Nejhorší člověk na světě (2021)

Pokud zde někdo nazve tento utahaný film jako"nenápadně rafinovaný", je to pouze intošský eufemismus pro banální nudu všedního života, zpracovanou filmařsky stejně tak: banálně, nudně a všedně. Celkově  toto dílko vyznívá jako strašně ploché a o ničem. Lidí jako je hl. protagonistka je na světě spousta. Stále "hledají" a nemohou se rozhodnout co vlastně chtějí, zda se "usadit a mít děti", nebo se dál kurvit na mushroomových večírcích, blá, blá, blá... Nejde zde ani o mileniály. Tohle je v lidské přirozenosti odjakživa. Jedna banalita za druhou. Její vztahy nejsou nijak zajímavé a její trajektorie mezi chlapy je naprosto běžná, řekl bych až banální a otřepaná. Zamilovanost, rozchod, nová zamilovanost, ale trochu jiná, hlubší, do toho hádky, atd. atd... Nic světoborného nám film nepřinesl ani v herectví ani v depikci vztahů. Po polovině jsem film přetáčel dopředu abych se už rychle dostal na konec, jelikož vývoj byl tak předvídatelný, že jsem s hrdiny nechtěl už nic "intimně" dál prožívat ani s nimi trávit víc jejich a mého času. Spíš jsem chtěl z jejich obýváků a ložnic vypadnout a to co nejdřív. Jako bych nakukoval po dvě hodiny k nějakým naprosto normálním, random sousedům v paneláku, kteří jsou sice sympatičtí, ale jinak naprosto tuctoví a nezajímaví, a já měl super-power být u nich moucha na stěně a vše vidět a slyšet. Ale jelikož nejsem psychouš, voyeur ani úchyl, tak jsem si začal při té přehlídce všech těch osobních banalit ze života random třicátníků kdesi v Norsku připadat fakt hodně divně a nepatřičně. Koukal jsem na to jakoby s pocitem, že bych se měl odvrátit a nekoukat na tu trapnost jejich osobních a vztahových problémů, nechat je žít ty jejich banální a nezajímavé životy prodavačky knih a baristy a hledět si svýho. Jestli tomu rozumím dobře tak film je o tom, že ona se cítí jako nejhorší člověk na světě proto, že její ex dostal raka??? To je jako pointa filmu? Nebo o co tam šlo? To má být jako dvě hodiny banálního všedního života nudné, nezáživné pipky co prodává knihy jen abysme se na konci dovtípili, že se cítí hrozně, protože se dozví že člověk se kterým se před lety rozešla náhodou dostal rakovinu slinivky? Sorry, ale ne. Za ztrátu času nad něčím, na co si zítra ani nevzpomenu 20%.

Poslední hvězdy stříbrného plátna - Kosmičtí sirotci (2022) (epizoda) odpad!

Odporná, sebeoslavná masturbace otravných hollyweirdských narcísků, plná patosu a dětinského nadšení nad tím, jak jsou všichni skvělí a výjimeční, vedená absolutně nesnesitelným nabobem a kokotem par excellence Hawkem! K zblití. 👎 Odpad 0%

Zkouška - Pomerančový džus bez dužiny (2022) (epizoda) odpad!

Bože můj, to je bizár!!! A to v nejhorším slova smyslu. Vydržel jsem to přesně 12:43 min. Je vidno, že je Nathan Fielder z Kanady, neboť zdárně pokračuje v bizár trapno-tradici Letterkenny, na které se po čase taky nedá koukat kvůli nudě a repetitivní cringovosti. Ne, tohle opravdu sledovat nehodlám!