Orel Eddie (2016)

Nejlepší užití písně "Jump" od Van Halen ve filmu. Asi tak bych to shrnul. Strhující scéna na 90m můstku a hlavně doskok byly highlightem otřepaného loser-to-winner schématu, a to včetně 80's montáží stréninku losera se zhrzeným kdysi-šampiónem co propadá chlastu, ale není to na něnm jaksi vidět, krom dlouhého dopsávání... Ach jo. Dobrou parodii na 80's montage jsem viděl naposledy v Couger Town s Courtney Cox, když svému bývalému pomáhala se svou partou dávat jeho loď do pucu, tam to bylo funny. Tady je tvůrci požily jako dobový artefakt, který se do filmu prostě "hodí", protože se přece odehrává v osumdesátkách, ale bohužel v roce 2016 pro mě vyzněly trochu jalově a lame. Režisér prostě vzal Kokosy na sněhu a místo Jamajky dosadil britský Cheltenham, místo party černoušků Eddieho a místo zkrachovalce obtloustlého trenéra o poznání fešnějšího Hugha Jackmana. Do rolí komentátorů a ostatního vedlejšího křoví co se mihne obrazem dohromady tak na 2-3 min. max, obsadíme další britské zasloužilé hvězdy a to by v tom byl čert abysme k té klišé, sice dobře ale konvenčně řemeslně odvedené filmové taškařici, nepřitáhli pozornost! 50%.

Komorná (2016)

Korejsko-japonské lezbické soft porno. Co jiného dodat? Příběh byl velmi slabý, zápletka krkolomná, přesah a message "kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne", nebo snad "podvádět se nemá"??? Celé mi to přišlo, že evropskou románovou předlohu (mimochodem jak z červené knihovny) využili korejci jen jako kulisu k lezbickým scénám, kterých už v druhé polovině bylo na můj vkus až moc. Ta první kdy se holky poprvé sblíží byla skvělá a stačila by na celý film, ta poslední ale, to už byla křeč a mírný overkill. Dějově jsem se místy bavil a místy nudil, a když mě zajímavým twistem film zaujal, zaujetí vzápětí opadlo další nudnou scénou, či lezbickým sexem, kterým, jak se zdá, byl režisér přímo posedlý. Za mě 45%.

Tallulah (2016)

Pičovina. Akorát ta ožralá, narcisistní matka zlatokopka měla dobrý kozy.

Láska na kari (2014)

Bože lidi vy jste se snad všichni totálně zbláznili, dát takovéhle schmaltzy, cheesy pitchovině 74% v červenejch! Tenhle vehikl nesla na svých bedrech převážně Helča, to se musí nechat, a stejně civilní no-nonsense Papa. Jim dvěma děkuju za to, že jsem to vůbec dokoukal do konce. Mirren svou postavu vystavěla skvěle od upjaté, frigidní a kariérou posedlé bitch až po normální citlivou ženskou do nepohody. Civilně, uvěřitelně, s šarmem, nadsázkou a humorem pouze jí vlastním. Klobouk dolů. Papyho fórek, že je tam pořád nahoře jako nějaká Queen (mluví k ní z ulice, Mirren v okně ve 2.patře) byl opravdu povedený. Jinak mladá pohledná sous-chef, co je neustále načesaná, namalovaná a oblečená jako top modelka se cca dva roky (dle ohňostrojů na počest Bastilly) jen baví a občas francouzákuje s pohledným Indickým hřebečkem a přitom oba žijí pár kroků od sebe celou tu dobu v totálním celibátu??! WTF! Dost těžko uvěřitelné, že by jí nepřefikl už tenkrát co ji poprvé potkal u řeky na kole. Někdo níže napsal, že jsme zde ušetřeni velkých gest a planoucích očí. Souhlasím s gesty, planoucích očí bylo neurekom a u nich jsem asi nejvíc trpěl. Celkově nudná podívaná bez hloubky a pro mě i jakéhokoliv message. Nebo tím mělo být tisíckrát otřepané "Nebojte se nechat se kulturně obohatit!" Stojí to za to a může to přinést i dvě michelinské hvězdičky! Bléééé! Za mě tedy ty 2 hvězdy! LOL!

Špinavý trik (2013)

Proboha za co všechny ty Oscary a 93% na RT??? Hlava mi to nebere. Koukalo se dobře na některé výkony (Amy Adams, např.), ale jako celek to stálo za prd. Nic světoborného. Plácnutí do vody. A že prý postava J. Lawrence byl hloupá a blbka? Byla narušená, nestabilní a labilní, ale rozhodně jsem její potsvau nevnímal jako hloupou. Její "mishaps" s ohněm byly jen pasivně agresivní manipulátorské akce k přilákání pozornosti mladé, manželem ignorované, hysterické green widow.

Grandhotel Budapešť (2014)

Podle traileru jsem se těšil na obrovskou řachandu, salvy smíchu a skvělý pocit při odchodu z kina. Bohužel výsledkem bylo u mne docela velké zklamání a celé dílo na mě zapůsobilo jako plácnutí do vody. Vyumělkovanost, polopatičnost, a jen pár dobrých gagů k pousmání. Tak např. "legrační" útěk z vězení podkopáním se lžící, upilováním mříží pomocí nářadí zapečeného do proviantu, to už bylo zpracováno tolikrát, že jsem se při "vytěžováni" tohoto otřepaného, ale divácky bohužel stále vděčného klišé opravdu nepokrytě nudil. (Mnohem lépe a komičtěji toto téma zpracoval třeba Woody Allen ve svých Small Time Crooks). Další nuda byla honička po sjezdovce (Co to mělo proboha být? Výplň nějakého předepsaného času? Kdo se tomu mohl smát?), atd., atd. Prostě klasický případ trailer skvělý, film samotný už tak moc ne. Tento film už bych nechtěl znovu vidět a to ani za několik let, kdy na něj zapomenu, někdo ho připomene a já nenadskočím radostí "Jó na to bych se rád znovu podíval, to bylo skvělý", spíš nekompromisně zakroutím hlavou a budu hledat dál.

U-Turn (1997)

Slabota. Netuším, jak to nasbíralo červených 81%. Rozhodně legrační je vidět začínající Jennifer Lopez, kdy ještě vypadala jako opravdová Latina s bushy eyebrows a knírkem. Herecky je však stále prkenná a nepřesvědčivá. Asi pošušňáníčko pro Pennovy a Nolteho fanoušky. Sice extrémně nenudí, nějaké to tempo má a dá se přežít, když se k tomu člověk přesvědčí a vydrží, a taky díky několika opravdu zajímavým, emočně vypjatějším, akčnějším scénám, jako např. přepadení convenient storu. Jinak divná ujetost, která žádnou stopu nezanechá,

Wild Cards - The Infinity Thief (2024) (epizoda)

Stejný "odpočinkový" crap jako Dempsey a Makepeaceová, nebo Moonlighting s Bruce Willisem a Cibyll Shepherd jen skoro přesně po 40 letech. (Oba výše zmíněné jsou z 1985). Recept na takovouto oddechovou béčkovou televizní sračku je jednoduchý: Oba představitelé jsou easy on the eye, moderní Dempsey je fešák jak ze žurnálu nad kterým slintají u TV mamky po 40, a Makepeaceová 21. století je zase šťabajzna pro Boomer daddies a jejich fantazie. Klasické will they won't they se táhne celým seriálem hned od prvního nuceného polibku v pilotu. Ooooh, jak napínavé! 🤮🙄👎 Jinými slovy děs běs! 10%

Bodkin (2024) (seriál)

Jenom beta chudákům se můžou líbit arogantní ženské! Nevím, co je to za módu psát takové rádoby "silné" ženské charaktery. Žena která je energická, vtipná, podnikavá, vychytralá i záludná, proč ne, stejně tak i žena málomluvná, zádumčivá, introvertní, tomboyish a klidně rázná v chování, to vše je v pohodě, ale půjčit si v knihovně malé irské vesničky mapu, vyrvat z ní jednu stránku, kterou potřebuji a zbytek knihy před knihovnou odhodit na zem kamsi do křoví a arogantně odejít, to je na ránu pěstí. Stejně tak její unimpressed, znuděný a otrávený tón, a vysoce arogantní a konfrontační styl jakým komunikuje s ostatními je rovnou na dvě rány pěstí. Ale zde chce asi scénárista a režisér vytvořit postavu "silné a nezávislé ženy" tak proto ji nechá chovat se jako drzé, arogantní psycho hovado. U mužské postavy by takové chování znamenalo okamžite záporáka... Ženská takto napsaná je ale za hrdinku, která boří patriarchát, asi.  Jedna hvězda za to, že tuto nesympatickou, arogantní ludru docela brutálně srazí ke konci pilotní epizody auto! LOL! Bohužel ta podrážděná toxická pizda ale přežila. Ale i kdyby nepřežila, nějak mě tento příběh nezaujal. Mystické vlky a jinou divou zvěř  zjevující se nahodile v plenéru už jsme tu měli, a "spooky záhady" a "svérázy" odlehlých částí Commonwealthu kde se hovoří "funny" English accents také. Tato témata typu "koukej jak jsou USA a UK/Ireland rozdílné, ha ha ha, to je bžunda!" už jsou trochu dost ohrané... Yaaaawn... Zpracování je opravdu neskutečně klišovité: Trochu naivní, upbeat, a mega pozitivní Američan působící svým toxickým optimismem v malé ospalé irské vesnici mezi podivínskými starousedlíky jako pěst na oko...A stejně tak jeho dorky, nerdy šprtka s Pick me! energy asistentka. Ach, Bože, to je mi ale nový koncept, který jsme nikde jinde neviděli... (eyeroll). S bídou 10%

Ronja, dcera loupežníka (2024) (seriál)

Zdlouhavé, nudné, stejně nezajímavé jako si to pamatuju z 80's jako dítě. Příběh by mohl být zajímavý kdyby měl ráz a pořádný děj který se někam posunuje a nenudí. Myslel jsem že 2024 remake bude v tomto smyslu přepracován na více svižnější a akčnější. Bohužel, Švédi si s touhle jejich národní klasikou jedou stále tu svou starou loudavou a nezáživnou písničku. Skoro odpad a velké zklamání! 👎